Close

Strona 33 z 82 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 815
  1. #321
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    małopolska
    Posty
    87

    Domyślnie

    Każdy by tak chciał.

  2. #322

    Domyślnie

    witam

    już jakiś czas się zabierałem do napisania kilku słów o moich przygodach z czyszczeniem matrycy.....

    aparat- nikon d40

    od jakiegoś czasu na zdjeciach - nie na matówce - widoczne były przy dużych przesłonach czarne kropy... może niedużo, ale mnie łatwo zniecierpliwić
    w związku z przeczytaniem na milijonie forum mrożących krew w żyłach opowieści z krypty na temat rysującego się filtra podczas nieumiejętnego czyszczenia postanowiłem jednak oddać aparat do serwisu jakiegoś... /dwóch lewych rąk nie mam - myślę, że wręcz przeciwnie... ale jednak/

    na forum znalazłem informację, że rzut beretem ode mnie jest w Katowicach na ul. Wojewódzkiej taki fajny serwis w bramie, gdzie panowie baardzo profesjonalnie, rozbierając aparat czyszczą matrycę, i wogóle cacy miało być...

    spieszyło mi się conieco, bo za dwa dni wyjeżdzałem z aparatem - to znaczy nie że głównie z nim, ale.. no miał pojechać z nami ;P zaniosłem aparat, zapytałem czy napewno panowie robią to tak cacy, na półkach zobaczyłem full aparatów - pomyślałem.. ech.. dam im szansę.. chociaż bardzo mi się nie podobały warunki pracy tych panów....

    wracam o ustalonej godzinie, aparat "gotowy" to wychodzę na dwór - strzelam klika artystycznie przebogatych fotek nieba na przesłonie 22 i większej... a tam gołębie.. czy jastrzębie... nie wiem, ale w formie czarnych kropek jak cholera... no więc odpinał szkiełko, patrzę, a gołym okiem na matrycy widzę brudki.... mówię o tym panu technicznemu - on na to że może jeszcze przedmucha gruchą... więc dmuuuucha, dmuucha, oddaje aparat, biorę, strzelam, a tam znowu kropy... więc ciśnienie wzrasta, wkurzam się i pytam czy to jeszcze poprawią... no więc przemiły pan prosi o kilka...ee. godzin cierpliwości, i że warunki są kiepskie, wilgotne powietrze na dworze i dlatego nie da się tego całkiem wyczyścić, a wogóle matryce w d40 to łapią brud namiętnie i wogóle..... no więc wracam do domu... przychodzę znowu... aparat znowu "gotowy" i znowu to samo, myślałem że mnie ropzierdzieli na atomy... pytam faceta jak to czyści, on na to, że rozbiera aparat, tak żeby dojść do matrycy, czyści ją szmatką z izopropanolem, po czym składa... no więc pytam, czy czyszczą komorę lustra - on na to że tak - przedmuchując gruszką.....

    skończyło się na tym, że panowie wdmuchali mi dwa-trzy syfki pod szkiełko z punktami AF - czyli zero szans na bezproblemowe usunięcie... pobrudzli matówkę, zjedli kilo nerwów, zmarnowali kilka godzin, 100 pln oddali po groźbie...

    facet "czyści" to wszystko w pomieszczeniu pełnym szmat, papierów, bez wentylacji, palą tam papierosy /jakby to znaczenia nie miało / aparat przez miesiac śmierdział fajkami, tak, że jak brałem się do zrobienia zdjęcia to bełt był niemal gotowy....

    jednym słowem odradzam w 100%

    matówkę, matrycę i komorę lustra wyczyściłem sam w domu używając pałeczek do uszu dobrych, spirytysu lubelskiego 96% i skrawków niepylących chusteczek... paprochy pod matówką pozostaną na zawsze ostrzeżeniem przed tym "serwisem" psia ich m**....

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez woocashewski ; 09-02-2011 o 15:51

  3. #323

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woocashewski Zobacz posta
    panowie baardzo profesjonalnie, rozbierając aparat czyszczą matrycę
    Już w tym momencie powinieneś zwiać z wrzaskiem i obłędem w oczach.
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojpen Zobacz posta
    Witam,
    a możesz kontakcik, albo adresik wrzucić?
    Pozdrawiam )
    Znam trzy miejsca we Wrocławiu, gdzie można wyczyścić matrycę:

    1. Fotocentrum, Odrzańska 24-27
    2. Fotocentrum, Arkady Wrocławskie
    3. Psie Budy,nr nie pamiętam, wejście od Kazimierza Wielkiego, Pan Andrzej - tel. 602243894
    Ostatnio edytowane przez Andrzejf ; 09-02-2011 o 17:26 Powód: Korekta adresu

  5. #325

    Domyślnie

    Zna może ktoś jakieś serwis na terenie Trójmiasta? Jestem dość 'świeży' i, na szczęście, jeszcze nie miałem awarii swojego sprzętu, jednak ciekawy jestem gdzie mogę oddać aparat, np. na mapowanie matrycy, aby nie martwić się o jego rezultaty? Pozdrawiam!

  6. #326

    Domyślnie

    mapowanie to chyba tylko oficjalny serwis a wiec wawa

  7. #327

    Domyślnie

    a w trojmieście jakiś serwis czyszczący matrycy możecie polecić ?
    __________________
    D800 + 24-70

  8. #328

    Domyślnie

    czyszczę raz na pół roku, a robię dużo i na stałkach więc często zmieniam. Najpierw gruchą wydmuchuję potem delikatnie lecz na sucho patyczkami do uszu. Najlepiej sprawdzic bo niektóre zostawaiają wiele włosków. Potem znów grucha i daje radę. Od czasu do czasu puszka się zepsuje i wtedy za friko, przy okazji naprawy w serwisie wyczyszczą

  9. #329

    Domyślnie

    Kiedyś napisałem krótki tutorial jak czyścić matrycę, może się komuś przyda:
    http://blog.photez.pl/2010/12/czyszc...domowy-sposob/

    pozdro

  10. #330

    Domyślnie

    Kiedyś napisałem krótki tutorial jak czyścić matrycę, może się komuś przyda:
    http://blog.photez.pl/2010/12/czyszc...domowy-sposob/
    @photez
    Dziękuję za podzielenie się swoim tutorialem
    Właśnie mi się przyda...
    Jestem amatorem jeśli chodzi o aparaty z lustrem, a moj d3100 po 2 tyg. od kupna złapał paprocha na matrycę (aczkolwiek pierwotnie myślałem że to jakiś pyłek w obiektywie siedzi).
    Dzięki Twoim informacjom zaoszczędzę sporo czasu i stresu bo myślałem że bez serwisu się nie obędzie. Przyznam, że gdzieś tam w głębi pojawiał się żal za wydanie pieniążków na lepszy sprzęt (1sze w życiu lustro) i taka niespodzianka po 2 tygodniach fotkowania...
    Teraz ponownie wraca uśmiech
    DZIĘKUJĘ

Strona 33 z 82 PierwszyPierwszy ... 23313233343543 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •