Close

Strona 25 z 82 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 815
  1. #241

    Domyślnie

    A propos tego co napisał CCTV.

    Wacik - nie polecam, są różne rodzaje wary. Niektóre potrafią porysowac porządnie matrycę (znam przypadek znajomego, który właśnie wacikiem czyścił).

    Płyny do czyszczenia optyki. Na większości z nich jest napis "Not to be used on CCD-sensors", czyli nie używac do czyszczenia matryc. Jakiś powód musi byc.... Niektóre z płynów do czyszczenia optyki pozostawiają ślady (mazy).

    Jak pisałem, zdecydowanie polecam specjalne zestawy do czyszczenia matryc. Chyba nikt nie pożałuje 25 zł, by potem nie żałowac....

  2. #242

    Domyślnie

    Michał1972 może i masz rację. Czyściłem tak matrycę w k10d i był bardzo dobry rezultat. Może miałem fuksa z wacikiem i płynem.
    Aparat + szkła.

  3. #243

    Domyślnie

    Trafiłeś na delikatną watę . Mój kumpel nie . Stąd ta uwaga, żeby uważac

  4. #244
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał1972 Zobacz posta
    Oczywiście miało byc "wygórowaną", a nie "wygurowaną". Purystów językowych (i nie tylko) przepraszam.
    Własne posty, przez godzinę od napisania, możesz śmiało edytować!
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  5. #245

    Domyślnie

    Właściwie wszystko w temacie zostało już powiedziane, wielkie dzięki za świetne porady w tym wątku! Nie wiem czy warto wydawać setki zł za specjalistyczne preparaty czyszczące. W moim przypadku w czyszczeniu na mokro doskonale sprawdził się Cleanser IPA. NIE ZOSTAWIA ŻADNYCH ZACIEKÓW! Zamiast trudno dostępnych szpatułek do czyszczenia zastosowałem pożyczoną od dzieci bierkę (łopatkę za 15pkt.), którą owinąłem w bubułkę, a następnie w kawałek suchej bezpyłowej, cieniutkiej ściereczki. Filtr dolnoprzepustowy jest delikatny ale bez problemu można go przczyścić. Izopropanol paruje momentalnie, co umożliwia ciągłą kontrolę czystości powierzchni. Szpatułkę moczyłem bezpośrednio w naparstku z alkoholem - w związku z szybkim parowaniem trzeba dbać o dość częste namaczanie szpatułki. Materiał na szpatułce zmieniłem może dwa razy - więc też nie jakoś przesadnie. Na koniec informacja dla kolegów z K-wa: w zakładzie na Czapskich - czyszczenie kosztuje 80zł.
    D80; T17-50; N 70-300; N17-135; SB900

  6. #246

    Domyślnie

    Podepnę się pod ten wątek bo nie chcę zakładać nowego. Od nie dawna jestem użytkownikiem D90 (wcześniej był D50) i tak się zastanawiam czy przy normalnym użytkowaniu aparatu i nie fotografowaniu w ekstremalnych warunkach zdarzyło się Wam złapać syfki na matrycy w aparatach które posiadają wbudowany "czyścik" ultradźwiękowy ?? W D50 zawsze jak miałem zmienić obiektyw to starałem się robić to w możliwie humanitarnych warunkach a i tak raz na jakiś czas musiałem odkurzyć matrycę myślę że brudek trafia do aparatu głównie za sprawą strasznie "oddychającego" obiektywu który na dodatek jest mocno "be(z)szczelny" a nie zmiany szkieł. Reasumując czy mając funkcję czyszczenia matrycy w korpusie można zapomnieć o ręcznym odkurzaniu ??
    DeSiedemSto

    Uzależniony od dźwięku migawki

  7. #247

    Domyślnie

    Nie można, niestety, w moim D90 raz musiałem jakiś syf wyciągać.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  8. #248

    Domyślnie

    Dzięki w takim razie gruszka nadal musi być w "apteczce" pierwszej pomocy
    DeSiedemSto

    Uzależniony od dźwięku migawki

  9. #249

    Domyślnie

    Automatyczne czyszczenie matrycy w D3000 - co ile to robić??
    D3000 + 18-55 VR

  10. #250

    Domyślnie

    możesz ustawić tak, że będzie włączać się podczas włączania aparatu i wyłączania..
    Pozdrawiam
    Tomek

Strona 25 z 82 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •