Close

Strona 23 z 82 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 815
  1. #221

    Domyślnie

    Hmm, a czy sprężone powietrze będzie dobrym rozwiązaniem do przedmuchania wszelkiego rodzaju świństw?
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  2. #222

    Domyślnie

    Nie ma gorszego rozwiązania niż sprężone powietrze do czyszczenia matrycy.
    Sprężone powietrze dobre jest do czyszczenia elementów zewnętrznych aparatu wszelkich zakamarków.
    D50 i D90 17-35, 28-80, 50, 85, 70-300, Di622

  3. #223

    Domyślnie

    To czym wg was najlepiej wyczyscic matryce? Poprosze o takie streszczenie całego tematu
    Nikon D80 + Sigma 18-200mm 1:3,5-6,3 + Nikkor 50mm 1:1,8 D

    www.photoblog.pl/objectif

  4. #224

    Domyślnie

    gruszką, a jak nie, to oddać do jakiegoś serwisu.

  5. #225

    Domyślnie

    od zawsze uzywalem tylko gruszki i jakos dawala ona rade

  6. #226
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    NY,W-w,W-wa
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PanB Zobacz posta
    Sprężone powietrze dobre jest do czyszczenia elementów zewnętrznych aparatu wszelkich zakamarków.
    Do zewnetrznych elementow aparatu polecam stosowac pedzeki. Ja uzywam nikonowskiego LENS PENA. Swietnie sie sprawdza w usuwaniu kurzu z soczewek i body. Do sprezonego powietrza mam ograniczone zaufanie niestety...

  7. #227

    Domyślnie

    Ostatnio fotografowałem lecące samoloty i podczas przeglądania zdjęć zauważyłem kilka plamek. Okazało się oczywiście że to drobinki kurzu na matrycy... udało mi się kilka zdmuchnąć i w zasadzie od F14 ich nie widać to na przyszłość wolałbym to zrobić gruszką.

    Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat takiego zestawu http://www.allegro.pl/item821778112_...elek_plyn.html

    Poszukuję solidnej gruszki która spełni swoje zadanie,a nie rozpyli na matrycy więcej "syfków"

    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    | Nikon | D4 | D800 | N.16 f2.8 fisheye | N.24 f1.4 | N.24-70 f2.8 | N.58 f1.4 | N.70-200 f2.8 VRII | SB600 | SB900 | SB910

  8. #228

    Exclamation Wyczysczono, ale ...

    Witam
    Pozwolę sobie podpiąc się pod temat

    Pytanie dotyczy teoretycznie wyczyszczonej matrycy (D80)... Ale po kolei...

    Matryce chcialem wyczyscic sam, niestety nie mialem jedna szpatulke (Sensor Swab + E2, zakupione na minilabservice.pl). Wszystko zrobione zgodnie z instrukcja, czyli najpierw przedmuchane grucha, pozniej na mokro... nic nie dalo, a powiedzialbym, ze bylo gorzej...
    Aparat powedrowal do autoryzowanego sklepu NIKONa (Irlandia), ktory wykonal czyszczenie matrycy (koszt €60)... Slusznie zauwazono, ze probowano wczesniej czyscic matryce... Przy odbiorze aparatu (po 24h), powiedziano mi, ze matryce wyczyszczono na tyle ile sie dalo... Po powrocie do domu faktycznie okazalo sie, ze kilka plamek zostalo... oczywiscie jest lepiej niz po "moim pseudo-czyszczeniu", ale nadal nie jest w 100% czysto...

    W sklepie zaproponowano oczywiscie wysylke aparatu bezposrednio do serwisu Nikona (koszt czyszczenia ok. €90-100, czas oczekiwania: 2 tygodnie). I teraz pytanie:
    czy lepszym rozwiazaniem bedzie skierowanie aparatu do Nikona, czy tez probowac czyscic w innych punktach (np. wymienionych punktach w Polsce, ktore z Waszych opinii faktycznie sie sprawdzaja). Dodam, ze przy f/8-11 niektore plamy sa widoczne, a przy f/22 wszystkie "jak na dloni"... Plamy wygladaja "tlusto", czyli kurz odpada...

    Jakie rozwiązania przychodzą Wam do głowy? Warto dalej probowac?
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

  9. #229

    Domyślnie

    Dzwoniłem do serwisu Nikon - koszt wyczyszczenia matrycy w D300s - 150zł (dla tego modelu to koszt jakieś profesjonalnej usługi czyszczenia), jeśli aparat dowiozę przed 11tą to jeszcze tego samego dnia będę mógł go odebrać, a to dla mnie ważnie bo mieszkam w odległości 250km, a po tym jak kurier zniszczył mi zamówiony sprzęt studyjny nie zamierzam wysyłać aparatu kurierem.

    Jeśli zajdzie potrzeba to jedynie pokuszę się na przedmuchanie matrycy gruszką, ale wykonywać na niej poważniejsze zabiegi nie opłaca się...........

    PS. wiele tu się oczytałem o braku możliwości połączenia telefonicznego z salonem lub bardzo długim oczekiwaniem na połączenie - mi po raz kolejny czas oczekiwania na rozmowę nie przekroczył 1 minuty.........chyba mam fuksa :P
    Ostatnio edytowane przez neomarcel ; 01-12-2009 o 21:14
    | Nikon | D4 | D800 | N.16 f2.8 fisheye | N.24 f1.4 | N.24-70 f2.8 | N.58 f1.4 | N.70-200 f2.8 VRII | SB600 | SB900 | SB910

  10. #230

    Domyślnie

    Mam jedno pytanie bo wypowiedzi ludzi nie daja rozwiazania na moj problem.
    Lustro sie unosi - zakrywa matowke i nie maja one wplywu na zdjeciem, czyli nie czyscic.
    Syfy na zdjeciach - brudna matryca, wyczyscic jesli sprawia klopot przy malej przyslonie.

    no dobrze ale ja mam syfy i na wizjerze i na zdjeciach dokladnie w tych samych miejscach. w czym jest problem?
    nie widac ich za bardzo do f/16, ale potem pojawiaja sie 4 wyrazne, male, czarne kropeczki i kilkanascie innych malych bardziej rozmazanych.

    mam nikona d60 od okolo roku, czasami zmieniam obiektyw, dopiero teraz zauwazylem, ze cos takiego sie pojawia na malej przeslonie.

    EDIT: zapomnialem napisac, ze czyscilem juz gruszka i za wiele nie dalo, co prawda zniknely te wieksze ale one akurat byly widoczne tylko w wizjerze.
    dziekuje
    Ostatnio edytowane przez stn ; 18-12-2009 o 00:16

Strona 23 z 82 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •