Close

Strona 19 z 82 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 815
  1. #181

    Domyślnie

    apropo tego green clean ... czym sie rozni zestaw do czyszczenia matryc niepelnoklatkowych od tego do pelnej klatki ???
    btw. to na czapskich swietny serwis ale ceny to chyba poszly w gore (bodajze do 70-80 ale poprawcie mnie jesli nie )

  2. #182

    Domyślnie

    Tak naprawdę te 2 zestawy różnią się tylko wielkością szpatułek.
    W FF matryca jest większa, więc i szpatułka musi być większa.

    Co do serwisu, to bardzo prawdopodobne.
    Ja byłem tam jakieś 4 lata temu
    (to nie chcę wiedzieć, ile teraz czyszczenie matrycy w serwisie nikona)

  3. #183

    Domyślnie

    Osobiście używam eteru dietylowego czystego do zastosowań analitycznych i jednorazowych nie pylących bibułek do obiektywów. Sprawdza się znakomicie.
    Zanim przystąpię do czyszczenia matrycy, wnętrze czyszczę z pyłków taśmą klejącą obustronną na patyczku. Wszelkie drobiny przyklejają się do taśmy.
    Bardzo dobrze syfy z matrycy zbiera folia polaryzacyjna odklejona ze matrycy która padła w moim laptopie. Klej który jest na folii nie zostawia żadnych śladów, nawet na idealnie wyczyszczonej powierzchni szklanej.

  4. #184

    Domyślnie

    mnie też dopadł problem brudnej matrycy i jak u wielu mam wiele obaw. nie jestem chyba tak odważna, zeby samej to wykonać.
    ale dla tych odważniejszych znalazłam link, może sie komuś nada> http://www.fotografuj.pl/Article/Czy..._matrycy/id/25
    /*\
    [ O ] D90 N50 8.1 Sigma 10-20 4-5.6 Tamron 70-300 (bosh..) Nie moge tera pisac, jezdem za granicom

  5. #185

    Domyślnie

    Witam
    właśnie kupiłem używanego nikona d80. Do niego mam obiektyw kitowy 18-55mm. W lewym górnym rogu jest niewielka siwa plamka na zdjęciach. Jak poznać czy to na obiektywie czy na matrycy? I jak to ewentualnie usunąć ? Jestem kompletnym laikiem i proszę o pomoc.

    pozdrawiam

  6. #186

    Domyślnie

    Podpiąć inny obiektyw/inny aparat.

  7. #187

    Domyślnie

    Ale jest ona widoczna na zdjęciach, czy w wizjerze?

    Jeśli to pierwsze, to pyłek na matrycy, jeśli drugie, to pyłek na matówce.
    Obiektyw nie ma tu raczej nic do gadania

  8. #188

    Domyślnie

    niestety nie mam 2 obiektywu. Dopiero się uczę.

    Na zdjęciach. W wizjerze nic nie zauważyłem. Jak go usunąć ?

    pozdrawiam

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrągowianin Zobacz posta
    Witam
    właśnie kupiłem używanego nikona d80. Do niego mam obiektyw kitowy 18-55mm. W lewym górnym rogu jest niewielka siwa plamka na zdjęciach. Jak poznać czy to na obiektywie czy na matrycy? I jak to ewentualnie usunąć ? Jestem kompletnym laikiem i proszę o pomoc.

    pozdrawiam
    Na pewno nie jest to plamka na obiektywie - nie uwidoczniłaby się tak wyraźnie na zdjęciu. Z usuwaniem zabrudzenia zwróć się do kogoś znającego się na rzeczy, by sobie nie zrobić "dużego kaka".
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #190

    Domyślnie

    Zdjąłem obiektyw, opuściłem lustro i dmuchałem co sił w płucach, a płuca mam silne. I po zabawie. Czy to aby bezpieczne takie dmuchanie....? bez plucia

    pozdrawiam

Strona 19 z 82 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •