Close

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie pilot radiowy do D50

    nosiłem sie z tym pomysłem od kilku tygodni. Wreszcie go zrealizowałem. Ale do jego wykonania potrzebna jest minimalna wiedza z elektroniki.
    Pilot ma opcje bezprzewodową i przewodową. Zasięg radiowy wynosi wg producenta 100m, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. Druga opcja to pilot przewodowy. Jego zasięg to długość przewodu. U mnie wynosi ok. 2 m.
    W firmie z Krakowa, która sprzedaje też na Alledrogo, zakupiłem pilota radiowego do Canona i pilota - zamiennik do D50. Wybrałem ten model, ponieważ miał tylko trzy przewody w kabelku łączącym odbiornik z wtyczką. Po rozkręceniu odbiornika odciąłem przewód od złączki na płytce drukowanej. Po przełączeniu na radio sprawdzamy, które przewody są zwierane ze sobą po naciśnięciu przycisku. U mnie były to biały i czerwony. Do końcówek na złączce dolutowałem kabelek od ładowarki do komórki. Jest elastyczny, cienki i ma dwie żyły. W pilocie ten sam przewód przylutowałem równolegle do styków przycisku. Zostawiłem wlutowany w płytkę oryginalny przycisk. Można go usunąć, ale wtedy tracimy możliwość wyzwolenia aparatu z pilota. Może nie jest potrzebny, ale go zostawiłem, tak na wszelki wypadek. Jeść nie woła . I tu jedna, bardzo ważna, uwaga. Masa w odbiorniku i pilocie muszą być ze sobą połączone. Inaczej istnieje ryzyko, że uszkodzimy odbiornik. Po skręceniu obudów wszystko było gotowe.
    Koszty:
    1. sterownik 145 PLN
    2. pilot 29 PLN
    3. ew. ładowarka niefirmowa 10 PLN

    W komplecie jest ładowarka akumulatorka w odbiorniku.

    Na razie tyle. Jutro, jak odnajdę czytnik do karty , umieszczę kilka fotek.


    nadajnik


    rozkręcony odbiornik, widać obcięte końcówki przewodu


    tak wygląda komplet. Przewód do pilota wprowadziłem w miejscu po wyłamanym zatrzasku "szufladki" baterii. Przewód mocno się blokuje, a bateria i tak nie wypadnie.


    a tak to wygląda podczas pracy.


    a to pierwsze efekty zastosowania zestawu
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 27-05-2008 o 23:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •