Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie Jaki film w Alpy?

    W ubiegłym roku fociłem w Alpach na Agfie Ultra 100.Dała piękne błękity i zielenie.Teraz jest kłopot z kupieniem tego filmu.Czy są jakieś filmy dajace podobne /a moze jeszcze przyjemniejsze i równie nasycone/ kolory?Slajdy odpadają.Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    jak slajdy odpadaja to nie ma takich filmow.

  3. #3
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie

    Hmmmm....a tak z ciekawości to jaki slajd da podobne barwy do Agfy ultra 100????

  4. #4

    Domyślnie

    Agfa Utra ... kijowa.

    Wkrec rolke Velvi 50, albo RSX'a II 50 od biedy Provie 100 albo RSX'a 100 i dopiero zobaczysz kolory.

  5. #5
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Wy się lepiej znacie - może superia reala mu się nada?

  6. #6

    Domyślnie

    Ze co?

    Reala ... do czego? Na pewno nie na landszafty. Szkoda czasu na marnowanie zdjec.

  7. #7
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    gALL, dlatego właśnie napisałem to w formie pytania

  8. #8
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie

    Gall nie zrozum mnie zle i nie wez za jakiegoś cudaka.Tak się składa że fociłem na slajdach.Były to Velvia 50,Provia 100 oraz Agfa rsx50 Dokładnie to co wymieniłeś .Nie próbowałem zadnego z Kodaka.I niestety one daja zupełnie inne barwy niz te które dostałem ze skanów Fuji frontier z Agfa Ultra II.No moze ja się nie znam ale biel błekity i zielenie z Agfy Ultra to mnie ,,rozwalają''Provia jest ,,sucha'' Agfa rsxII ok ale tylko w słońcu/w pochmurny dzień wole focic cyfra bo jak pomyślę że film kosztuje 80 zł to mi odbiera chęci do zdjęć/Ze to są materiały doskanałe tego nie kwestionuję,ale niestety drogie,do tego drogie wołanie i drogie skany.Do tego mniejsza rozpiętość tonalna slajdów a cyfra nie zawsze oddaje /tzn prawie nigdy-oprócz scen z dobrym swiatłem i małymi kontrastami/ takiej dynamiki jak negatyw.Dlatego szukam czegoś łatwego jako uzupełnienie rowerowej wycieczki po Alpach.Pozdrawiam...
    Aha-ja zdjęć nie powiększam poza wielkość monitora...

  9. #9

    Domyślnie

    no to sredni format i slajd - innego rozwiazania nie widze, chyba ze wielki format i slajd.

    [ Dodano: Pon Kwi 24, 2006 10:04 pm ]
    Poza tym 80 zl za maly format to totalne zdzierstwo: Provia ze sprawdzonego zrodla to 19zl za rolke, dobre wolanie ok 20 zl, ramki to jakies 50 g za sztuke ... nijak 50 zl nie przekroczysz.

  10. #10
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie

    No to juz konkretna propozycja .Przemyslę,ale chyba się skieruję ku wielkiemu formatowi.No i zapewne Velvia.Hmm.....a zaczęło sie od prostego negatywu...Nie wiem tylko jak takiego Sinara wozić w Alpach rowerem/pomijam zakup /

    Zapomniałeśo skanowaniu...o 20 do 150 zł.Do koloru do wyboru.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •