Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF-S 400mm f2.8 I

    Na niżej przedstawionych zdjęciach znajdziecie obiektyw, który mnie interesuje. Niestety nic nie mogłem znaleść na jego temat. Może ktoś mi pomoże w znalezieniu jakiś informacji o nim. Nawet u Kena nic na jego temat nie znalazłem. Są opinie o AF-I i o AF-S II ale niestety nic nie ma o tym szkle.


    Pzdr
    lenek

  2. #2

    Domyślnie

    TUTAJ??

    Mam gdzieś kilka dia z tego obiektywu z czasów kiedy wszedł do produkcji i byłem nim mocno zafascynowany (jednak cena w Europie była ciężka do przełknięcia). Kolega jednak nabył i miałem okazję kilka razy pstryknąć - oczywiście podobał mi się, ale to za mało na rzczową opinię. Kolega jest gadżeciarzem i nie ma raczej z kolei zdania na jego temat (zresztą on prawie nie fotografuje i szybko przesiadł się na Leica'ę ).
    Pozdrawiam
    D40

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawi mnie porównanie z AFS 400mm 2.8 II co zmieniono w tym obiektywie? Czy silnik w nowej wersji jest ten sam? Czy ten pierwszy jest tak samo szybki jak ten drugi...
    Pzdr
    lenek

  4. #4

    Domyślnie

    Rzeczywiście praktycznie nie ma informacji.
    Spójrz TUTAJ - jest chociaż specyfikacja obydwu konstrukcji (i wielu innych). Wygląda na to, że pomimo podobnej konstrukcji (grupy/liczba soczewek) coś musieli zmienić w konstrukcji bo ostrzy bliżej. Poza tym jest lżejszy (więcej tworzyw). Co do silnika to też myślę, że zostało coś zmienione - był to tak naprawdę początek cichych silników u Nikona więc zapewne wykorzystali nowe doświadczenia.
    Pozdrawiam
    D40

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za bardzo przydatny link. Wnioskuję z niego iż na przestrzeni styczeń 98 - kwiecień 01 wyprodukowano ok. 1800 sztuk tego obiektywu. Z numeru na moim "wypatrzonym" wynika, że jest on jednym z ostatnich, czyli roztał wyprodukowany na przełomie roku. 2000/2001. Z tego co widzę to wielkością się nie różnią a jedynie wagą (o 400 g). Inne też mają osłony ale ze zdjęć widzę, że są to już te imitujące karbon.
    Jeszcze raz bardzo dziękuję. Gdyby ktoś znalazł jeszcze jakieś info to będę zobowiązany.
    Pzdr
    lenek

  6. #6

    Domyślnie

    Faktycznie, temat prawie nie istnieje.
    http://www.imagepower.de/IMAGES/imgEQUIPMENT/AFS400.htm

    Z tego co pisze Rørslett, II-ka jest robiona z włókien węglowych, stąd pewnie różnica w masie

  7. #7

    Domyślnie

    No to sprawa jasna a w zasadzie "prawie" jasna. Teraz prośba do Was drodzy forumowicze! Szukam osoby z Warszawy, która miałaby na zbyciu "chwilkę" i mogła sprawdzić dokładnie i rzetelnie to "cacko"
    Pzdr
    lenek

  8. #8

    Domyślnie

    A to ktoś z "city" sprzedaje? To może go znamy Handlarz czy fotograf?
    Pozdrawiam
    D40

  9. #9

    Domyślnie

    Pewnie, że handlarz Oczywiście Interfoto! Dlatego mam pewne obawy Chociaż sam się nie sparzyłem ale posty na usnecie troszkę mnie przerażają
    Pzdr
    lenek

  10. #10

    Domyślnie

    No fakt, tego też znamy
    Pozdrawiam
    D40

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •