Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 96
  1. #11

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    To ja może powiem jak to widzę oczami potencjalnego klienta, który już co nieco wie i może pomarudzić.
    Zdjęcia mi się podobają i chętnie sam by takie widział w swoim albumie ślubnym (ale czasu cofnąć się nie da ). Naprawdę dobra robota. Nie są wybitne, ale wyraźnie ponadprzeciętne.

    Co mi się nie podoba (vide marudzenia):
    1. Za dużo skosów. Zdjęcia są dobre i nie musisz ratować się takimi urozmaiceniami. Ja za nimi nie przepadam i akceptuję tylko przy wyraźnym uzasadnieniu w kompozycji. W przypadku tych zdjęć co najwyżej 19.
    2. Niebo na 5 pachnie mi PSem. Dziwnie MZ wygląda. Jeśli to PS to na nie, jeśli nie PS, hmm... inny kadr?
    3. Na 4 ucięta rączka, a na niej była obrączka (ale rymy, nie ma co ).
    4. Mniej kadrów typu 3, 16, 17, 18; więcej takich jak 1, 2, 4, 10, 11, 20.

    20 kojarzy mi się z okładką płyty Kayah i Bregovica, tylko oni tam siedzieli przodem. Taka poza: sztywno, równiutko, z lekkim skrępowaniem jest dość niestandardowe jak na ślub i dlatego mi się podoba. Jako element całego reportażu urozmaica go.
    Dużo sprzętu, mało czasu

  2. #12
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    kolego, krótko: to swietny, reporterski kadr, moment, emocja, wydarzenie, jakaś interakcja między młodymi, lub bardzo dobrze zagospodarowana wieloplanowa scena.
    Dziękuję i zapamiętam.


    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    podobają ci się? fajnie. to fotografia, a nie matematyka. i to forum dyskusyjne, a nie posiedzenie klubu poselskiego PIS. można mieć zdania różne. bardzo dobrą fotografię pokazał ostatnio radzik. tu widzę najwyżej dobrą. dla ciebie moze być odwrotnie, kolego.
    Faktycznie to chyba kwestia gustu i podejścia. Dla mnie jest właśnie odwrotnie.

    Ok. Pozdrawiam serdecznie.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    Cytat Zamieszczone przez puchbeary Zobacz posta
    Faktycznie to chyba kwestia gustu i podejścia.
    dla mnie zdjęcia świetne, wybitne to ascough, yervant, schembri, a u nas kalina. z kolei, już w PL, bardzo dobre zdjęcia robią BW, zbyszek kruk, whitesmokes, aga bogacka, rusinowski, wozaczyński i kilku innych, a z obecnych tu często kamash, radzik i niedźwiedź. takie sa moje klasyfikacje. moje, można się z nimi nie zgadzać jak w tych gradiacjach mam lokalizować zdjęcia z tego wątku, jesli nie w kategorii co najwyżej "dobre", "ok"?

    to może inaczej. także bez żadnych wojowniczych zapędów poproszę Cię, żebyś wypowiadając się o kolejnych zdjęciach uzasadnił umieszczenie ich w bardzo wymagajacej kategorii zdjęć "bardzo dobrych". ja spróbuję z tym polemizować. myślę, że autor nie będzie miał nam tego za złe, być może znajdzie w tym jakieś konstruktywne wnioski, a i może dojdziemy do jakiś pozytecznych uogólnień. to co - podejmiesz się?

  4. #14

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    oświeć mnie, co tu jest bardzo dobre?
    "Rzemiosło" i w tym wypadku starczy z nawiązką.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #15

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    Dla mnie to czysta prowokacja autor pokazuje super FOTO i niewinnie pyta sie o komentarze ale szanuje takie cos tak jak lubie foto slubne niedzwiedzia i Adama, sek w tym ze TO jest inne i tak samo dobre a reportarz slubny mozna zrobic na wiele sposobow.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    Mnie te zdjęcia sie podobają, z małymi uwagami:
    -nie pasują mi te przekręcone kadry,
    -na 5 niebo jakoś dziwnie wygląda,

    Na duży plus to, że mało zdjęć w b&w czego nie lubię przy tak radosnej uroczystości.
    Nikon

  7. #17

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    ...oświeć mnie, co tu jest bardzo dobre?
    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    "Rzemiosło" i w tym wypadku starczy z nawiązką.
    Dokładnie. Nie chcę się kłócić, ani robić wycieczek osobistych - wielu robi naprawdę dobre zdjęcia ślubne, na dodatek każdemu ma prawo co innego się podobać, i to raczej nie podlega dyskusji. Tutaj jest zaprezentowany wysoki poziom, jedynie co rzuca mi się od razu w oczy to ucięta rączka z obrączką na czwórce, poza tym jest to naprawdę dobra robota.

    Pozdrawiam!
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  8. #18

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    Moim zdaniem...

    1. Najlepsza ze wszystkich tu pokazanych.

    2-6 najbardziej uderza mnie to że jak na nie patrzę to słyszę fotografa który mówi jak Para ma stać podskakiwać i gdzie patrzeć- jednym słowem za bardzo widać tu pozowanie - sporo studyjnych gdzie wszystko jest pozowane wygląda na bardziej spontaniczne...

    7. PM ok ale kadr chyba nie najlepszy wybrałeś

    8-9 Jak Adam pisał nie wykorzystałeś tych schodów wyszło takie: wychylili się uśmiech i pstryk zabrakło jak na 2-6 tego czegoś co jest najważniejsze - EMOCJE ! Fotografia nie polega tylko na poprawnym naświetleniu ustawieniu WB i dobraniu GO - to wszystko musi grać mieć jakieś uzasadnienie i wzmacniać EMOCJE - PRZEKAZ fotografia w tej postaci jaką pokazałeś to standardowa wykonywana w każdym zakładzie fotka bez przekazu emocji itp... możesz na tym poprzestać - gwarantuje że większość klientów będzie zadowolona ale możesz też pójść dalej czego ci życzę puchbery nie chce tego zrozumieć ale ty myśle że wiesz o co chodzi.

    10. OK

    11. Nie podoba mi się i wątpię aby młodym się podobało bo nie ma się tu co podobać. Czemu młodzi tyłem ???? o co chodzi ??? I teraz postaram się wytłumaczyć co jest nie tak: Gdyby to nie była albo nawet i była ale dobrze !!! zaaranżowana sytuacja to powinno/mogło by to wyglądać np tak: młodzi siedzą tyłem patrzą na siebie ew się pocałują ty operując GO i światłem pokazujesz to tak aby każdego porywało... wiem często się nie da tak - młodzi nie chcą śpieszą się itp ale w tedy nie robisz takiego zdjęcia wcale bo po co ? a już zupełnie nie rozumiem pokazywania go publicznie...

    12. Pokazałeś poprawnie naświetlony kościół - to zdjęcie pasuje mi do książki o obiektach sakralnych w Polsce...

    13. Pomysł był ale nieumiejętne posługiwanie sie małą GO cię pokonało - na czym jest ostrość ? i po co ? tnij lewą aż do punktu gdzie jest ustawiona ostrość bo rozmyta ręka trzymająca bukiet po lewej to zdjęcie psuje i nic nie przekazuje.

    14. Fajnie że "z góry" ale czasem tylko tyle że z góry jest za mało i tu jest za mało.

    15-18 Takie standardowe - brak mi uśmiechów, gestów albo chociaż płaczu... wyszło bez emocji a były na pewno.

    19. Jest ok

    20. Jak wcześniej już pisałem sama GO zdjęcia nie robi...

    Nie miej za złe że czasem dosadnie ale ja bym się cieszył za taka krytykę. Nie zatrzymuj się w miejscu puchaberego , a będzie lepiej.

    Ps: nie masz lepszych niż tymancjo pokazał nie pisz że on ma amatorkę bo tu jest tak samo

    pozdrawiam,
    Radek

  9. #19
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    Cytat Zamieszczone przez Radzik100 Zobacz posta
    (...)
    Nie zatrzymuj się w miejscu puchaberego , a będzie lepiej.
    Mam pytanie - coś cię boli? Możesz się ode mnie odstosunkować? Poza tym źle odmieniasz mój nick więc nie odmieniaj go wcale! Nie tykam ciebie "artysto" od czarno białych zdjęć więc ty nie tykaj mnie ok?

  10. #20

    Domyślnie Odp: Poproszę o ocenę moich zdjęć ślubnych. Debiutuję na forum.

    Bierzesz aktywny udział w dyskusji więc nieuniknione jest odniesienie również do ciebie jakoś autorowi trzeba pokazać w fotografii drogę jedną i drugą. Podąży którą zechce. Skoro nie chcesz aby się odwoływać do ciebie nie bierz udziału w dyskusji.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •