Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Filtry polaryzacyjne Cokin

    Witam!

    Zamierzam kupić filtr polaryzacyjny firmy Cokin. Tylko mam jedno malutkie pytanie czy filtr polaryzacyjne ma płowoki antyodblaskowe. Jesli tak to ile?

    I jesli ktoś może też napisać czy jest zadowolony z tego filtra.

    Pozdrawiam
    Nikon d70s + Sigma 24-70/2.8 + Nikkor 80-200 /2,8 D ED

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam pytanie.
    Co sądzicie o tym polarze do systemu Cokina?
    Da radę?


    pozdrawiam
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    polary też mają powłoki antyodblaskowe, ile - to już zależy od firmy i nie podają oni szczegółów, bo nie w ilości sprawa.
    widziałem kidyś polara B&W który wyglądał jak stalowoszara metalowa płytka jak sie patrzyło na niego pod kątem!!!
    cokin to ciekawy system, ale filtry same wsobie nie są rewelacyjne, większośc to tworzywo nie szkło. nie zdecydowałbym sie na polara z tej firmy.
    ten filtr z allegro to nie wiadomo co - nawet sprzedający pisze że jest cokinopodobny.
    ale chodzi mu o mocowanie. a optycznie ???
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    ten filtr z allegro to nie wiadomo co - nawet sprzedający pisze że jest cokinopodobny.
    ale chodzi mu o mocowanie. a optycznie ???
    No właśnie
    Może ktoś ma taki?
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  5. #5

    Domyślnie

    meliszipak, odpowiedz znajdziesz tu:
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=22890
    Pozdrawiam, Lolas

  6. #6

    Domyślnie

    Mam polara Cokina P. Po wadze mysle, ze to szklo, a nie plastik, ale powlok sie nie dopatrzylem. Mam tez polara B+W, juz dawno chcialem jakies porownanie zrobic ale mi sie nie chce
    Generalnie Cokin sprawuje sie dobrze, a jak komus sie marzy dokladanie np. polowek, to jest to znakomite rozwiazanie. Niestety nalezy uwazac do jak szerokiego obiektywy sie zaklada.

    Aha, co do tych podrobek, co to odroznic niby nie mozna od oryginalu, to powiem, ze kupilem od takiego goscia pierscienie mocujace do Cokina niby nie do odroznienia. Niestety, sa do odroznienia. Gorszy material, niedokladne wykonanie, dziwny, krotszy gwint. Nie kupujcie!
    Droga do Nikon!
    www D700, D70, AF-S 24-70/2.8, AF 50/1.4 2xSB900, SB800

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •