Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie objektyw Sigma 70-300 f/4.0-5.6 APO Macro Super II

    Witam, czy w/w objektyw nadaje sie do podgladania dalekoch zjawisk przyrody?
    Czy nadaje sie tez do zdjec makro ..... jelsi tak (ale on robi 1:2) to czy istnieje mozliwosc zakupu pierscieni do 1:1 ( a jelsi tak to gdzie mona kupic i za ile miej wiecej ?
    Oczywiscie wszystko z D70

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Patrzac na parametry to jak najbardziej. Przy przeliczniku zyskujesz na dlugim koncu 450 a to juz powazna ogniskowa. Troche brak jasnosci ale w takich obiektywach najczesciej taka sie stosuje. Co do macro, sprawdz jaka obiektyw ma srednice i szukaj soczewki. Nawet na forum (w ogloszeniach), ktos pisal o soczewce macro...

  3. #3

    Domyślnie

    jak chcesz, mogę podesłać przykładowe zdjęcie z tej sigmy w trybie makro. Bawię się tym szkiełkiem od kilku dni i jak na razie jest OK.

    MaciejK
    D70 | Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G DX | Sigma 70-300 f/4-5.6 II | Nikkor 50 f/1.8 D | SB-600

  4. #4

    Domyślnie wyslij....

    Wyslij...bede wdzieczny.....i odrazu powiedz czy to fotki, z golego objektywu czy z jakimis pierscieniami makro czy nasadkami?

    jacek23@post.pl
    z gory dziekuje
    jacek23@post.pl
    GG 207344

  5. #5

    Domyślnie

    Mi też poślij jak możesz. Dzięki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xantos
    Mi też poślij jak możesz. Dzięki.
    Khem... Posłałbym NEFa, ale plusnet nie chwyta takich kolosów. Może być JPEG?
    Jeśli tak, to już poszło. Czekaj na SMS-a

    MaciejK
    D70 | Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G DX | Sigma 70-300 f/4-5.6 II | Nikkor 50 f/1.8 D | SB-600

  7. #7

    Domyślnie

    Wielkie dzięki. Tak właśnie myślę nad jakąś węższą dokładką do mojego 18-70 i chyba się zastanowię nad tą sigmą. A tak na marginesie to Plusnet chyba dzisiaj szaleje bo normalnie to i 10 i 15MB przechodzi.

  8. #8

    Domyślnie

    No tak.....hmmm.....i to jest calkowite zblizenie jakie mozna uzyskac przy tym objektywie?.....spodziewalem sie wiece....chce robic fotki oczu muchom.....czyli pierscienie jednak niezbedne?.......a jak tam ze zblizeniami........podelij jakas fotke z dystansu z maksymalnym przyblizeniem........jesli mozesz JPG najwyzszej rozdzielczosci......napisz prosze jakia jest dlugosc tego objektywu w mm w stanie spoczynku.
    Pozdraiwam
    jacek23@post.pl
    GG 207344

  9. #9

    Domyślnie

    Jutro zrobie jakieś i podeślę. Do tej pory robiłem tylko z ręki, a przy ogniskowej 300 bez statywu zdjęcia wychodziły poruszone. Na razie najwięszą ogniskową jaką udało mi się uzyskać z ręki przy zadowalającym efekcie to 240.

    Z założonym dekielkiem i filtrem UV obiektym mierzy 14,4cm.

    MaciejK
    D70 | Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G DX | Sigma 70-300 f/4-5.6 II | Nikkor 50 f/1.8 D | SB-600

  10. #10

    Domyślnie

    Jacek23, nie tedy droga. jesli faktycznie chcesz bawic sie w macro, musisz pomyslec nie tylko o porzadnym i przeznaczonym do tego szkle, ale moze o mieszku, czo odwrotnych mocowaniach. Termin macro w przypadku takich zoomow ma sie nijak do odwzorowania o jakim mowisz (oczy much)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •