Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    Może powtarzam pytanie ale jaki bezpłatny program do wywoływania Nef-ów polecacie ??
    Używam RawShooter - jest w miarę wygody ale nie do końca jestem zadowolony z efektów.
    Z góry dziękuję za podpowiedź.
    Waldek

  2. #2

    Domyślnie Odp: Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    Hm, z bezpłatnych to chyba trudno o coś naprawdę godnego polecenia. Najbardziej popularne to Raw Therapee i UFRaw. Myślę, że najlepsze rozwiązanie przy minimalnych funduszach to Capture One - kod aktywacyjny jest dołaczony do kart Sandisk Extreme III, a więc prawie za darmo. A program naprawdę niezły, wygodny, szybki. Oczywiście bez korecji zniekształceń i innych bajerów, ale do "wywołania" jako takiego wystarczający.
    "posiadacz niższego numeru"

  3. #3

    Domyślnie Odp: Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    na systemy GNU/Linux digikam z pluginami kipi lub rawstudio
    Pozdrawiam Paweł
    a D80 nadal robi zdjęcia ... | Forum Farmaceutyczne

  4. #4

    Domyślnie Odp: Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    Pracuję na Windows XP
    Wywołuję przeważnie bez jakiejkolwiek korekcji. Lekko wyostrzone - tak lekko że momentami wyglądają na mdłe. Ważne aby można w łatwy sposób wywołać z najlepszym efektem 200-300 zdjęć.
    Potem z nich wybieram najciekawsze a najlepsze RAW-y zostają w archiwum do dalszej obróbki.
    Waldek
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 15-05-2008 o 19:59

  5. #5

    Domyślnie Odp: Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    Ja jak zawsze polecam RawTherapee. Brakuje jeszcze kilku opcji (przetwarzanie batchowe) ale jest niezły i darmowy więc możesz wypróbować czy Ci pasuje.

    PS. Zainstaluj wersję 2.4m1

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Odp: Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    Cytat Zamieszczone przez The Structorr Zobacz posta
    Ja jak zawsze polecam RawTherapee. Brakuje jeszcze kilku opcji (przetwarzanie batchowe) ale jest niezły i darmowy więc możesz wypróbować czy Ci pasuje.

    PS. Zainstaluj wersję 2.4m1

    Pozdrawiam
    Dzięki - spróbuję jeszcze raz. Kiedyś go instalowałem ale chyba go nie polubiłem

    "Brakuje jeszcze kilku opcji (przetwarzanie batchowe)" - czy to znaczy że nie mogę wywoływać wszystkich plików np. z tą samą korekcją ?

    Waldek
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 15-05-2008 o 20:35

  7. #7
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie Odp: Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    Cytat Zamieszczone przez pietruss Zobacz posta
    Hm, z bezpłatnych to chyba trudno o coś naprawdę godnego polecenia. Najbardziej popularne to Raw Therapee i UFRaw. Myślę, że najlepsze rozwiązanie przy minimalnych funduszach to Capture One - kod aktywacyjny jest dołaczony do kart Sandisk Extreme III, a więc prawie za darmo. A program naprawdę niezły, wygodny, szybki. Oczywiście bez korecji zniekształceń i innych bajerów, ale do "wywołania" jako takiego wystarczający.
    Kupiłem ostatnio taką kartę i nie było żadnego CD keya do tego softu.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    "Brakuje jeszcze kilku opcji (przetwarzanie batchowe)" - czy to znaczy że nie mogę wywoływać wszystkich plików np. z tą samą korekcją ?
    Niestety, to największa wada tego programu, ale prace nad tym trwają i w wersji 2.4 ma być to już możliwe.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    Zasadniczo Rawtherapee jest darmowy, ale autor baaaardzo prosi o "co łaska". W dzisiejszych czasach 5 czy 10 USD to naprawdę nie majątek, jeśli program Ci się podoba.
    Fiat Lux

  10. #10

    Domyślnie Odp: Najlepszy bezpłatny program - NEF-y z D70s

    Cytat Zamieszczone przez PaSkal Zobacz posta
    Zasadniczo Rawtherapee jest darmowy, ale autor baaaardzo prosi o "co łaska". W dzisiejszych czasach 5 czy 10 USD to naprawdę nie majątek, jeśli program Ci się podoba.
    Problem w tym, że nie do końca mi się podoba stąd poszukuję lepszego.
    Ponadto nie ma możliwości zarejestrowania go ??
    Waldek
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 16-05-2008 o 10:13

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •