Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Klika pytan o filtry

    Witam
    Mam kilka pytan o filtry:
    1. Czy uzywacie kilku roznych filtrow czy tez tylko polaryzacyjnego (ew UV) a reszte robicie w PS?
    2. Czy dla 2-3 obiektywow oplaca sie wchodzic w system Cokin-a i jak wyglada jakosc tych filtrow?
    3. Czy dla obiektywu 28-80 G z ruchomem pierscieniem ostrosci (na ktorym mocujemy filtr) mozna uzywac mocowania Cokina i jak sie to sprawdza?
    Pozdrawiam
    tyniu
    -------------------------------------------------------------------------
    juz tylko cyfra

  2. #2

    Domyślnie

    1. Ja używam zarówno filtrów jak i PS'a - filtry UV, polar, szary, gwiazdka.... reszta to już PS
    2. To zależy od średnicy - jak masz wszystkie obiektywy o różnej średnicy to Cokin jest oki, ale wygoda większa gdy masz pojedyńcze filtry do każdego obiektywu... jak stać Cię na UV+polar+szary + ew. połówkowy szary to kup pojedyncze filtry.... jak kupisz Cokina to szybko znudzą Ci się te ciągłe zmiany i przekładania szkiełek...
    3. patrz 2 - ja raczej nie polecam


    i poczytaj trochę archiwum - o filtrach Cokin i wielu innych dużo tu się rozpisywaliśmy....
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  3. #3

    Domyślnie

    ad2. Moim zdaniem nie warto się w ten system pchać, filtry owszem dobre ale drogie i szybko ci się znudzi to przekładanie (jakoś dużo łatwiej je porysować) a tak sięgasz do torby wkręcasz i gotowe bez poszukiwania po torbie pierścieni, holdera, a potem odpowiednego filtra z kilkunastu w pudełku.
    ad3. Też miałem kiedyś ten obiektyw i próbowałem z tym systemem. Szlag mnie trafiał i tyle!
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  4. #4

    Domyślnie Re: Klika pytan o filtry

    Cytat Zamieszczone przez tyniu
    Witam
    Mam kilka pytan o filtry:
    1. Czy uzywacie kilku roznych filtrow czy tez tylko polaryzacyjnego (ew UV) a reszte robicie w PS?
    Używacie np połówkowe. UV nie używacie bo to bez sensu. Nie robim w PS bo robim w analogu.

    Cytat Zamieszczone przez tyniu
    2. Czy dla 2-3 obiektywow oplaca sie wchodzic w system Cokin-a i jak wyglada jakosc tych filtrow??
    Jak mają różną średnicę mocowania, a pewnie mają.
    Masz trzy rozwiązania
    1. Cokin-jeden zestaw filtrów + holder + pierścienie mocujące
    2. Filtry nakrecane jeden komplet dla obiektywu o największej średnicy mocowania + redukcje do pozostałych (upierdliwość stosowania podobna do systemu cokina)
    3. Tyle zestawów filtrów nakrecanych ile mocowań (drogo i dużo gratów do targania)

    Cytat Zamieszczone przez tyniu
    3. Czy dla obiektywu 28-80 G z ruchomem pierscieniem ostrosci (na ktorym mocujemy filtr) mozna uzywac mocowania Cokina i jak się to sprawdza?
    Upierdliwe ale mozliwe do wykonania. Stosowanie filtrów nakręcanych, których efekt zależy od położenia filtra również jest upierdliwe z takim szkłem.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez @nia
    1. Ja używam zarówno filtrów jak i PS'a - filtry UV, polar, szary, gwiazdka.... reszta to już PS....
    Aniu dziwne, bo u mnie gwiazdka bez filtra wychodzi .. hmm
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    @Swoop

    chodzi Ci o gwiadkę w PS, czy bez filtra?
    mi bez filtra też wychodzi - tyle, że nie taka duża.... - mam to szkiełko raczej do zabawy z fotografią....
    a w PS'ie nie chce mi się z gwiazdkami bawić.....


    @szymony

    Używacie np połówkowe. UV nie używacie bo to bez sensu.
    UV warto używać ze względu na ochronę obiektywu a nie ze względu na jakieś szczególne właściwości.... moim zdaniem lepiej uszkodzić czy porysować filtr za kilkadziesiąt złotych niż obiektyw o znacznie większej wartości
    dlatego uważam, że UV należy mieć na wszystkie obiektywy - oczywiście można go zdjąć gdy zakładamy inne filtry - coby nie potęgować efektu winetowania....
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  7. #7

    Domyślnie

    Co do filtrow Cokina to uzywam tylko do slajdow i tylko polowkowe.
    Polar jest dosc kiepskiej jakosci dlatego wybralem Heliopana.
    Przechodze coraz bardziej na cyfre i zamiast polowkowych zaczalem stosowac inna metode.
    Robie dwa zdjecia: jedno naswietlam na motyw a drugie na niebo no i pozniej skladam w PSie.
    Polar stosuje tylko do redukowania odblaskow bo przyciemnianie blekitu i zmiany kontrastu lepiej wychodzi szopie.
    Pozdrawiam
    Jerzy

  8. #8

    Domyślnie

    IMO filtry polowkowe sensownie mozna stosowac tylko w systemie Cokina lub Hitecha. Dla tego ze pozwala on na dowolne umieszczenie strefy przejscia.
    Pozdrawiam Karol

  9. #9

    Domyślnie Re: Klika pytan o filtry

    Cytat Zamieszczone przez tyniu
    Witam
    Mam kilka pytan o filtry:
    1. Czy uzywacie kilku roznych filtrow czy tez tylko polaryzacyjnego (ew UV) a reszte robicie w PS?
    2. Czy dla 2-3 obiektywow oplaca sie wchodzic w system Cokin-a i jak wyglada jakosc tych filtrow?
    cokin to swoboda...
    polecam filtry systemu cokina...mam tego sporo i zabawa jest przednia...nikt nie każe ci kupować od razu wszystkich 170 ...masz swobodę komponowania ujęć - czego nigdy nie da ci nakrętka, a 2 holdery umożliwiają komponowanie pod różnymi kontami...filtry PPL cokin, Lee oraz hitech robią filtry dobrj jakości - 2 ostatnie droższe...

    UV-kę mam na kązdym obiektywie, a polarka jednego CPL i jednego PL do wszystkich obiektywów (przez przejściówki)
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Do ochrony obiektywow to najlepszy jest dekielek... Chyba ze ktos godzi sie ze spadkiem jakosci, to moze zakladac UV-ki.
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •