Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaW
    Do ochrony obiektywow to najlepszy jest dekielek... Chyba ze ktos godzi sie ze spadkiem jakosci, to moze zakladac UV-ki.
    na każdej rurce (z wyjątkiem danubii) mam UV-kę i jakoś nie zauważyłem spadku jakości...no chyba, że robimy powiększenia powyżej formatu A4
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    Cytat Zamieszczone przez JaW
    Do ochrony obiektywow to najlepszy jest dekielek... Chyba ze ktos godzi sie ze spadkiem jakosci, to moze zakladac UV-ki.
    na każdej rurce (z wyjątkiem danubii) mam UV-kę i jakoś nie zauważyłem spadku jakości...no chyba, że robimy powiększenia powyżej formatu A4
    Spadek jakosci zawsze jest, nawet w przypadku najlepszych filtrow. Zauwazylem to, kiedy na obiektyw 100mm Macro nakrecilem UV Hoya Super HMC. Mozna troszke o tym poczytac tutaj, ale i tak lepiej samemu zrobic maly eksperyment i przekonac sie czy warto zakladac UV-ke i kiedy to robic.
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaW
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    Cytat Zamieszczone przez JaW
    Do ochrony obiektywow to najlepszy jest dekielek... Chyba ze ktos godzi sie ze spadkiem jakosci, to moze zakladac UV-ki.
    na każdej rurce (z wyjątkiem danubii) mam UV-kę i jakoś nie zauważyłem spadku jakości...no chyba, że robimy powiększenia powyżej formatu A4
    Spadek jakosci zawsze jest, nawet w przypadku najlepszych filtrow. Zauwazylem to, kiedy na obiektyw 100mm Macro nakrecilem UV Hoya Super HMC. Mozna troszke o tym poczytac tutaj, ale i tak lepiej samemu zrobic maly eksperyment i przekonac sie czy warto zakladac UV-ke i kiedy to robic.
    ja nie neguję utraty jakości, ale sprowadzma ją do rzędu niezauważalnego przy powiększeniach do A4
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    ja nie neguję utraty jakości, ale sprowadzma ją do rzędu niezauważalnego przy powiększeniach do A4
    A co powiesz o częstym przypadku, kiedy z kadru trzeba wyciac jakis fragment? Wowczas liczy sie kazdy procent spadku jakosci...
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaW
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    ja nie neguję utraty jakości, ale sprowadzma ją do rzędu niezauważalnego przy powiększeniach do A4
    A co powiesz o częstym przypadku, kiedy z kadru trzeba wyciac jakis fragment? Wowczas liczy sie kazdy procent spadku jakosci...
    cza kadrować tak co by nie wycinać
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    Cytat Zamieszczone przez JaW
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    ja nie neguję utraty jakości, ale sprowadzma ją do rzędu niezauważalnego przy powiększeniach do A4
    A co powiesz o częstym przypadku, kiedy z kadru trzeba wyciac jakis fragment? Wowczas liczy sie kazdy procent spadku jakosci...
    cza kadrować tak co by nie wycinać
    Ale czasem sie tak nie da... np w fotkach makro - osiagasz minimalna odleglosc ostrzenia, a w kadrze smieci, pole kadru obejmuje zbyt duzy obszar - trzeba ciąć w PS-ie Albo przy portretach - nie mozna zbytnio sie zblizac do modela, bo wystapia znieksztalcenia perspektywy. Albo w reportazu ulicznym... Pewnie, ze lepiej nie ciąć, ale czasem trzeba, a wtedy poznasz ciemne strony filtrow UV...
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

  7. #17
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    No to Panowie zamieszaliście mi kompletnie w głowie - od pewnego już czasu planuję kupić dobry uv do nikona 18-70 - a Wy piszecie takie rzeczy
    I co mam zrobić ???

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr_32
    No to Panowie zamieszaliście mi kompletnie w głowie - od pewnego już czasu planuję kupić dobry uv do nikona 18-70 - a Wy piszecie takie rzeczy
    I co mam zrobić ???
    Moja rada: jesli wybierasz sie w wysokie gory - kup UV. Jesli robisz zdjecia w trudnych warunkach (niebezpieczenstwo porysowania szkła piaskiem, zwirem, galeziami, zachlapania blotem itp) - kup UV. Jesli nie, to daj sobie spokoj... i po prostu rob zdjecia. Na obiektyw mozesz zalozyc oslonke p/s, uzywac dekielka, ogolnie uwazac jak to z delikatnym sprzetem nalezy uwazac i bedzie OK.
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

  9. #19

    Domyślnie

    A ja mam Sky bo chroni i lekko ociepla...
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  10. #20

    Domyślnie

    powiem tak...noś UV-kę na co dzień, ale w konkretnych warunkach zdejm (np. makro), albo zastąp ociepljącym (portret) lub korekcyjnym (nocne z lampami)...UV nawet dobry kosztuje kilkadziesiąt złotych, obiektyw co najmniej kilkaset...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •