Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    Cytat Zamieszczone przez bowie Zobacz posta
    skąd można ściągnąć taką tablicę do sprawdzania prawidłowości ostrzenia?

    -------------------------------------------------------------------------

    nie było pytania, znalazłem test tutaj: http://www.focustestchart.com/focus21.pdf
    tylko pamiętaj, że to jest test z bardzo małej odległości - na większej odległości obiektyw może zachować się inaczej
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  2. #12

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    Cytat Zamieszczone przez Lyjo Zobacz posta
    z moim obiektywem cos jest nie tak. Przyklad i kwintesencja (ostrosc na "Wartosc(...)oceniana"):

    1.Nikon 50mm f/1.4 - przyslona 2.5


    2.Nikon 50mm f/1.8 - przyslona 2.5


    Moze mi ktos wytlumaczyc czy to normalne czy kwalifikuje sie do serwisu? Jezeli serwis to czy oni cos poprawia z obiektywenm czy beda chcieli krecic w body? Body to D70. Mam tez kita i 70-300VR - problemow z ostroscia nie ma wiec boje sie zebym sobie nie narobil klopotow z nimi.

    Pozdrawiam
    Czy te zdjęcia były robione pod kątem, tak jak test BB/FB ?
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  3. #13

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    Dorzuce swoje trzy grosze.
    Spedzilem kiedys sporo czasu porownujac 50 1.8D z dwoma nowymi 50 1.4D. Wbrew powszechnej opinii o lepszej ostrosci 50 1.4D przy pelnej dziurze, tani jak barszcz 50 1.8D byl u mnie co najmniej tak dobry, czasem nawet ostrzejszy. 50 1.4D wygrywal natomiast bezapelacyjnie w zakresie f/1.4-1.6 :P Krotko mowiac, potwierdzam wyniki autora watku.
    Dcośtam + Fcośtam + NIKKORcośtam

  4. #14

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    Cytat Zamieszczone przez kamil Zobacz posta
    Dorzuce swoje trzy grosze.
    Spedzilem kiedys sporo czasu porownujac 50 1.8D z dwoma nowymi 50 1.4D. Wbrew powszechnej opinii o lepszej ostrosci 50 1.4D przy pelnej dziurze, tani jak barszcz 50 1.8D byl u mnie co najmniej tak dobry, czasem nawet ostrzejszy. 50 1.4D wygrywal natomiast bezapelacyjnie w zakresie f/1.4-1.6 :P Krotko mowiac, potwierdzam wyniki autora watku.

    NIe chodzilo mi o porowanie obu obiektywow tylko o wykazanie ze posiadany 50 f1.4 jest nieostry. Z braku innej 50-tki 1.4 porownalem do 50 1.8. Nie oznacza to ze wszystkie 1.4 sa takie.

    Wracajac do tematu - jako ze obiektyw jest nowy ze stanow (gwarancja rowniez w polsce) nie oplaca mi sie go wymieniac w sklepie. Czy w serwisie jest mozliwosc wymiany na nowy po stwierdzeniu usterki? Boje sie troche ze polezy u nich na polce, stwierdza ze spelnia normy i odesla. Ktos mial doswiadczenia z podobna usterka?

    Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    Cytat Zamieszczone przez Wini Zobacz posta
    Czy te zdjęcia były robione pod kątem, tak jak test BB/FB ?
    Tak byly pod katem ale nie doklanie 45st jak BB/FB - raczej pod przypadkowym - po prostu z jednej pozycji zdjecie jednym obiektywem i drugim. Ogolnie moj 50mm 1.4 nigdy nie trafia ostrosci - no chyba ze przy f16.
    Ostatnio edytowane przez Lyjo ; 15-05-2008 o 11:15

  6. #16

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    Cytat Zamieszczone przez Lyjo Zobacz posta
    Jezeli serwis to czy oni cos poprawia z obiektywenm czy beda chcieli krecic w body?
    wg mnie obiektyw do serwisu. Pewnie body też
    Ostatnio edytowane przez Wini ; 15-05-2008 o 21:26
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  7. #17

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    Zgodnie z sugestiami obiektyw poszedl do serwisu. Po wstepnej rozmowie z serwisantami, zostalo tez body. Podobno nie ma opcji zeby ten obiektyw byl nie ostry - tak zawyrokowal kierownik - i do regulacji prawdopodobnie back focus w body. Nastepnego dnia (!!) telefon z serwisu ze obiektyw sprawdzony i dziala poprawnie natomiast body do regulacji - koszt 90zl. Zgodzilem sie i nazajutrz mialem sprawny komplet obiektyw + body z wyczyszcona matryca i matowka. Duzy plus dla serwisu Nikona za sprawnosc i szybkosc usługi (juz mialem obawy przegladajac opinie na forum o tym serwisie). Teraz wrazenia poserwisowe - z testow na szybko duzo ostrzej. Jak bedzie chwila czasu to wrzuce fotke po skorygowaniu.

    PS - obiektyw byl ze stanow wiec mialem obawy o gwarancje tym wieksze ze panie "ekspertki" na infolini Nikona postraszyly mnie ze bez wypelnionej karty gwarancyjnej i bez dowodu zakupu z numerem seryjnym (!!) sprzetu moge sobie darowac fatyge do serwisu. Jako ze na druku gwarancji USA sa tylko pola na moje dane (bialy odcinek gwarancja US, zolty gwarancja swiatowa i nie ma zadnych docinkow A,B C czy innych jak to sugerowaly info-panie) i nic nie bylo wypelnione oraz dowod zakupy byl wydrukiem potwierdzenia zakupu ze sklepu internetowego bez zadnych numerow seryjnych bylem niezle zestresowany. Na szczescie w serwisie to wystarczylo i nie bylo zadnego problemu z przyjeciem sprzetu. Podsumowujac bosze bron nas przed infoliniami !!!

  8. #18

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    A jak teraz ostrzy body z 50/1.8?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #19

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    Cytat Zamieszczone przez Lyjo Zobacz posta
    ...natomiast body do regulacji - koszt 90zl. Zgodzilem sie i nazajutrz mialem sprawny komplet obiektyw + body z wyczyszcona matryca i matowka.
    no to miałeś farta, bo za samo czyszczenie matrycy każą sobie płacić 80 zł, a ostatnio wyczyścili mi tak, że musiałem odsyłać do poprawki, bo matryca nadal była brudna...
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  10. #20

    Domyślnie Odp: Nikon 50mm f/1.4 D mydlany/nieostry?

    Dorzucę swoją małą uwagę co do ostrości. Faktycznie, czasami AF troszeczkę przestrzeli z ustawieniem ostrości (test domowy na BB/FB). W plenerze, przy stacjonarnym zdjęciu, ostry jak żyletka. Poniżej zdjęcie. Pozdrawiam

    http://farm3.static.flickr.com/2030/...048348_o_d.jpg
    Ostatnio edytowane przez Imacman ; 02-06-2008 o 23:50
    Marek
    D800 + parę szkiełek.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •