Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69
  1. #21

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    rozumiem, ale swiatlo pisze o tworzeniu dodatkowej warstwy i ostrzeniu tylko na niej - o ile dobrze zrozumiałem
    czy zadziałanie od razu na obrazku - czy jego kopii - czymś się różni?
    tak, zawsze można wrócić do warstwy pierwotnej niezmienionej i stąd metoda kopiowania obrazka przed edycją na nową warstwę jest tak popularna - potem dodatkowo można w różny sposób mieszać warstwę zmienioną z oryginalną, bawiąc się przenikaniem, trybami nakładania, wreszcie przezroczystością lokalnie (choćby gumką)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  2. #22
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    rozumiem, ale swiatlo pisze o tworzeniu dodatkowej warstwy i ostrzeniu tylko na niej - o ile dobrze zrozumiałem
    czy zadziałanie od razu na obrazku - czy jego kopii - czymś się różni?
    1. Jak wszystko co chcesz zrobić to wyostrzyć bez skalowania, to ta metoda jest kompletnie bezużyteczna. Ma ona sens wyłącznie jako część procesu skalowania w dół.

    2. Dodatkowa warstwa jest jedynie potrzebna w razie ewentualnej potrzeby maskowania efektu ostrzenia na wybranych obszarach (niebo na przykład). Jeżeli jednak to nie jest konieczne, to możesz tą operację robić na oryginalnej warstwie bez potrzeby kopii.

  3. #23

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Dodatkowa warstwa jest jedynie potrzebna w razie ewentualnej potrzeby maskowania efektu ostrzenia na wybranych obszarach (niebo na przykład). Jeżeli jednak to nie jest konieczne, to możesz tą operację robić na oryginalnej warstwie bez potrzeby kopii.
    właśnie o to mi chodziło. robiłem tak czasem ale bez dodatkowych warstw, myślałem że może jak się zrobi dodatkową i pomiesza to wychodzi coś inaczej albo lepiej. dzięki
    że ze skalowaniem to rozumiem, rozumiem tez że nie da się w ten sposób osiągnąć obrazka dużego ( takiego 100% ), bo chyba bez sensu go przed ostrzeniem interpolować x1.6 ?
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  4. #24

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia

    to ciekawe jest
    D70S - kit obiektyw, Sigma 17-50 2,8, Nikkor 70 - 300, SB800 jakis statyw dużo chęci do nauki....
    Pozdrawiam Tomasz

  5. #25

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    ...Nawet przy podanym przez Ciebie USM ja zamiast liczb przez Ciebie podanych 20/2 ja używam raczej liczb 120/0.3....
    wartości sa podane dla NXa a nie dla PSa - tam zupełnie inaczej są podawane parametry USMa
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #26

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia/ inna metoda

    inna metoda
    metoda dosc prosta, stosuje ja glownie do odbitek , u mnie sprawdza sie b.dobrze


    Wyostrzanie zdjęć
    1. Otwóź zdjęcie i zduplikuj warstwę background. (Layer>Duplicate Layer)
    2. Zastosuj High Pass filer z Radius ustawionym na 10.
    3. Zmień sposób mieszania warstwy (blending mode) do Overlay lub Soft Light.
    4. Utwórz maskę i dokonaj inwersji warstwy (Image>Adjustment>Invert)
    5.Używając pędzel (Brush Tool) pomaluj maskę białym kolorem w miejscach gdzie wyostrzanie ma być widoczne.
    6. Zmień wartość Opacity w celu uzyskania właściwego efektu.

    osoboscie uzywam "soft light", opacity na 100%
    nie zdarzylo mi sie jeszcze miec przeostzronych zdjec
    czasem dokladam jescze do tego sharpen
    metoda pozwala ma ostrenie tego co nas interesuje
    np nawet jesli cale zdjecie nie jest ostre, a wysostrzymy na nim twarze, przecietni odbiorcy beda widzec cale zdjecie ostre

  7. #27

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia/ inna metoda

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    1. Otwóź
    Kryste Panie! A co to jest?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #28

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia

    ale jaja mam te recepte ze dwa lata, jak znalazelm gdzies w necie i nigdy tego nie zauwazyelm

  9. #29

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia

    Czy na potrzeby ogladania zdjec na komputerze należy stosowac 72 dpi czy 96dpi ?
    - jak to sie ma do rozdzielczosci monitorów

    Do tej pory mialem zachowane NEF-y, a do przegladania zmniejszalem rozdzielczosc do 96dpi
    przy 72dpi plik zajmuje jeszcze mniej miejsca - ale czy efekt nie jest gorszy ?

  10. #30

    Domyślnie Odp: Prosta i efektywna metoda ostrzenia

    Cytat Zamieszczone przez Leszek_P Zobacz posta
    Czy na potrzeby ogladania zdjec na komputerze należy stosowac 72 dpi czy 96dpi ?
    Nie ma znaczenia. Mozesz miec nawet 9 albo 3000 DPI. Liczy sie tylko rozmiar w pikselach.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •