Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie [relacja] Supraśl

    Mniej więcej rok temu w Supraślu, w muzeum ikon znajdującym się na terenie prawosławnego monastyru, otwarto ciekawą multimedialną ekspozycję. Jeśli ktoś będzie w okolicach Białegostoku, to warto tam zajrzeć. Dodam tylko, że jest to ekspozycja stała i że wolno fotografować (po uiszczeniu drobnej opłaty w kwocie 20 PLN). Od razu uprzedzam, że łatwo nie jest, bo wokół panują prawie kompletne ciemności, statywu rozkładać nie wolno, a błyskać lampą nie warto, ale jeśli się trochę przyłożyć, to efekty mogą być ciekawe. Poniżej znajdziecie klika zdjęć z muzeum - tak dla zachęty.












    Jacek

  2. #2

    Domyślnie Odp: [relacja] Supraśl

    A cóż to za pomieszczenia? Jakaś krypta?
    Co jeszcze z 'multimedialności' wykorzystano w muzeum?
    Jak wysokiego iso musiałeś użyć?

  3. #3

    Domyślnie Odp: [relacja] Supraśl

    Wszystko mieści się na dwóch kondygnacjach dość niepozornie wyglądającego budynku. Wystrój poszczgólnych sal wystawowych dostosowany do tego, co w nich eksponują. A prezentacja, jak prezentacja. Gra świateł, muzyka cerkiewna i do tego wszystkiego "dopasowany" przewodnik (zwiedza się w grupach, z przewodnikiem), który trochę opowiada, trochę steruje załączaniem efektów. Generalnie bardzo dobrze zrobione - warto zobaczyć.

    A ISO? Cóż, ISO wyłącznie z przedziału 3200-6400. Napisałem, że łatwo nie jest.
    Jacek

  4. #4

    Domyślnie Odp: [relacja] Supraśl

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    ...ISO wyłącznie z przedziału 3200-6400...
    ała...

    Dzięki za info.

  5. #5

    Domyślnie Odp: [relacja] Supraśl

    Jak przeczytalem slowo "multimedialny", i katem oka zobaczylem pierwsze zdjecie, to juz myslalem, ze ktos zrobil wystawe na panelach LCD.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie Odp: [relacja] Supraśl

    Bardzo podobają mi się zdjęcia, świetny klimat, kadry i kolory, jednak szkoda, że wykasowałeś exify, bo można by się sporo dowiedzieć o stronie technicznej, chyba że to negatyw... choć wątpię.

    ps
    No tak skoro napisałęś, że czułość w granicach 3200-6400 to juz bardzo wątpię, żeby negatyw .
    Ostatnio edytowane przez jakubs ; 10-05-2008 o 13:27

  7. #7

    Domyślnie Odp: [relacja] Supraśl

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Jak przeczytalem slowo "multimedialny", i katem oka zobaczylem pierwsze zdjecie, to juz myslalem, ze ktos zrobil wystawe na panelach LCD.
    Jakie panele LCD? To są normalne ikony (niektóre maja po 200 lat), normalne złocone krzyże, normalne fragmenty polichromii i fresków pozdejmowane (uratowane) ze ścian starych cerkwii. Oświetlenie, to dziesiątki punktowych reflektorów, z kolorowym światłem i to wszystko się zmienia w czasie, do tego cicha cerkiewna muzyka. Po mojemu, to bardzo ciekawa ekspozycja.

    Cytat Zamieszczone przez jakubs Zobacz posta
    Bardzo podobają mi się zdjęcia, świetny klimat, kadry i kolory, jednak szkoda, że wykasowałeś exify, bo można by się sporo dowiedzieć o stronie technicznej, chyba że to negatyw... choć wątpię.

    ps
    No tak skoro napisałęś, że czułość w granicach 3200-6400 to juz bardzo wątpię, żeby negatyw .
    Exifów nie ma, bo mój tzw. "ciąg technologiczny obróbki" je wywala. Co tu pisać o stronie technicznej? Wartości ISO już znacie. Czasy w granicach 1/6" - 1/25", więc trzeba mieć imadło w łapie (ale czasem daje się oprzeć aparat o ścianę albo o futrynę, jak przewodnik nie widzi). Światła pulsują, więc trzeba się "zasadzić" i poczekać, aż gdzieś będzie trochę jaśniej. Przespać tego momentu też nie można, bo za kilka sekund znów będzie ciemno i nawet ISO25600 nie pomoże. Do tego tylko RAWy, bo WB tak szybko nie nie ustawicie, można to zrobić dopiero w komputerze.

    Jak się tam robi zdjęcia, to wychodzi z tego całkiem fajna zabawa. A jak uda się z tego coś fajnego uzyskać, to tylko się cieszyć.
    Jacek

  8. #8

    Domyślnie Odp: [relacja] Supraśl

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jakie panele LCD? To są normalne ikony (niektóre maja po 200 lat), normalne złocone krzyże,
    Oj... Przeciez wiem. Napisalem, ze pomyslalem tak w pierwszej chwili. Ulamek sekundy, pierwsza mysl.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie Odp: [relacja] Supraśl

    Dzięki

  10. #10

    Domyślnie Odp: [relacja] Supraśl

    Z monastyrem się mniej więcej zgadza. Muzeum mieści się w tym białym budynku, po prawej, za cerkwią.

    Tylko nie rozumiem po jaką cholerę wkleiłeś te koszmarne betonowe ruiny i rozpadające się budy. Jak chciałeś coś sensownego dodać, to trzeba było poszukać pałacu Buchholtzów. Stoi niedaleko i jest o wiele ciekawszy niż te rozpadające się rudery.

    Mam prośbę o wywalenie tych tandetnych obrazków. Jeśli chcesz je poddać ocenie, to masz dział ARCHITEKTURA.

    PS. No i Smurf wywalił te przechodzone cuda architektury współczesnej - dziękuję. Ale zdjęcie cerkwi mogłeś zostawić. Tego zdjęcia moja prośba przecież nie dotyczyła.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 11-05-2008 o 12:32
    Jacek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •