Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 75 z 75
  1. #71

    Domyślnie Odp: Fotografowanie w obiektach sakralnych - wyjaśnienia

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Ufff. dotarłem do końca. Teraz parę mych refleksji.
    samek wnioskuję z twych wypowiedzi że jesteś praktykującym katolikiem...
    Niestety błąd. Niepraktykujący - zastanawiający się czy wierzący. A jeżeli to w co.
    Wybacz szymony ale nie podejmę już dyskusji. Przyszedlem tu dla nauki fotografii. I bardzo dużo się nauczyłem. I myślę, że jeszcze się nauczę - ale coraz bardziej po cichu. I to wystarczy. W sumie powinienem podziękować holce. Bo jeden jej post spowodował, że się tu po raz pierwszy zalogowalem.
    Dziękuję holce.
    pozdrawiam
    samek

  2. #72

    Domyślnie Odp: Fotografowanie w obiektach sakralnych - wyjaśnienia

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Niestety błąd. Niepraktykujący - zastanawiający się czy wierzący. A jeżeli to w co.
    Wybacz szymony ale nie podejmę już dyskusji. Przyszedlem tu dla nauki fotografii. I bardzo dużo się nauczyłem. I myślę, że jeszcze się nauczę - ale coraz bardziej po cichu.
    Dlaczego po cichu? Dyskutować można otwarcie, prawie o wszystkim. Trzeba tylko robić to na "poziomie". Niektórzy niestety mają "gorące głowy" i tego nie przeskoczysz, tacy jesteśmy.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #73
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Bór Zapilski
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Fotografowanie w obiektach sakralnych - wyjaśnienia

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    są dwie blokady:
    prawo własności
    obiekty zabytkowe, a tych jest większość...w wielu jest zakaz fotografowania z lampą, ze statywem czy ogólny...
    Ale pisałem że na terenie nie znajdują się znaki zakazujące fotografowania tak jak to jest np. na Jasnej Górze, gdzie można szukac dalszych informacji? Jak, omijając bezpośredni kontakt z każdym proboszczem parafii gdzie chciałbym zrobi zdjęcia, je wykonac bez przeszkód?

  4. #74

    Domyślnie Odp: Fotografowanie w obiektach sakralnych - wyjaśnienia

    Cytat Zamieszczone przez sheryf25 Zobacz posta
    Jak, omijając bezpośredni kontakt z każdym proboszczem parafii gdzie chciałbym zrobi zdjęcia, je wykonac bez przeszkód?
    Z powodu prawa własności, o którym wspomniał już ALF, raczej tego nie unikniesz, skoro chcesz fotografować bez przeszkód. W przeciwnym razie ryzykujesz napotkanie oporu np. ze strony kościelnego. Natomiast po uzgodnieniu z proboszczem możesz zostać wpuszczony dodatkowo do podziemi lub na wieżę - czyli w miejsca zazwyczaj zamknięte dla ogółu.

  5. #75

    Domyślnie Odp: Fotografowanie w obiektach sakralnych - wyjaśnienia

    Generalnie z fotografowaniem wnetrz kosciolow jest bardzo bardzo roznie . Prawo wlasnosci zaklada tu spory kaganiec jesli chodzi o wnetrza, jak mowili przedmowcy, jednak proboszcz nie zawsze jest tym, kto decyduje o mozliwosci fotografowania! Dochodzi jeszcze ustawa o ochronie zabytkow z jej art. 27 i tu zalecen woj konserwatora zabytkow dot. korzystania z obiektu. Wprawdzie w ustawie nic nie jest powiedziane o grzywnie za naruszenie zalecen. Wydaje mi sie, ze jednak bedzie mial zastosowanie art 53 KW i to stanowi naruszenie przepisow porzadkowych. Mozna sie upierac, ze sie fotografuje jakas osobe we wnetrzu kosciola. Na administracje to czasem dziala. Mysle, ze stanowi jednak naruszenie zalecenia dot. korzystania z zabytkow. Mozna sie zawsze starac o zgode woj. konserwatora zabytkow. Fotografuje duzo w Krakowie i w gorach i wszystko zalezy od administracji kosciola. Sa miejsca, gdzie zrobisz zdjecia ze statywem bez przeszkod, a sa i takie, gdzie teoretycznie jest zakaz, a wszyscy fotografuja, jak w kosciele Mariackim ( ze statywem nie wejdziesz ) . Mam mile wspomnienia z fotografii cerkwii w Polsce. Po rozmowie z ksiedzem lub administratorem nigdy nie mialem problemow z fotografowaniem. Tu najlepiej wiedziec, ze w soboty jest dzien czyszczenia kosciola i mozna swobodnie przez dlugi czas fotografowac. Okoliczni ludzie, ktorzy porzadkuja kosciol nie przeszkadzaja. To jest niesamowita przygoda fotografowania czegos, co niestety niszczeje kazdego dnia i nie jest odnawiane.
    Ostatnio edytowane przez Charles ; 24-05-2008 o 18:49


Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •