Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31

    Domyślnie Odp: Bledne komunikaty o poziomie baterii

    Po pierwsze JK nie pisałem o jednym punkcie podparcia, po drugie nie manipuluj moimi słowami. Jeżeli obiektyw w połączeniu z body stanowi jedną całość to analogicznie (czytaj - w znacznym uproszczeniu) zachowuje się podobnie do naprężanego pręta wykonanego dajmy na to z gąbki - jeżeli ten pręt, położony poziomo na kamieniu (mocowanie) zostanie naciśnięty na dwóch końcach (ciężar body z jednej, z drugiej obiektywu) to się wygnie w łuk. Na spodzie, w punkcie podparcia, gąbka się ściśnie a u góry rozejdzie...
    Ostatnio edytowane przez jomawitu ; 01-05-2008 o 21:04

  2. #32

    Domyślnie Odp: Bledne komunikaty o poziomie baterii

    Cytat Zamieszczone przez jomawitu Zobacz posta
    Po pierwsze JK nie pisałem o jednym punkcie podparcia ......
    A o czym pisałeś? Przecież wszyscy mogą to przeczytać.

    Cytat Zamieszczone przez jomawitu Zobacz posta
    ...... Jeżeli obiektyw w połączeniu z body stanowi jedną całość to analogicznie (czytaj - w znacznym uproszczeniu) zachowuje się podobnie do naprężanego pręta wykonanego dajmy na to z gąbki ......
    To, to już prawdziwa rewolucja. Naprężany pręt z gąbki. I tu się ściśnie, a tam się rozejdzie. Takiego czegoś chyba jeszcze nie było. No, no. Pracuj dalej. Będzie wesoło.
    Jacek

  3. #33
    pebees
    Gość

    Domyślnie Odp: Bledne komunikaty o poziomie baterii

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Naprężany pręt z gąbki. I tu się ściśnie, a tam się rozejdzie. Takiego czegoś chyba jeszcze nie było.
    Ty się nie śmiej, on ma lensbaby I to pewnie z dwóch soczewek i rury od odkurzacza...

  4. #34

    Domyślnie Odp: Bledne komunikaty o poziomie baterii

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A o czym pisałeś? Przecież wszyscy mogą to przeczytać.



    To, to już prawdziwa rewolucja. Naprężany pręt z gąbki. I tu się ściśnie, a tam się rozejdzie. Takiego czegoś chyba jeszcze nie było. No, no. Pracuj dalej. Będzie wesoło.
    A no pisałem o tym - "...nacisk przeniesie się na dolną część..." a dolna część mocowania to zupełnie coś innego niż "jeden punkt", który wymyśliłeś sobie w swej genialnej głowie. A to tłumaczenie z gąbką było specjalnie dla Ciebie. Prościej fizyki już się nie da wytłumaczyć...

  5. #35

    Domyślnie Odp: Bledne komunikaty o poziomie baterii

    A tak naprawdę to nie mój problem. Uważam jednak, że teoria o poluzowaniu styków, przy ruchu aparatem z ciężkim obiektywem może mieć odzwierciedlenie w sytuacjach opisanych wcześniej przez innych użytkowników. I jest równie prawdopodobna co ich zabrudzenie, a jeżeli uważasz inaczej to chyba ślepo wierzysz w perpetum mobile...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •