Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Wink Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    Witam,

    tak ostatnio robiłem sobie zdjęcia w trybie M i pomyslałem sobie, jak to wygodnie jednak kiedyś było móc ustawiać przysłonę korzystając z pierscienia znajdującego się na obiektywie (jakoś zawsze mylą mi się te dwa kółeczka na body i chcąc zmienić przysłonę zmieniam migawkę lub na odwrót).

    I wpadłem na pomysł, że w najbliższym czasie (np. tak w okolicy premiery D90) Nikon mógłby to kółeczko na obiektywie przywrócić, aczkolwiek w nieco zmodyfikowanej postaci. Tzn. byłby to dodatkowy elektroniczny command dial, uzupełniający dwa kółeczka przy body. Użytkownik miałby możliwość zaprogramowania czym dokładnie to kółeczko przy obiektywie by sterowało (przysłona, fleksja programu, +-exp, aktywny punkt AF.....).

    Wydaje mi się, że pomysł fajny, i liczę na to, że ktoś z Nikona to czyta. I że zabiorą się teraz szybko do roboty, żeby zdążyć przed konkurencją

    Pozdr.,

    GSK

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie Odp: Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    I jeszcze niech dodadzą 'wymienne przysłony', żeby można było sobie drugim kółeczkiem na obiektywie wybierać 'rodzaj bokehu' - słoneczka, księżyce, kółeczka itp

  3. #3

    Domyślnie Odp: Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    i prysznic proooosze prysznic
    jak dlugo w terenie jestem to bardzo bym go potrzebowal.
    prosze cie nikonie wielki daj prysznic chociazby do najdrozszych stalek
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie Odp: Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    Nie trzeba żadnego 'command dial'. Wystarczyłoby, gdyby Nikon odgrzebał dokumentację produkcji obiektywów z lat 1957 - 2005 i przypomniał sobie, jak robi się obiektywy ze starym, dobrym pierścieniem przysłony. Moim skromnym zdaniem taki mechaniczny pierścień jest 100 razy wygodniejszy i przyjemniejszy 'w dotyku' niż bezpłciowy, obracający się bez żadnych ograniczników (a tak by było na 100%) command dial. Co to za pierścień przysłony, którym można kręcić w nieskończoność w lewo i w prawo?
    GSK, weź i podepnij sobie jakikolwiek obiektyw z pierścieniem przysłony i masz problem rozwiązany. Działa przepięknie we wszystkich trybach od A do M

    A prysznic to chyba tylko zimny aby przebudzić się z tych marzeń i spojrzeć prawdzie w oczy: ringa nie budiet.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    i prysznic proooosze prysznic
    jak dlugo w terenie jestem to bardzo bym go potrzebowal.
    prosze cie nikonie wielki daj prysznic chociazby do najdrozszych stalek
    olo
    Do stałek to będzie raczej trudno, ale zoomy przecież z natury mają coś w rodzaju pompki, wiec powinno być łatwiej.
    I niech pamiętają o ręczniku. Przyda się także do przecierania szkieł.
    Jacek

  6. #6

    Smile Odp: Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    GSK, weź i podepnij sobie jakikolwiek obiektyw z pierścieniem przysłony i masz problem rozwiązany. Działa przepięknie we wszystkich trybach od A do M

    A prysznic to chyba tylko zimny aby przebudzić się z tych marzeń i spojrzeć prawdzie w oczy: ringa nie budiet.
    Po pierwsze w D80 nie zadziała, a taki właśnie korpus posiadam.

    Po drugie, ze względu na 'kompatybilność' w obiektywach non-G ten pierscień jest zawsze przy samym body, co nie zawsze jest akurat ergonomiczne.

    Po trzecie, user sam definiowałby, co tym pierścieniem ustawia, np. w trybie S mogła by to być migawka.

    Po czwarte - "ringa nie budiet" - przecież muszą coś 'nowego' wymyśleć. Pokrętlą na korpusach jakoś wróciły do łask po eopce przycisków.



    Pozdr.,

    GSK

  7. #7

    Domyślnie Odp: Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    1. Nie wiedziałem, że w osiemdziesiątce nie działa...

    2. Ten pierścień zawsze był przy samym body. Nie widzę żadnej różnicy w odległości pierścienia od body gdy przypinam obiektyw do D200 czy do F3 / FE2 /FA

    3. Ten pierścień mógłby nawet regulować ciepła woda / zimna woda (w tych wersjach z prysznicem ). Ja tylko pisałem, że nie cierpię tych nowoczesnych pierścieni, które obracają się w kółko bez żadnych ograniczników - vide nowe pierścienie ustawiania ostrości. Ja tam lubiłem, jak pierścień miał dwa przystanki: z jednej nieskończoność a z drugiej mininalną odległość ostrzenia

    4. Niech myślą... oby w dobrą stronę

    pozdrawiam,
    Marcin

  8. #8

    Domyślnie Odp: Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    O tak! Jestem za powrotem pierscienia przylon na szkla a do puszek tego co wsadzono w D60, wspomagania recznego ustawienia ostrosci (to mialo F4, F5, F6).

    A ze szkiel to prosze sredniej klasy amatorskiej zoomy o jasnosci 3.5-4.5 a nie go... 3.5-5.6 gdzie 5.6 robi sie juz po 1/3 zakresu ... moga byc bez VR.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    o, a ja poproszę zooma 70-200 f/4 może być bez stabilizacji, ale żeby był conajmniej tak dobry jak jego jaśniejszy odpowiednik i żeby kosztował <3 kpln, acha i tylko z metalu i szkła, a nie badziewiastego plastiku
    no to sobie pomarzyłem no a teraz wracam do ciułania pieniędzy
    alexanderkozłowski ::: Nasza... Strona

  10. #10

    Domyślnie Odp: Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie

    e.... przesadzacie z tym pierścieniem - mam go na wszystkich swoich obiektywach i często "dziwnie-samoczynnie" w najmniej odpowiedniej chwili przestawi mi się blokada i kawałeczek pierścień... puszka raportuje problemy...
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •