Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon 2.8/100 Series E?

    Witam serdecznie wszystkich!
    Szukałem, czytałem i jeszcze raz szukałem, przegrzebałem forum i ciężko mi było znaleźć jakieś konkretne opinie na temat w/w obiektywu. Chciałem szkło do portretu, ale również z myślą o wykorzystaniu w makrofotografii, więc pytanie brzmi: czy to jest trafny wybór? dodam że mam możliwość kupna tego ustrojstwa w cenie 400pln. Aha no i będę używał z d80. A może polecicie jakieś tańsze rozwiązanie?
    Proszę o wszelka pomoc i wskazówki, pozdrawiam!
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie Odp: Nikon 2.8/100 Series E?

    Obiektyw optycznie poprawny, warty polecenia w ostatniej wersji serii E z aluminiowa obwódka ze względu na solidniejszą budowę i lepsze powłoki.
    Jednak zdecydowanie lepszy jest do portretu Nikkor 85/2Ais. Po pierwsze jaśniejszy, po drugie bardziej poręczny, po trzecie pomimo jasności, średnica przedniego gwintu to 52mm, więc bez problemów dokręcisz sobie jakieś tanie soczewki powiększające i będziesz miał macro. Albo odwrotne mocowanie.
    Niestety, szkła dedykowane do macro, które nagminnie wykorzystuje się do portretu, są poza wskazanym przez Ciebie budżetem.

    Pozdrawiam

    Ps. Masz świadomość, iż przy współpracy z D80 nie będzie pomiaru światła, a ustawianie ostrości w takim wizjerze ze standardową matówką do najłatwiejszych i przyjemnych nie należy...

  3. #3

    Domyślnie Odp: Nikon 2.8/100 Series E?

    Marnie szukales na tym forum, bo nieraz pisalem o tym szkle. Polece na poczatek do portretu.

    Vadim, 100/2.8 E tez ma gwint 52mm.

    A za 100/2.8 E 400 zl to bandycka cena, bo za 600 to kupuje sie MF 105/2.5

    Tanszym od 100/2.8 E bedzie jego ruski klon, Kajenar ale nie polece tego szkla (mialem 2 razy w rekach), bo jest o 20zl tanszy ale i 20x gorszy.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 26-04-2008 o 23:29

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie Odp: Nikon 2.8/100 Series E?

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Marnie szukales na tym forum, bo nieraz pisalem o tym szkle. Polece na poczatek do portretu.

    Vadim, 100/2.8 E tez ma gwint 52mm.
    ...
    Wiem, że 100/2.8 E ma gwint 52mm, ale ja pisałem o szkle portretowym ze światłem f2, a to już jest niezłe osiągnięcie.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Odp: Nikon 2.8/100 Series E?

    [QUOTE=Vadim;687428Jednak zdecydowanie lepszy jest do portretu Nikkor 85/2Ais.[/QUOTE]

    A ja jestem ciekaw, jak ma się jakość i ostrość uzyskiwanych zdjeć zrobionych takim 85 f/2 Ais w porównaniu do np. 85 f/1.8 AF.

    Oczywiście pomijam fakt posiadania/braku AF.

    Pozdrawiam
    Mamiya + Sony

  6. #6

    Domyślnie Odp: Nikon 2.8/100 Series E?

    Dzięki za podpowiedź, chyba faktycznie będę szukał 85/2Ais, wydaje się być bardziej uniwersalny a przy takiej samej cenie (oscyluje w granicach 400pln) + soczewki, powinno być dobrze.
    Rozważałem też podpięcie czegoś z m42, ale z tego co wiem to potrzebna jest przejściówka z soczewką, co właściwie czyni cenę zbliżoną do wyżej wymienionych szkieł.
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie Odp: Nikon 2.8/100 Series E?

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    A ja jestem ciekaw, jak ma się jakość i ostrość uzyskiwanych zdjeć zrobionych takim 85 f/2 Ais w porównaniu do np. 85 f/1.8 AF.

    Oczywiście pomijam fakt posiadania/braku AF.

    Pozdrawiam
    Podeślij mi adres na PM, to Ci wyślę kilka przykładowych fotek

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •