Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    pseudonim_artystyczny
    Gość

    Domyślnie [amator] lampka samowyzwalacza

    Witam,

    Jestem poczatkujacym uzytkownikiem d80 i prosze o wyrozumialosc. Pytanie pewnie jest banalne a odpowiedz prosta ale ja niestety mam z tym problem...
    Szukalem na forum, googlowalem, przegladalem instrukcje i niestety nie znalazlem odpowiedzi i prosze Szanownych Forumowiczow o pomoc: jak wylaczyc lampke samowyzwalacza w d80 ?


    Pozdrawiam
    PA

  2. #2

    Domyślnie Odp: [amator] lampka samowyzwalacza

    Wbudowana lampa błyskowa. W trybie auto (zielony) nie masz na to wpływu jak również w tematycznych. Możesz to zmienić w trybie P, S, A i oczywiście manualnym M. Koło lampy błyskowej masz przycik z ikoną flasha. Wciśnij go i trzymając pokręć pokrętłem z prawej strony. Nie mam D80 ale zasada jest taka sama w tej serwii aparatów.

    Poza tym instrukcja Twoim przyjacielem. Jesli nie masz papierowej (zgubiłeś lub nie dostałeś) to ściągnij dostępną oficjalnie on-line angielską ze stron Nikona.

  3. #3

    Domyślnie Odp: [amator] lampka samowyzwalacza

    sygnalizacji "świetlnej" użycia samowyzwalacza nie da się włączyć - świeci wtedy ale słabiej oświetlacz AF.

    Aby wyłaczyć samo wspomaganie AF wchodzimy w Menu Ustawień Osobistych --> 04 Wspomaganie AF --> dajemy na off --> i potwierdzamy wciskając OK

    ale to i tak nie wyłączy ci sygnalizacji użycia samowyzwalacza kiedy z niego korzystasz
    Ostatnio edytowane przez kronos28 ; 24-04-2008 o 13:57
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  4. #4
    pseudonim_artystyczny
    Gość

    Domyślnie Odp: [amator] lampka samowyzwalacza

    dziekuje za szybka odpowiedz. posiadam instrukcje i nic o tym nie wspomina niestety ;/ mam na mysli opcje o ktorej pisze Kronos28. wspomaganie AF wylaczylem juz wczesniej i myslalem ze to odniesie sie takze do lampki samowyzwalacza ale niestety tak to nie dziala. czyli reasumujac, wykonujac zdjecia np. nocne z uzyciem samowyzwalacza jestem skazany (poza trybem bulb jak sie domyslam) na obecnosc lampki sygnalizujacej czas do zrobienia zdjecia...

    dziekuje za pomoc
    pozdrawiam
    PA

  5. #5

    Domyślnie Odp: [amator] lampka samowyzwalacza

    ... albo na ciemną taśmę klejącą

  6. #6

    Domyślnie Odp: [amator] lampka samowyzwalacza

    a mozna wiedzieć w czym ta lampka Ci przeszkadza podczas nocnych zdjęć?
    http://saturnus1981.digart.pl
    Z ET; D340 + F180; SB-828; 1 x S, 6 x N...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •