Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 226
  1. #1

    Domyślnie Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Witam serdecznie. Przytrafiła mi się wczoraj trochę dziwna sytuacja. Przechodząc obok jednostki wojskowej zrobiłem zdjęcie elementu bramy wjazdowej i kawałka budynku. Po tym fakcie zostałem „poproszony” o udanie się na biuro przepustek do oficera dyżurnego. Ten wezwał żandarmerie wojskowa. Skończyło się na spisaniu moich danych. Z tego co słyszałem nie ma już zakazu robienia takich zdjęć. Zostałem zatrzymany na przeszło godzinę oraz straszony, że jak nie przyjdę to zostanie wezwana policja. Czy oficer dyżurny nie przekroczył swoich kompetencji „zwijając” mnie z chodnika? Pozdrawiam. Marek
    Marek
    D800 + parę szkiełek.

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Cytat Zamieszczone przez Imacman Zobacz posta
    ...
    Zostałem zatrzymany na przeszło godzinę oraz straszony, że jak nie przyjdę to zostanie wezwana policja. Czy oficer dyżurny nie przekroczył swoich kompetencji ?zwijając? mnie z chodnika? Pozdrawiam. Marek
    Za samo robienie zdjęć mogą Cię cmoknąć, ale jeśli nikt nie przyłożył Ci lufy do skroni, to w sumie udałeś się tam dobrowolnie... Trzeba było wysłać ich na drzewo.

    Pozdrawiam

  3. #3
    pebees
    Gość

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Cytat Zamieszczone przez Imacman Zobacz posta
    Zostałem zatrzymany na przeszło godzinę oraz straszony, że jak nie przyjdę to zostanie wezwana policja.
    Trzeba było poprosić o tę policję

  4. #4
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    O kurde a świecili lampką ?

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    O kurde a świecili lampką ?
    Hehe. "Z akumalatorem na jajach jeszcze nikt nie klamal"
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  6. #6
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Stare przyzwyczajenia widać nie rdzewieją. Dałeś ciała - trzeba było się postawić i wezwać policję samemu.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    To ja może przy okazji tego wątku opowiem swoją historię, równie zabawną - jakieś 6 lat temu zatrzymałem się w godzinach wieczornych pod bramą wjazdową do huty legnica - rozstawiłem sprzęcior, zrobiłem co miałem zrobić i zacząłem się zwijać do autka - w tym o to momencie wyjechały 3 lanosy z turbo ochroną impel i powiem że w zyciu nie podejrzewałem że w tej firmie pracują takie osiłki - sam do najmniejszych nie należę, ale przy nich nawet moje 1,96 wzrostu i 100 kG wagi ( na tamten czas ) nie znaczyły wiele - to było pierwsze zdziwienie, bo do tamtego momentu jak widziałem ochroniarza z impela to zazwyczaj Pan na emeryturze uciekający z każdego miejsca gdzie może być niewygodnie - no i właśnie wtedy zostałem zatrzymany pod zarzutem fotografowania obiektów strategicznych dla państwa czy coś w tym stylu i poproszony o wiele dziwnych danych, oddanie błony itd. - zatem jak się postawiłem - to rzeczywiście policaje przyjechały - no i wtedy mnie tak na serio serio zatrzymali - wtedy to jeszcze na świeżo było po zamachach ( WTC etc. ) więc jakoś tak wszystko się dziwnie poskładało - ech 3 godziny wyczekałem się na komisaracie, później jakieś rozmowy z psychologiem, rodziców chcieli bo ja nawet 18-nastki nie miałem, spisywali, marudzili i w końcu puścili ino jak się okazało barany na komisariacie otworzyć musiały puszeczkę bo mi pół negatywu naświetliły i ze zdjęć zostało nico... i żeby było śmiesznie następnego dnia dokładnie w tym miejscu wywiesili taką ogromną planszę 2x1m "Zakaz Fotografowania" i jak się dowiedziałem tylko dlatego że tej tabliczki nie było nic mi nie mogli zrobić, a ja mogłem ich zaskarżyć o coś tam o coś, ale że młodszy niż młody byłem i z reguły spokojny człowiek jestem to rozpłynęło się po kościach.
    No to se popisałem

    Pozdro dla wszystkich zatrzymanych/spisanych za focenie w dziwnych miejscach
    Ostatnio edytowane przez wesol ; 23-04-2008 o 14:13 Powód: błędy ort.


  8. #8

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Toż to ze statystyki wynika, że w prawie 40mln kraju musi być rzesza idiotów. A więc i prawdopodobieństwo trafienia na kogoś komu się wydaje, że coś wie i ma jakąś władzę jest spore - tępienie tego w zarodku i z całą stanowczością jest jedynym rozwiązaniem.
    Pozdrawiam
    D40

  9. #9

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    zapewne wszystko zależy od tego na jakiego człowieka się trafi i na co się kieruje aparat...
    jakiś czas temu w Złotych Tarasach w Wa-wie wystawiali bolid formuły 1 - bmw... wykonałem kilka fotek w pobliżu rozstawionego stanowiska - było ok
    ale jak zachciało mi się jeszcze paru ujęć z wyższego poziomu to po paru chwilach pojawił się ochroniarz z informacją że na terenie Z. T. n i e w o l n o r o b i ć z d j ę ć... z rozbrajającą szczerością poinformowałem szanownego pana że wykonuję tylko fotografie wystawki bmw... i jakoś to wystarczyło abyśmy rozeszli się w swoje strony...

    a swoją drogą faktycznie trzeba było poprosić aby wezwali policję... w końcu ma ona również chronić i nas

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Nie wiem dlaczego, ale centra handlowe rządzą się swoimi prawami. W marcu miałem szczęście podróżować po zachodnim wybrzeżu USA. Chyba w Los Angeles zatrzymaliśmy się w dużym centrum handlowym, gdzie górny poziom był*bez dachu: piękna roślinność i piękne słońce. Mój kolega akurat siedział pod małą palemką i użerał się z polskim bankiem przez telefon - cyk, zrobiłem mu zdjęcie. Później drugie, następnie zdjęcie jakiegoś sukulenta i... jak spod ziemi wyrósł przy mnie wielki afroamerykanin i grzecznie, acz stanowczo spytał, czy mam pozwolenie na fotografowanie na terenie Marina del Mar Shopping Center. Oczywiście nie miałem. Pan kazał schować aparat do torby i cieszyć się słońcem. Gdyby nie miał ku temu podstaw raczej by się nie przyczepił...
    Inna sprawa to fakt, że duża lustrzanka z jeszcze większym obiektywem często działa jak płachta na byka. Jest cień szansy, że gdybym trzymał w ręku jakiegoś małego kompakta, to pies z kulawą nogą by się nie zainteresował...

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •