Close

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 226
  1. #21

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    daty nie pamietam ale latwo poszukac zlikwidowal zakaz min sikorski
    olo
    Piszesz o:
    USTAWA z dnia 22 stycznia 1999 r.o ochronie informacji niejawnych

    Jest jeszcze:
    Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 czerwca 2003 r.w sprawie obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa oraz ich szczególnej ochrony . Na jego podstawie można zakazać fotografowania obiektów, ale musi być on oznakowany znakiem zakazu fotografowania. Jeśli takiego znaku nie ma to można fotografować.
    Dobry fotograf to i Nikonem potrafi zrobić zdjęcie

  2. #22

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    no widzisz
    pozdro
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #23

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Cytat Zamieszczone przez Zorki Zobacz posta
    Piszesz o:
    USTAWA z dnia 22 stycznia 1999 r.o ochronie informacji niejawnych

    Jest jeszcze:
    Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 czerwca 2003 r.w sprawie obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa oraz ich szczególnej ochrony . Na jego podstawie można zakazać fotografowania obiektów, ale musi być on oznakowany znakiem zakazu fotografowania. Jeśli takiego znaku nie ma to można fotografować.
    A możesz wskazać w wymienionych przez ciebie dokumentach konkretne paragrafy mówiące o możliwości wprowadzenia zakazu fotografowania?

  4. #24

    Thumbs down Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Ustawa o ochronie informacji niejawnych nic nie mówi o zakazie fotografowania. Wcześniej pewnych obiektów z mocy ustawy nie można było fotografować, nie mogły też się znaleźć na fotografii nawet jako tło.

    Wydaje się niby że można fotografować wszystko, ale w rozporządzeniu w sprawie obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa... jest:
    § 5 ust. 3 pkt 2
    "inne działania mające na celu ochronę obiektu, które wynikają z jego specyfiki i charakteru zagrożeń dla jego funkcjonowania".
    Na jego podstawie zarządca obiektu może zakazać fotografowania.
    Rozporządzenie wymienia też rodzaje obiektów (§ 2) których zakaz może dotyczyć.

    Jeszcze jako ciekawostkę mogę dodać, że można spokojnie fotografować dworce kolejowe.
    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 listopada 2004 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych nie wspomina o zakazie fotografowania. Wcześniejsze rozporządzenie dawało możliwość jego wprowadzenia, teraz możemy spokojnie biegać po dworcu i robić fotki.
    Dobry fotograf to i Nikonem potrafi zrobić zdjęcie

  5. #25

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    To ja Wam powiem inaczej

    Jakiś czas temu jak siedziałem pod pałacem kultu i nauki bliskim W. Lenina i psytykałem sobie Manife z daleka .. zaczepiła mnie przesadnie krągła około 40 letnia kobieta co bezczelnie wlazła mi w kadr i kazała mi oddać kartę - strasząc policją i ochroną wizerunku

    Wyśmiałem ją.szczęście że powstrzymałem się i nie dodałem że jakbym chciał mieć zdjęcia słonia albo hipopotama to bym pojechał do zoo. Tak to by była jeszcze obraza


    10 min później znalazła mnie z panem mundurowym który sam nie wiedział co ma zrobić.
    Ona że nie mam pozwolenia na posiadanie jej zdjęcia i że usunięcie zdjęcia jej nie satysfakcjonuje bo to zawsze można przywrócić ( wykształcona cholera czy co :P)

    Ja że może mnie cmoknąć a karty nie oddam bo to moja własność ( XD 2gb H) i nie fotografuje jej tylko manifestacje i że doskonale widziała że mi w kadr wejdzie. i niech spada na drzewo. I że wolno mi fotografować ludzi w miejscu publicznym przy publicznych imprezach

    Stanęło na tym że zostałem spisany przez pana policjanta i do tej pory cisza..

    A co do centrów handlowych .......

    Widział ktoś kiedyś wloty powietrza do klimatyzacji (czerpnie) w Arkadii w Wawie.
    Są na parkingu..

    Wystarczyło by samochód wyładować WgąiklieM..zaparkować obok... i małe bum Nie dziwię sie że się boją
    ...

  6. #26

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Ja zawsze myślałem, że postawiłbym się, ale kiedy kupiłem swoją pierwszą puszkę i wyszedłem jesienią na długich czasas naświetlania zdjęcia samochodom porobić na powstańców śląskich, z czarnego BMW wyszedł "człowiek" o wymiarach 2x2 i poprosił mnie o aparat, szybko chciałem mu pokazać, że już usuwam, ale nie wyłączyłem odszumiania na długich czasach... po 3 sekundach oczekiwania jak lampeczka w d80 się przestanie świecić szybko wyciągnąłem baterie z aparatu i włożyłem spowrotem i dopiero wtedy skasowałem ze 10 zdjęć pod rząd, żeby facet nie miał wątpliwości, że go nie mam w pamięci. Następny miesiąc się z aparatem w mieście nie pojawiałem Już nie chojraczę i następnym razem zachowałbym się tak samo. Jak bym mu zaczął nawijać o jakiś paragrafach i ustawach to pewnie nie miałbym teraz w najlepszym wypadku karty pamięci i twarzy...
    Mózg, oczy, aparat ( w tej kolejności)

  7. #27

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Ja trochę z innej beczki. Co robicie jak Pan ochroniarz prosi Was o pozostawienie plecaka ze sprzętem w przechowalni. Mi zdarza się to nagminnie. Zazwycczaj wiedząc co sie swięci wchodzę szybko do marketu. Zawsze jak mam plecak to są problemy gdzieś w połowie sklepu dogania mnie jegomość i prosi o pozostawienie plecaka. Z doświadczenia wiem, że czym bardziej agresywanie odpowiem, że sobie wypraszam zaczepianie i zostawianie sprzętu w nieubezpieczonych przechowalniach tym szybciej mam spokój. Niestety ostatnio dostało mi sie od żony że nie umiem sie zachować. Ogólnie to mam dość patrzenia na kupujących jak na złodzieji. Zawsze ktoś za toba stoi i patrzy czy aby na pewno wszystko wkładasz do koszyka. A ten gest kasjerki, która wychyla się zza kasy czy wszystko wyłożyłeć doprowadza mnie do rozpaczy. Jedynie raz w MM Pan ze zrozumieniem bez problemu dodał "a Pan fotograf .. proszę śmiało wchodzić". Nie wystarczą im kamery muszą jeszcze człowieka stresować?
    Nigdy nie zostawię sprzętu w szefce na 2 zł, a Wy?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #28

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Cytat Zamieszczone przez ADAS Zobacz posta
    Nigdy nie zostawię sprzętu w szefce na 2 zł, a Wy?
    Raczej nikt nie zostawi Ja tez mam stosunkowo czesto takie syt. z prosbami o pozostawienie sprzetu i zawsze odpowiadam, ze albo wchodze ze sprzetem albo wychodze i ide zrobic zakupy w innym sklepie. Do tej pory dziala


  9. #29

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Mnie kiedyś na tej zasadzie nie wpuszczono do LeClerca na Zana w Lublinie. Pani ochroniarz prawie jak Rejtan się rzuciła w przejściu. Ja jej, że nie zostawię sprzętu za kilka tysięcy w skrytce, ona, że i tak mnie nie wpuści, nie to nie. Od tego czasu już tam nie robię zakupów, bo pamiętliwy jestem . U konkurencji na Orkana tylko dwa razy mi okleili plecak, a w zasadzie próbowali, bo po drugiej naklejce im się odechciewało (Vanguard sling z całą masą kieszeni )

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  10. #30

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Ja też tak mam nagminnie. tyle ze zamiast sprzetu foto mam nagminnie elektronike z pracy, też pare zl ladnych wartą i zawsze sie pytam czy coś z tego co mam ze soba znajde na sklepie... i tu wymieniam nazwy w stylu .. multikonwerter swiatłowodowy MF MM SC-PC/BNC/RCA 1310/1550 80km ( to takie urządzenie do konwertowania sygnału video i dane i dżwięk na przykład z kamer monitoringowych, kablówki, systemów videokonferencji zamknietej na jedno lub wiele włókien światłowodowych). Pan pali glupa i wchodze normalnie a jakby nie to zmieniam sklep. szkoda nerwów. Za to zakladam że wejscie na przyklad do saturna z aparatem i szkłami mogło by być problematyczne.
    Ostatnio edytowane przez n1k ; 08-06-2008 o 23:53
    ...

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •