Close

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 226
  1. #11

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Co do centrów handlowych, to one nie tyle się rządzą swoimi prawami, co każdy może nie życzyć sobie fotografowania w jego budynku. Jeśli jesteś w budynku, to jego właściciel może nie chcieć, żebyś tam robił zdjęcia i tyle. Stąd jeśli ochrona prosi, żeby nie robić zdjęć, to trzeba udać się do kogo trzeba i pozwolenie załatwić. Nie sądzę, żeby ze zdobyciem takowego miał być jakiś wielki problem (poza ewentualną nieosiągalnością odpowiedniej do tego osoby). Co do ZT, to na każdych drzwiach wejściowych jak byk jest ikonka ze skreślonym aparatem (tak jak czasem jest zakaz wprowadzania psów, czy wnoszenia lodów)
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  2. #12

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    OK, tylko co taki zakaz ma na celu? Że niby przyjdę, obfotografuję wszystko i wybuduję sobie identyczne? Ja oczywiście rozumiem, że ktoś może sobie czegoś nie życzyć. Powiem więcej, zwykle takie rzeczy respektuję. Tylko akurat w przypadku centr (centrów?) handlowych ten zakaz jest - zaznaczam, moim zdaniem - trochę absurdalny.
    Co do wymaganego zezwolenia i teoretycznej łatwości jego dostania: jako turyście, który chce sfotografować trzy rośliny na krzyż i zajmuje mi to jakiąś minutę, nie chce mi się tracić godziny na znalezienie wymaganej osoby, czekanie na papier itp itd... Więc odpuszczam bo to tylko roślinki w centrum handlowym...

  3. #13

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    zaprosili cie - ty przyjales zaproszenie i tyle.
    trzeba bylo powiedziec ze jak na pierwsza randke to za duzo sobie wyobrazaja i poczekac na policje.
    zakazu nie ma i moga cie cmoknac przez lewe jajo w prawy poldupek.
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #14

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego, ale centra handlowe rządzą się swoimi prawami...
    bo najczęściej są prywatne i to właściciel ustala reguły gry w tym zakresie (o ile prawo tego nie stanowi). ot co
    Cytat Zamieszczone przez spiritwood
    ...grzecznie, acz stanowczo spytał, czy mam pozwolenie na fotografowanie na terenie...Pan kazał schować aparat do torby i cieszyć się słońcem...
    I miał takie prawo. A Amerykanie pod tym względem bywają bezwzględni.
    Cytat Zamieszczone przez spiritwood
    OK, tylko co taki zakaz ma na celu?
    Ochronę. I to nie przed konkurencją. Miejsca takie jak centra handlowe, biurowce typu łechtacze obłoków, itp. ze względu na przebywanie w nich dużej ilości osób mają z reguły własne (i bywa b. szczegółowe) regulaminy ochrony.
    I tak jak nie budzi zdziwienia, że obiekty te są monitorowane, tak nie ma co się dziwić, że czasami przebieg zdarzeń jest taki jak opisałeś.

    Cytat Zamieszczone przez Imacman
    ...zostałem „poproszony” o udanie się na biuro przepustek do oficera dyżurnego. Ten wezwał żandarmerie wojskowa. Skończyło się na spisaniu moich danych...Zostałem zatrzymany na przeszło godzinę oraz straszony, że jak nie przyjdę to zostanie wezwana policja...
    No cóż zgodziłeś się na co się zgodziłeś. Działania tego typu służb i ich funkcjonariuszy (publicznych) podlegają postępowaniu skargowemu. Jeśli uważasz, że naruszono Twoje "dobra" możesz złożyć skargę do "instancji wyższej", ale czy w tym przypadku ma to sens.
    Z tym straszeniem to jest tak, że by może jest to formułka, którą najprawdopodobniej ŻW musi wygłosić. Podobnie jak drogówka "proponuje" mandat, ale w przypadku odmowy kieruje sprawę do... I wielu ludzi też odbiera to jako straszenie lub .... Ale to już temat na inne forum.
    Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  5. #15

    Smile Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)....lustrzanka z jeszcze większym obiektywem częs

    witam. niedawno w jednym z nowych C.H. we wroclawiu mialem podobna przygode... "starszy pan z wygladu przypominajacy troche ""sprawnego inaczej" "" zwrocil uwage ze robie zdjecia moim nowiuskim wtedy D300 + 24-120 VR (wiec aparat DAŁ sie zobaczyc) i zakazal robienia zdjec w obiekcie. wiec odpowiedzialem mu grzecznie ze nie widzialem nigdzie tabliczek z ZAKAZEM FOTOGRAFOWANIA i jestem w miejscu publicznym wiec moze ... ( mi nic nie zrobic a zreszta mam w telefonie aparacik i kamerke wiec niech mnie "teraz"pilnuja bo moge "nagrywac" .postraszyl kierownikiem .po pewnym czasie "nie"robienia zdjec zjawil sie KIEROWNIK ktory wygladaj juz jak kierownik i po rozmowie z nim okazalo sie ze z tym robieniem zdjec jest tak -ze jesli chodzi o niekomercyjne zdjecia-czyli zonka, fontanna,dzieci-TAK.architektura-MOZLIWE ZE TAK. wystawy sklepowe,ochrona,monitoring,wyjscia awaryjne itp-NIE. nikt tylko nie pomyslal o jednej sprawie-jak bym planowal "cos" nielegalnego-na pewno nie robil bym zdjec duza lustrzanka tylko czyms malym i to z ukrycia.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Dodam tylko od siebie, że parking przy centrum handlowym jest objęty tym samym zakazem z reguły. Wiem bo i mnie zawezwano do dyrekcji na rozmowę ;] Zakaz fotografowanie w centrum handlowym jest zrozumiały z jednego względu - konkurencja. Oczywiście nie chodzi o wystrój witryn (przecież większość sklepów to sieciówki i mają to znormalizowane) czy ceny (można spisać) ale o wystrój i rozplanowanie całego wnętrza jako kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowo-handlowego. Ci wszyscy spece od marketingu, socjotechniki, projektanci i designerzy robią co mogą by nas zatrzymać w ich świątyni jak najdłużej. Pamiętajcie, że centra handlowe stały się sposobem na spędzanie czasu wolnego. Im ciekawiej, tym więcej czasu w nim spędzisz i tym większa szansa, że dokonasz w nim zakupów. Jak ktoś wspomniał kiedyś - obszar czasu wolnego staje się/jest obszarem wyborów konsumenckich. Zatem specjaliści projektują trasy zakupowe, roślinki, ławeczki, miejsce na kawiarnie, place zabaw itp. itd. Projektują nawet muzykę którą słuchamy w sklepie o całej logistyce rozmieszczenia towarów w supermarketach nie wspomnę bo wszyscy wiedzą, że to proces skomplikowany. Trudno się dziwić, że ze względu na utarg żaden właściciel centrum handlowego nie chce dzielić się swoim unikalnym know-how.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    no to ja mam teraz takie pytanko nigdzie się nie natknąłem jeszcze na jakieś punkty prawne regulujące kwestię tego że mozna robić zdjęcia obiektom wojskowym itd. Czy może ktos powiedzieć na co się powoływać w takich przypadkach gdy zostajemy zatrzymani przez np żandarmerie wojskową czy gdy zostaje wezwana policja itd?
    Wiecie zapewne o co mi chodzi

  8. #18

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)....lustrzanka z jeszcze większym obiektywem częs

    Cytat Zamieszczone przez pokos Zobacz posta
    witam. niedawno w jednym z nowych C.H. we wroclawiu mialem podobna przygode... (...)
    Nie ma to jak typowe pieniactwo. Na niczym się nie znam ale racja jest po mojej stronie.
    Ech...

    To, że gdzieś można swobodnie wejść nie znaczy, że to teren publiczny.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    Chyba ze trzy - cztery lata temu zakaz ten zlikwidowano. Pewnie odbyło się to na podstawie jakiegoś rozporządzenia Rady Ministrów W dobie Google Earth czy też Google Maps nie miał on najmniejszego sensu. Natomiast nadal nie wolno fotografować obiektów wojskowych będąc na terenie tych obiektów. Czyli: z chodnika możesz, za bramą jednostki - już nie.

  10. #20

    Domyślnie Odp: Zatrzymany za robienie zdjęć :)

    daty nie pamietam ale latwo poszukac zlikwidowal zakaz min sikorski
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •