Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    Ponieważ ostatnio na forum pojawiają się głosy, że tylko onanistami sprzętowymi jesteśmy, że ciężko o jakąś poradę, tutorial czy coś tam jeszcze, związane bardziej z wykonywaniem zdjęć, postanowiłem (również po nielicznych, ale jednak prośbach) pokazać w jaki sposób powstało ostatnio umieszczone przeze mnie zdjęcie do którego link tutaj: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=681295

    Sprzęt jaki został użyty do wykonania zdjęć:
    D200
    Tokina 12-24/4
    Wężyk spustowy
    2x sb800
    1x sb24
    Statyw + głowica goldphoto
    2x statyw pod lampę
    2x transparentna parasolka biała
    Monopod
    Dużo taśmy klejącej

    Zaczynajmy.
    Efekt finalny to połączenie 3 zdjęć.
    Aparat ustawiony na statywie, by kadr się nie zmieniał. Wszystko na 12mm
    1.
    Czas: 122sekundy
    f18
    ISO: 200
    lampy na 1/8
    Efekt kilkudziesięciu lamp uzyskałem, dzięki dość prostej konstrukcji. Do monopodu, mniej więcej w równych odległościach, przymocowane zostały za pomocą taśmy klejącej 3 lampy. Jakoś tak to wyglądało mniej więcej:
    Sb800 ustawione na wyzwalanie błyskiem. Manualnie wyzwalana (przycisk test) sb24. Chodziłem z tą konstrukcją dookoła samochodu i mniej więcej co krok błysk. Jak widać wyszło całkiem ciekawie (pomysł zaczerpnięty ze strobista).
    2.
    3.

    Schemat oświetlenia zdjęć 2 i 3
    To tyle z samych zdjęć.

    Obróbka.
    Sprowadziła się do wywołania plików *.nef do formatów jpg. W PS CS3 w camera raw wywindowane w górę nieco czernie i pasek recovery tak do 50.
    Następnie każde zdjęcie na nową warstwę. Do zdjęć 2 i 3 dodana maska warstwy dzięki której mozolnie zacząłem wycinać postacie, odbicia w masce, oraz cienie. Z tymi ostatnimi było trochę zabawy. By nie wyszły zbyt ostre zmniejszyłem po prostu krycie pędzla malując po masce warstwy. Wyglądało to jakoś tak:

    Potem lekkie korekty kontrastu. Następnie scalenie warstw, wyostrzanie zmniejszone, znowu wyostrzone i publikacja na forum 
    Ostatnio edytowane przez cinek85 ; 21-04-2008 o 22:49 Powód: brak moc lamp uzupełniony

  2. #2

    Domyślnie Odp: [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    noooooo
    proste niby a nie proste

  3. #3

    Domyślnie Odp: [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    Dzięki za tutek. Szacuneczek dla Ciebie, że nam to wszystko pokazałeś.
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  4. #4

    Domyślnie Odp: [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    Dzieki wielkie!

    Sorry za moze glupie pytanie, ale nie wiem czy dobrze rozumiem. Wyzwoliles migawke i przez te 122 sekundy czasu naswietlania chodziles dookola samochodu, co krok wyzwalajac blyski lamp? I potem musiales 14 razy wystemplowac samego siebie ze zdjecia?

  5. #5

    Domyślnie Odp: [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    to miło, jak ktoś dzieli się własna wiedzą - Respect!

  6. #6

    Domyślnie Odp: [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    Cytat Zamieszczone przez damjan Zobacz posta
    Dzieki wielkie!

    Sorry za moze glupie pytanie, ale nie wiem czy dobrze rozumiem. Wyzwoliles migawke i przez te 122 sekundy czasu naswietlania chodziles dookola samochodu, co krok wyzwalajac blyski lamp? I potem musiales 14 razy wystemplowac samego siebie ze zdjecia?
    Nic nie stemplowane Uwierz na słowo lub sprawdź sam. W każdym razie przy takim długim czasie naświetlania i takiej przysłonie mnie na zdjęciach nie było. Zapomniałem dopisać, że lampki na pierwszym zdjęciu ustawione na 1/8.

    Cytat Zamieszczone przez Fr@ntz Zobacz posta
    to miło, jak ktoś dzieli się własna wiedzą - Respect!
    Cała przyjemność po mojej stronie.
    Ja tak lubię po prostu
    Ostatnio edytowane przez cinek85 ; 21-04-2008 o 22:50

  7. #7

    Domyślnie Odp: [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    Dobry pomysl , fajne wykonanie i milo ze sie podzieliles
    szacuneczek
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  8. #8

    Domyślnie Odp: [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    fajnie że chciało Ci sie napisac tutka Respect

  9. #9

    Domyślnie Odp: [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    nie no, zapierdoza.

  10. #10

    Domyślnie Odp: [TUTORIAL] GrubaTechnika Promo

    http://plfoto.com/1533109/zdjecie.html
    ktoś Ci pomysł podwędza
    D80, S10-20, S30/1.4,N50/1.4G, N80-200, sb-800,bronica ec-tl, nova 5,mini trekker aw
    http://szuwar.deviantart.com/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •