Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Pytanie...

  1. #1

    Domyślnie Pytanie...

    Słuchajcie, w trakcie robienia przypadkowych cyków w trybie M zauwazyłem, ż epojawiaja mi się na obrazie jakieś plamy (przysłona f32 ISO 800) .:

    Natomiast w automacie nie ma takowych plam co widac na zdjeciu nizej .:


    powinienem sie przejmowac ??

    dodam ze obiektyw czyscilem po zobaczeniu owych plam ale nic to nie zmienilo...
    Kupno Nikona nie czyni cię fotografem - stajesz się zaledwie posiadaczem Nikona.
    Kontrowersyjny indywidualista

  2. #2

    Domyślnie Odp: Pytanie...

    paprochy na matrycy
    poszukaj było sporo o tym

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pytanie...

    syfki na matrycy

  4. #4

    Domyślnie Odp: Pytanie...

    Kup gruszkę w aptece, podnieś lustro i dmuchnij mocno. Tylko dmuchnij próbnie wcześniej czy jakieś śmieci z gruchy nie lecą.

    P.S. często robisz na f32?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie Odp: Pytanie...

    Brudna matryca ot co. Przy dużych liczbach f ogniskują się nawet najdrobniejsze zabrudzenia których gołym okiem nie zauważysz. Na automacie tego nie widzisz bo ustawił Ci przysłonę "tylko" na f11. Póki twoim życiowym celem nie jest focenie przy przysłonie powyżej f16 to olej to. Sam mam znacznie więcej i jakoś z tym żyję. Może kiedyś przy okazji wizyty w Warszawie wpadnę do serwisu i wyczyszczę. Ale póki nie widać przy f10 to ignoruję

  6. #6

    Domyślnie Odp: Pytanie...

    ja ma paprochy...ale jak nie musze dać więcej niż F14 to się nie przejmuję
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  7. #7

    Domyślnie Odp: Pytanie...

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    P.S. często robisz na f32?
    Nie a dlaczego pytasz ?

    -------

    Ogólnie to dzieki za odpowiedzi - troche spanikowałem
    Kupno Nikona nie czyni cię fotografem - stajesz się zaledwie posiadaczem Nikona.
    Kontrowersyjny indywidualista

  8. #8

    Domyślnie Odp: Pytanie...

    problem rozwiązany no to zamykam
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •