Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    no prosze
    zreszta, dwa tygodnie temu przegonili mnie, jak podjechalem na kopalnie
    w sitkówce - piękne wielgachne wyrobisko płaskie jak słone jezioro i potężna
    maszyna na środku - i ledwo wysiadłem z samochodu - juz był gosciu z psem
    obok mnie - a prawde powiedziawszy "zapedziłem sie" nie w ta drogę co chciałem
    a stanałem na sisiu za przeproszeniem.... nawet aparatu nie miałem

  2. #22

    Domyślnie

    hehehe a miałem jechać na sitkówke byłem wtdy jeszcze na hęcinach ale zniechęcili mnie panowie stojący przy BMW z '82 na drodze prowadzącej pod zamek gdyby wszyscy nie mieli po 2 m w barkach to bym poszedł
    "...pośród ślepców, jednookim królem byłem"

  3. #23
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    rabijki, i co dalej?
    Odpowiem za Ciebie - głosowanie w sejmie. A kto głosuje? Towarzystwo, które generalnie nie jest zainteresowane takimi zmianami, które zbliżą to prawo do wzoru europejskiego, a o amerykańskim to już nawet nie wspominam. 100 tysięcy podpisów pójdzie do kosza. Mogę zebrać nawet 500 tysięcy, ale presji społecznej nie da się wywrzeć w sytuacji, w której o losach wyborczych de facto decydują partyjni liderzy. To już zasługa ordynacji wyborczej.
    Pozowoliłem sobie wyrazić swoje zdanie na ten temat jako praktyk. Od 16 lat pracuję w mediach, zajmuję się ich tworzeniem, miałem do czynienia z tym prawem na studiach, w życiu zawodowym, w dziesiątkach postępowań karnych i cywilnych. Kilka z nich służyło i służy do dziś m.in. Fundacji Batorego i Centrum Monitoringu Wolności Prasy za przykłady absurdów prawnych.
    Cieszy fakt, że forum to wymiana doświadczeń i w tym zakresie. Przygotuję Wam coś na ten temat i prześlę. Postaram się zdążyć przed świętami.
    Pozdrawiam.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim
    rabijki, ale presji społecznej nie da się wywrzeć w sytuacji, w której o losach wyborczych de facto decydują partyjni liderzy. To już zasługa ordynacji wyborczej.
    Mysle, ze to nie kwestia ordynacji, jaka by nie byla i w konsekwencji jaka struktura i organizacja parlamentu by nie byla to niestety jest to problem natury wiekszosci politykow wychodzacych z zalozenia "my wiemy lepiej co bedzie dla ciebie dobre kowalski i nowak". Unia w tym jest calkiem niezla..niestety. Nasi krajowi tez. Moze dlatego mimo pewnych utopijnych postulatow to mam jakas sympatie do wojujacych z systemem typu hmm..no kto.. o no moze Koriwn Mikke chociazby, chociaz kogos innego mialem na mysli..mialem ale zgubilem
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  5. #25

    Domyślnie

    prawo jakie by nie bylo zawsze jest niedoskonale. niestety.
    oczywiscie ze 100tys podpisow pojdzie do kosza.
    oczywiscie ze nic sie nie zmieni.

    jest jeden sposob, smieszny ale jeden jedyny realny - gdyby miec sensowna reprezentacje w parlamencie to wtedy kto wie???))))))

    na razie trzeba nam przetrzegac prawa jakie by nie bylo, ale nie pozwolic go naginac na nasza niekorzysc

    pozdro
    olo

  6. #26

    Domyślnie

    Podobną sytuację miałem W Blue-City w Warszawie. Dziewczyny moje poszły na zakupy, aj usiadłem sobie na ławeczce i zafascynowany fontanną zacząłem ja focić. Po jakimś czasie podeszło do mnie dwóch panów z ochrony, zadali mi pytanie dla kogo robię zdjęcia. Zgodnie z prawdą powiedziałem, że dla siebie bo mi się fontanna podoba. Grzecznie aczkolwiek stanowczo porosili abym pokazał im fotki. Po przeglądzie poprosili o ich skasowanie. A że byłem po cało nocnej imprezie za bardzo czaszka nie pracowała, nie chciałem się z nimi kłócić grzecznie wykonałem ich polecenie i fontann mi od płynęła
    D300 D80 F70 SB-800 18-200 VR 50/1.8 D 17-50 Tamron Sigma 10-20/3.5

  7. #27

    Domyślnie

    rabijki, hasło wyborcze już mamy: ADMIN NA PREZYDENTA
    Jacek

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek1
    Podobną sytuację miałem W Blue-City w Warszawie.
    ja byłem przedwczoraj w nocy zrobić kilka fotek w katowickim Silesia City Center, zdjęcia tylko z zewnątrz, rozłożyłem statyw, Goniu usiadł obok :P a ja ustawiam aparat i zrobilem 2 fotki na Bulb-ie 30 sek., w międzyczasie jakiś koleś z ochrony przejechał jak idiota chyba 50 km/h mi za plecami meleksem w tę i spowrotem, na zakręcie myślalem że przedachuje nim ze schodów...
    robię trzecią fotkę i podjeżdża Skoda z dwoma podstażałymi ochraniaczami
    jakieś głupie pytania a ja im na to, że ok, wykasuje zdjęcia i pójde z drugiej strony ulicy zrobić to samo ujęcie... zamknęli drzwi i pojechali a ja dokończylem robić trzecią fotkę ...fotka dziś już wisi na mojej stronie internetowej

    a jeśli kazali by mi wykasować to bym wykasował a później odzyskał bym tą fotkę programikiem do odzyskiwania danych z kart pamięci

  9. #29

    Domyślnie

    no dobra ale wyjaśnijcie mi jeszcze taką jedną sprawę: mianowicie czy właściciel czy tam ochrona obiektu np. hotelu czy jakiegoś innego ładnego miejsca może żądać oda mnie opłaty za wykonywanie zdjęć obiektu. Oczywiście zakładając że zdjęcia wykonuję z terenu publicznie dostępnego np. drogi czy tam innego pola.
    Pytam bo miałem taką sytuację. Robię sobie fotke pięknego odrestaurowanego pałacu. W pałacu hotel a właściciel jak wiadomo "prywaciarz". Stoję na chodniku na przeciwko obiektu. Nagle wypada kolo z budynku i grzeje w moją stronę. Podchodzi i mowi ze jest kierownikiem obiektu i za fotografie należy sie 200 zl . Jak mu nie zapłacę to mam skasować zdjęcia. Na co ja mu odpowiadam ze to nie cyfra tylko analog a on do mnie że to go nie obchodzi i zdjęcia mają być usunięte jeżeli nie chce zapłacić. To mu odpowiedzialem ze nie zaplace i dalej zajmowalem sie tym czym sie zjamowalem. Ten cwaniak chwycil mi aparat i chcial mi go wyrwać. Jak pogroziłem że wezwę policję i oskarże go o napaść to sie odczepił.
    Mniejsza z tym. Czy taki kolo ma prawo żądać zapłaty za fotografowanie "jego własności" z miejsca publicznego?
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28
    no dobra ale wyjaśnijcie mi jeszcze taką jedną sprawę: mianowicie czy właściciel czy tam ochrona obiektu np. hotelu czy jakiegoś innego ładnego miejsca może żądać oda mnie opłaty za wykonywanie zdjęć obiektu. Oczywiście zakładając że zdjęcia wykonuję z terenu publicznie dostępnego np. drogi czy tam innego pola.
    nie mogą, chyba że to drogra prywatna na którą mają wstęp przypadkowi ludzie

    [ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 ]
    kronos28 właściciele takich obiektów często rządają kasy za fotografowanie ale z regóły dotyczy to tylko wnętrz, bo każdy normalny administrator wie, że jeżeli się fotograf uprze to dosięgnie obiekt długim szkłem z publicznego miejsca i mogąwtedy się poskarżyć co najwyżej Proboszczowi...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •