Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Sony alfa 350

  1. #1

    Domyślnie Sony alfa 350

    Hej,

    Mam prośbę do osób które wiedzą więcej ode mnie, czyli prawie do wszystkich tutaj

    Problem jest taki, mam osobę która jest maniakiem firmy SONY, wszystko w domu sony no i pojawił się pomysł kupienia lustrzanki cyfrowej, do użytku ogólnie domowego i dla córki która pewnie będzie stawiała swoje pierwsze kroki w fotografii. Pierwszy pomysł to Sony alfa 350, ten nowy wynalazek.

    Co sądzicie o tym aparacie i ogólnie systemie Sony. Osobiście mam zamiar przekonać tą osobę do kupna Nikona ew. Canona, w szczególności że już ma plany na przyszłość z kupnem różnym obiektywów.

    Potrzebuje jakiś dobrych argumentów bo czuje że napotkam na konkretny opór

    Z góry dzięki

  2. #2

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Jesli Sony to raczej A300, lub A200. A350 szumi kosmicznie.... 14mpx na matrycy CCD nie wróży nic dobrego....
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  3. #3

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    coś lepszego to A700 bawiłem się i nie jest źle ale od nikona nie odsiąde... ja wymigiwałbym się tematem takim, że sony traci klientów przez to, że te wszystkie lcd, kina produkują taniej manty, i różne podróbki. Więc nie chcą być w tyle i nie dopuszczają do zapomnienia tej marki. Ale według mnie to bez sens... pakowanie kasy w alfe to nie dla mnie. Wolę nikona: mnóstwo dostępnych cenowo obiektywów! A alfa za wiele nie ma. Więcej płacą za reklamę w tv niż na przyłożeniu się do modeli. Powiedz głównie o tych obiektywach, że jest setki w systemie nikona, canona podobnie. Ale jesteśmy z nikona więc polecamy tylko tą markę. Dla mnie Sony za bardzo zrobiony plastikowo i kwadratowo. D200 dobrze się trzyma jak każdego nikona. Z alfą inaczej - dla mnie nie taki wygodny, może to moje spostrzeżenie ale nie zainwestowałbym w ten system. Kupiłem do domu kino sony 2 lata temu za 4.5tys i jest dziś warte 2tys :/ Więc może być i z alfą podobnie aby ludzie prędzej brali od nikona.
    REMONT

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    A Więc:

    Po Co córce duży aparat ?(lustrzanka) kupić jej cyfraka zwykłego i będzie super , a jeśli chodzi o nikona to mogę polecić Nikona D80 super uniwersalny aparat.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Cytat Zamieszczone przez Adagio Zobacz posta
    Hej,



    mam osobę która jest maniakiem firmy SONY, wszystko w domu sony no i pojawił się pomysł kupienia lustrzanki cyfrowej, do użytku ogólnie domowego i dla córki która pewnie będzie stawiała swoje pierwsze kroki w fotografii. Pierwszy pomysł to Sony alfa 350, ten nowy wynalazek.

    Co sądzicie o tym aparacie i ogólnie systemie Sony. Osobiście mam zamiar przekonać tą osobę do kupna Nikona ew. Canona, w szczególności że już ma plany na przyszłość z kupnem różnym obiektywów.

    Potrzebuje jakiś dobrych argumentów bo czuje że napotkam na konkretny opór

    Z góry dzięki
    Myślę, że A350 jest najlepszym rozwiązaniem dla tej osoby:
    -posiada najwięcej Mpx !
    - jest obecne najlepiej reklamowaną lustrzanką,
    - nazywa się SONY.
    Ma tylko jedną wadę; nie jest najdroższa i to może wzbudzać trochę zaniepokojenia u znajomego ale niech ją kupi w zestawie z :Sony AF 70-200 f/2.8 G i powinien być w pełni zadowolony.
    pozdrawiam Krzysiek

  6. #6

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Do sonego zdaje mi się, że można podpinać stare szkła minolty, a więc jeśli ktoś nie ma uczulenia na szukanie używanych szkieł to też ma spory wybór, inna sprawa jeśli woli mieć wszystko nowe, wtedy rzeczywiście będzie kłopot.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Umocniłeś markę sony Kolega chcę mieć argumenty za nie dla Sony Ja nie polecam tak jak napisałem. Ale wychodzę na miasto i aż z ciekawości podejdę do FJ i obejrzę... Napiszę wieczorem więcej co z tych testów i obglądań.


    Pozdrawiam M.
    REMONT

  8. #8

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Byłem, bawiłem, sprawdziłem - opiszę co i jak jutro bo teraz padam


    Pozdrawiam
    REMONT

  9. #9

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Czekam na wrażenia

    Wydaje mi sie że przede wszystkim od SONY mogą odstraszyć ceny obiektywów.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    A mnie się wydaje, że jak chce to niech kupuje. Dla amatora całkiem przyzwoita propozycja.

    Co wy macie jakieś udziały w tym Nikonie, że może być każdy aparat byle nazwa się zaczynała na N i kończyła też na tę literę ?
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •