Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Sony alfa 350

  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Maikel, ale się uśmiałem
    To się nazywa onanizm sprzętowy a nie test
    M7000, M700si, KM D7, KM D7D,A-700,A-900,24-70,70-200,50/1,4,Hi-Matic E,X700 + 28/50/70-200, LX3

  2. #22

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    od tygodnia mam A350 w domu do testów (prywatnie używam A700)
    większość "spostrzeżeń" majkela jest nic nie warta...

    trudno porównywać A350 i d80 z prostego powodu A200, A300 i A350 to totalny entry level odpwiednik C400/450 (może choć w przypadku 450 się trochę waham) i nikona d60 (sony poszło na całość i dało złudne wrażenie konsumentowi że ma wybór) A200 i A300 to ta sama matryca rożnica tylko w LV, a w A300 i A350 na odrót róznia się matrycą... konsumet lubi megapiksele to i dostał 14

    a350 jest dobrze zbudowana, plastik jak plastik, a spocone ręcę moga świadczyć o problemach z tarczycą (wiem cos o tym), jak dla mnie trochę za mała no ale ja mam inne wymagania , prawda jest że jest trochę mały wybór w nowych, lepszych amatorskich szkłach a raczej są one dosyć drogie...

    gdybym miał kupować wybrałby A300 (jest szybsza w zdjęciach seryjnych, 10 Megapikseli w zupełności wystarcza, no i o te około 300zł tańsza)...
    problem jest w tym że kompaktowcy nie zdaja sobie sprawy że kupno lustrzanki to wybór systemu ze wszystkimi + i -
    no ale podobno wystarczy kupic lustrzankę i zdjęcia od razu są lepsze

  3. #23

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Wg mnie firma ktora produkuje wszystko co tylko mozna wyprodukowac ( chodzi o elektronike ) to nie moze zrobic dobrej lustrzanki a Nikon to Nikon robi aparaty i tyle i robi to dobrze ! A co do alfy to te 14 mpx to tylko chwyt marketingowy ( zeby skusic wszystkich co sie nie znaja ) po co komu tyle pikseli. Dla amatora to wystarczy w zupelnosci 10 mpx ktore wystarczy na wydrukowanie w dobrej jakosci zdjecia w formacie A3

    Pozdrawiam
    N D80 | N 18-70 f3.5-4.5 | S 70-300 f4-5.6 Macro| N 50 f1.8 | Samyang 8mm | N SB-600 |
    Galeria Zapraszam do ogladania i komentowania

  4. #24

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Tylko, że sony który produkuje np. telewizory to zupełnie inny sony niż ten który produkuje aparaty, canon również produkuje drukarki a nikon oprócz aparatów robi lornetki To jak dużo róznorodnych produków produkuje dana firma nie brałbym za żadne kryterium.
    Ostatnio edytowane przez Bonthyc ; 19-04-2008 o 23:35

  5. #25

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    tyle ze lornetki zwiazane sa z optyka
    N D80 | N 18-70 f3.5-4.5 | S 70-300 f4-5.6 Macro| N 50 f1.8 | Samyang 8mm | N SB-600 |
    Galeria Zapraszam do ogladania i komentowania

  6. #26

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Mnie się wydaje że najlepszy sposób aby kogoś nakierować na wybór systemu jest obejżenie meczu piłkarskiego, koncertu i czekokolwiek gdzie ludzie robią zdjęcia. Ja jestem przykładem takiej osoby. Stwierdziłem że najlepiej zobaczyć jakich aparatów używają profesjonaliści. Poszukałem w necie zdjęć reporterów na stadionach piłkarskich. Tylko NIKONy i CANONy ;D Gdzie nie spojże w telewizji co chwila widać jak za politykami czy gwiazdami latają ludziki z paskami od aparatów z logami tych firm chociaż zdecydowanie więcej jest nikoniarzy :P cos w tym w wszystkim musi być
    D80 + N18-70 + N50 + SB600

  7. #27

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Cytat Zamieszczone przez PabloF1fan Zobacz posta
    Wg mnie firma ktora produkuje wszystko co tylko mozna wyprodukowac ( chodzi o elektronike ) to nie moze zrobic dobrej lustrzanki (...)
    A co ma piernik do wiatraka? Teraz aparaty to praktycznie głównie elektronika, a w tym Sony jest co najmniej niezłe . Poza tym nie mów z takim lekceważeniem o firmie dzięki, której masz najważniejszy podzespół w aparacie .
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #28

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A co ma piernik do wiatraka? Teraz aparaty to praktycznie głównie elektronika, a w tym Sony jest co najmniej niezłe . Poza tym nie mów z takim lekceważeniem o firmie dzięki, której masz najważniejszy podzespół w aparacie .
    Sony jest tylko producentem układu, R&D leżał po stronie Nikona. BTW to Nikon robi steppery dla Sony, więc idąc dalej moznaby powiedzieć, że Sony nie zrobiłby żadnego układu bez Nikona. Wgłębiając się dalej dojdziemy do tego że steppery są zbudowane z podespołów firmy x, której to pracownicy odzywiają się produktami firmy y, które są produkowane z wytworzonych płodów rolnych przez biednych, uciskanych... dobra wystarczy gdybania .

    Sony jest koncernem, podobnie jak GM, Panasonic (Matsushita), Toyota, Mitshubishi i wiele innych. Stąd argument o tym, że Sony jest be bo produkuje wszystko (niemal od śrubek i gwoździ po rakiety kosmiczne) jest wyjątkowo bez sensu .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #29

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Cytat Zamieszczone przez Adagio Zobacz posta
    chociaż zdecydowanie więcej jest nikoniarzy :P cos w tym w wszystkim musi być
    A to ciekawe, bo ja kiedy bym nie oglądał transmisji z ligi mistrzów czy to formuły 1 to najczęsciej widuje ludzi z białymi obiektywami, chyba jakiś spisek

  10. #30

    Domyślnie Odp: Sony alfa 350

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    A to ciekawe, bo ja kiedy bym nie oglądał transmisji z ligi mistrzów czy to formuły 1 to najczęsciej widuje ludzi z białymi obiektywami, chyba jakiś spisek

    Spisek, czy nie, ale nie zapominajmy, że każdy Kowalski przecież kupując lustrzankę marzy o tym, żeby siedzieć z wielką lufą na każdej imprezie sportowej, robiąc zdjęcia do rodzinnego albumu.

    Jak Sony to A300, jak Nikon to d80. Sony wydaje się bardziej cool

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •