Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie Odp: Problem z otwarciem dysku-partycji

    Cytat Zamieszczone przez roofman Zobacz posta
    Tak na przyszłość... czasami nie warto skanować chorego systemu narzędziem na nim zainstalowanym ...przywracanie systemu da radę do... czasu przypadkowego uruchomienia zainfekowanego pliku ...
    Słusznie prawi. Z drugiej strony trzeba uważać z tymi "skanerami" on-line. Niestety w sieci pojawiły się "podróby" skanerów, które pod pozorem skanowania infekują dyski. Ich aktywność w głównej mierze polega na ... "niwelacji" dysków W moim (syna) przypadku po kilku dniach od uruchomienia "skanera" nastąpił totalny rozjazd systemu i usług. A wtedy nie pozostaje nic innego jak metoda spalonej ziemi.
    Tak więc zasada ograniczonego zaufania i w tym przypadku ma istotne zastosowanie. Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  2. #12

    Domyślnie Odp: Problem z otwarciem dysku-partycji

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Dzięki koledze shadixx'owi problem znikł.
    Dzięki za pomoc!

    (temat do zamknięcia)
    no moze nie do zamkniecia - bo nie widze tej rady - a ciekaw jestem. Miałem podobny przypadek -ale na partycjach E i F po tym jak kolega podłaczał dysk zewnetrzny do laptopa. Po "usilnym usiłowaniu" naprawy - sądząc ze cos sie poprzestawiało w systemie - poszedłem po najprostsze rozwiazanie - odtworzyłem z uśmiechem backup system C i partycji D - spokojnie klikam na E.. i to samo .
    I nie udało mi sie znaleźć rozwiązania. Na szczescie w laptopie miałem niewiele danych - zgrałem na dysk, zrobiłem format i po ptokach - ale co zrobić jak partycja jest widziana jak folder - nie znalazłem w sieci, wiec chętnie przeczytam.

    PS .
    acha widze - ale jak wspomniałem to nawet nie odzyskiwanie a więcej bo odtworzenie z backupu systemu ( ale nie tej partycji bo jej nie miałem - fakt ) - i nic, co więc to powoduje i jakie lekarstwo na ewentualną przyszłosć ?
    Ostatnio edytowane przez krzysztof jot ; 14-04-2008 o 19:11

  3. #13

    Domyślnie Odp: Problem z otwarciem dysku-partycji

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    PS .
    acha widze - ale jak wspomniałem to nawet nie odzyskiwanie a więcej bo odtworzenie z backupu systemu ( ale nie tej partycji bo jej nie miałem - fakt ) - i nic, co więc to powoduje i jakie lekarstwo na ewentualną przyszłosć ?
    Tak jak pisałem gdzieś wyżej: pierwsze co to program typu file manager (np. total comander) z wyświetlaniem plików systemowych i ukrytych - sprawdzenie czy na partycjiu która tak się zachowuje nie mam pliku autorun.ini (w katalogu głównym czyli odrazu po wyświetleniu zawartości C, D, E itd) - jak jest to do kasacji. Taki plik nie ma prawa występować na dysku twardym. W zawartości tego pliku często jest podana ścieżka dostępu do następnego pliku który jest tym złośliwym właśnie.
    Jeśli pliczku nie ma fizycznie na dysku to głębsza sprawa ale też często do prostego załatwienia. Dzisiejsze infekcje są coraz mniej powtarzalne, znaczy się często do dziadostwa trzeba podchodzić indywidualnie i dlatego "złote przepisy" wykopane gdzieś tam w sieci czasami nie działają...


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •