Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98
  1. #1

    Domyślnie Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    Witam
    Czy już coś wiadomo o wyżej wymienionych obiektywach mam starszą wersję bez silnika , czy nowsza z napędem ma szybszy AF , czy jakość optyki jest na podobnym poziomie , może już ktoś go testował???

  2. #2

    Domyślnie Odp: Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    Czytałem w sieci test porównawczy, który stwierdzał, ze wersja z silnikiem jest wolniejsza (sic!), ale celniejsza i, że optycznie są identyczne.

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  3. #3

    Domyślnie Odp: Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    Dzisiaj na krótko podpinałam wersję z silnikiem (made in japan) i miała sporawy FF. Może to ta jedna, potwierdzająca regułę - oby!
    Co do szybkości ostrzenia - szczerze mówiąc nie zauważyłam różnicy (miałam też wersję bez silnika) - może szybkość zmierzona laboratoryjnie się jakoś różni na korzyść tej czy tamtej wersji ale w praktycznym użytkowaniu - chyba jest to pomijalne..?
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  4. #4

    Domyślnie Odp: Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    Jeszcze nie macałem nowej wersji więc mogę tylko powtarzać plotki Tamron ma FF lub BF... a to ci niespodzianka

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  5. #5

    Domyślnie Odp: Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    Silnik w Tamronie nie jest silnikiem ultradźwiękowym - dlaczego mialby byc szybszy od napędu z korpusu Nikona - przecież zastosowano go tylko po to, zeby chcieli kupić ten obiektyw posiadacze "beznapędowych" korpusow, a nie po to, zeby przyspieszyc działanie AF.
    Zastosowanie silnika od samego początku produkcji Tamrona 17-50/2,8 nie stanowiło problemu - wersja do Canona miała takowy zawsze.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  6. #6

    Domyślnie Odp: Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    Witam

    Ja dziś zakupiłem nowego Tamiego 17-50/2.8 z silniczkiem. Pierwsza sztuka przymierzona w sklepie
    od razu ostrzyła w punkt bez żadnych problemów no i ostrość na 2.8 była jak najbardziej spoko.
    Co do różnicy to się nie wypowiem, ale mogę powiedzieć, że obiektyw po złapaniu ostrości "doostrza"
    jeszcze nieco. Nie wiem czy w Tamronach tak zawsze było, ale mnie się ten patent podoba
    Na obiektywie stoi "Made in Japan" (jeśli to dla kogoś istotne).

    pozdr.

    sirdoniu
    Z6, D300s, D50, N24-70/4S, T17-50, T90, N35, N50, S10-20, N70-300G, SB-600, 2xYN460

  7. #7

    Domyślnie Odp: Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    Cytat Zamieszczone przez sirdoniu Zobacz posta
    obiektyw po złapaniu ostrości "doostrza"
    jeszcze nieco.
    A nie masz czasem w puszce włączonej funkcji "dynamiczne AF", tzn śledzenia przedmiotu ?

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Krasnystuff
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    kupiłem tamrona 17-50 wszystko jest ok ale...
    po odkręceniu dekielka i pokrywy patrząc pod światło widzę coś w środku obiektywu jakby paproch lub rysa, mała ale wyraźna, próbowałem pstrykać fotki na białej ścianie przy różnych ogniskowych z przysłoną i bez, na szczęście na zdjęciach wogóle tego nie widać. czy w związku z tym jest sens wymieniać szkło (koszt wysyłki w tą i z powrotem ok 70 zł) czy dać sobie spokój? czy można to jakoś usunąć w jakiejś instytucji zajmującej się tym? ile może kosztować ewentualne czyszczenie obiektywu?
    D80 N 35 1.8G T 17-50 2.8 N 70-300 VR SB-600

  9. #9

    Domyślnie Odp: Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    Cytat Zamieszczone przez sirdoniu Zobacz posta
    Witam

    Pierwsza sztuka przymierzona w sklepie od razu ostrzyła w punkt bez żadnych problemów no i ostrość na 2.8 była jak najbardziej spoko.

    Na obiektywie stoi "Made in Japan" (jeśli to dla kogoś istotne).

    pozdr.

    sirdoniu
    To samo było gdy kupowałem swojego T 17-50.
    D3100 AF-S DX 35/1.8 AF-S DX 18-55/3.5-5.6G VR

  10. #10

    Domyślnie Odp: Różnice Tamron 17-50 a 17-50 nowa wersja z silnikiem

    Cytat Zamieszczone przez sirdoniu Zobacz posta
    Witam
    mogę powiedzieć, że obiektyw po złapaniu ostrości "doostrza"
    jeszcze nieco. Nie wiem czy w Tamronach tak zawsze było, ale mnie się ten patent podoba
    To nie jest kwestia obiektywu tylko aparatu. Podobać się chyba nie ma co, bo oznacza to pewnie, że pierwsze ustawienie ostrości pudłuje i trzeba je skorygować. Na mojej Sigma 30mm się to zdarza.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •