Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72
  1. #21

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    nie miesci sie w granicach dozwolonego uzytku bo tam ustawodawcy chodzilo o newsy - bylo juz walkowane w cholere razy. ale nawet gdyby sie meiscilo to ten paragraf nie zwalnia z obowiazku zaplaty.

    wyglada to tak ze gazeta poruszajac sie w obrebie dozwolonego uzytku nie lamie prawa do momentu kiedy publikuje, odpowiednio podpisuje i spelnia roszczenia finansowe. tu jak rozumiem po pierwsze nie bylo periodyku a strona komercyjna a po drugie raczyli jedynie opublikowac a to troche malo

    do autora

    rozbawiles mnie stwierdzeniem ze nie masz czasu... nie masz czasu na wizyte w kancelarii adwokackiej? to co ty jestes najbardziej rozchwytywanym chirurgiem czy wlasnie lecisz na stacje orbitalna

    pozdro
    olo
    1 Ja zdjęć nie widziałem, to nie wiem czy to news czy nie news - to jest do ustalenia w oparciu o fakty, nie zwalnia, ale już w pojedynczej wysokości
    2 czy zdjęcia podpisane to też nie wiem - tu wchodzą dodatkowe naruszenia praw autorskich
    3 jaka strona tez nie wiem

    4 może gość jest po prostu bardzo zajęty i nie ma czasu - wolno mu chyba, prawda?.
    Ostatnio edytowane przez eldritch ; 09-04-2008 o 19:11
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  2. #22

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    ale to ze ty nie widziales zdjec zakladajac ze to zdjecia newsowe nie zmienia faktu ze dozwolony uzytek dotyczy prasy - strona komercyjna prasa nie jest - to raz

    zaplata za zdjecia w wysokosci jeden raz oczywiscie ale jako zaplata. jesli odmowa to w sadzie razy 3 jak zawsze bo sie nie wywiazali z obowiazku czyli podpieprzyli.

    wolno mu nie miec czasu a mnie wolno sie usmiechac
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #23

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    wiem ile to wszystko czasu zajmuje... Jest raz w roku taki rajd.... z zoltym logo... dodatkowo moge powiedziec ze firma lubi czystosc

    zdjecia nadal wisza na stronie mam aktualne screeny ( robie je praktycznie codziennie )

    Z brakiem czasu jest tak, że pracuje od 8 do 16stej - a wtedy juz wiekszosc kancelarii jest pozamykana po 16 biegam z aparatem

    Zobaczymy moze jutro odezwie sie ktos z ZPAF.


    Bede informowal co sie dzieje ze sprawa...

    Przydalaby sie kasa na VR-a 70-200 - przynajmniej czesc

  4. #24

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #25

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    rozumiem ze mam tam napisac... ?

  6. #26
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    południowa część Polski
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    Cytat Zamieszczone przez Vooda Zobacz posta
    Witam Panowie i Panie...

    Jedna z ogolnopolskich firm uzyla moich zdjec bez mojej zgody...

    Chodzi o sporty motorowe... zdjęcia wiszą tam od ponad pół roku.

    Nie przedalem im ani jednego zdjęcia. Jedyne co zrobilem to dalem kolezance na plycie ww fotki aby mogla sobie je poogladac ( zrobilem kopie ).
    Okazalo sie ze dziewczyna pracuje w tej firmie i przekazala zdjecia szefowi ktory ciach ciach i umiescil je na swojej stronie ( zastosowanie komercyjne ) w celu przywolania wiekszej ilosci klientów.

    Gosc powiedzial, że nie zaplaci ani zlotowki za te zdjęcia bo ich nie ukradl, tylko dostal je na plycie...

    Gdzie teraz taka sprawe skierowac ? mam dowody w postaci screenshootow, orginałow itd...
    Nawet nazw plikow nie zmienili... wszystko tak jak mialem obrobione i zmniejszone wyladowalo na stronie.


    Pomocy ile za 6 zdjec mozna rzadac i gdzie... dodam ze zdjecia ciagle wisza na tej stronie...

    Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam
    Andrzej Wodejszo
    I widzisz, cały problem w tym, że te zdjęcia dałeś koleżance za fri na płycie CD. Mówienie tylko nie dawaj ich nikomu, to tak jakbyś do psa mówił, nie ruszaj tej kiełbasy a sam mu ją zostawiasz w otwartej lodówce (przepraszam za porównanie). Powiem Ci tak: dałeś ciała i musisz to ścierpieć, bo będziesz miał sprawę ciężką do wygrania. CD generalnie dostał od innej osoby i to był Twój błąd. Udowodnienie teraz tego, że one znajdują się u niego bezprawnie są (przepraszam) nikłe zeru. Sprawa w sądzie toczyć sie będzie ze trzy lata (to nie żart !) i bedzie ciągle odraczana aż się przedawni. A przedawni się dlatego, że ten "szefuncio" a właściwie jego radca prawny bedzie za każdym razem do akt składał coraz to nowe wnioski. Za każdym wnioskiem musisz wiedzieć, sąd odracza sprawę. I tak beż końca. W tym czasie Ty kolego wk.....sz sie i machniesz na to ręką. Więc machnij nią już teraz i bądź na drugi raz mądrzejszy: jeśli dajesz foty to nie większe jak 450 pix w rozdzielczości 72 dpi na dodatek podpisane, najlepiej na czerwono i na środku zdjęcia. Nie ma mowy aby z tego coś zrobili. Więc moja rada: łazienka i kubeł zimnej wody. To wszystko. Mówienie, że coś sąd zasądzi na Twoją korzyść, jest nikłe. Słyszałeś o czymś takim jak: znikoma szkodliwość społeczna? Na drugi raz kieruj sie głową a nie pięknymi oczami koleżanki. Pozdrawiam.

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    Cytat Zamieszczone przez Vooda Zobacz posta
    Gosc powiedzial, że nie zaplaci ani zlotowki za te zdjęcia bo ich nie ukradl, tylko dostal je na plycie...
    zapytaj tego gościa, czy jak dostanie (a nie ukadnie) film na DVD to ma prawo go rozpowszechniać?
    Posiadanei egzemplarza utworu nie świadczy o posiadaniu autorskich praw majątkowych.

    Cytat Zamieszczone przez nikonowiec Zobacz posta
    I widzisz, cały problem w tym, że te zdjęcia dałeś koleżance za fri na płycie CD. Mówienie tylko nie dawaj ich nikomu, to tak jakbyś do psa mówił, nie ruszaj tej kiełbasy a sam mu ją zostawiasz w otwartej lodówce (przepraszam za porównanie)......
    ...
    Na drugi raz kieruj sie głową a nie pięknymi oczami koleżanki...
    Hm. Na zasadzie "pozowanie za zdjęcia" jest robiona większość sesji z dziewczynami (wyłaczając komercję). Dziewczyny muszą wtedy dostać zdjęcia - bo taka jest umowa przy ich robieniu. Najczęsciej umowa ustna, a dziewczyny nic nie kumają z prawa autorskiego. Pare miesięcy później twierdzą w rozmowach z kimś, że mają prawa do zdjęć. Przerabiałem to wielokrotnie. Wychodzi na to, że winna jest modelka i ją trzeba obciążyć. Ten ktoś, kto bierze jej zdjęcia czasami jest świadomy, że modelka nie jest zorientowana, co jej wolno, a co nie z fotkami. Wtedy się da go pociągnąć do odpowiedzialności. Jesli to udowodnisz.
    W czym innym masz absolutną rację - sąd to karkołomna ścieżka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    zapytaj tego gościa, czy jak dostanie (a nie ukadnie) film na DVD to ma prawo go rozpowszechniać?
    Posiadanei egzemplarza utworu nie świadczy o posiadaniu autorskich praw majątkowych....
    Vooda,
    W pełni zgadzam się z Jackiem, a ponadto ten gość na dziś już nie może tłumaczyć się niewiedzą.
    Został przecież powiadomiony przez Ciebie, że jest "nielegalnym" posiadaczem czegoś co do niego nie należy (Ty masz pełnię praw, w tym również do swobodnego nim dysponowania). On nie. i dla tej kwestii nie ma znaczenia, że ktoś mu to dał, a nie on ukradł (?). Dla przykładu: paserstwo bywa nieumyślne, co jednak nie zwalnia od odpowiedzialności karnej. Przecież nie będzie się powoływał na to, że działał "w dobrej wierze".
    Mam nadzieję, iż poinformowanie go miało charakter jak najbardziej oficjalny i formalny.
    Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  9. #29

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    Cytat Zamieszczone przez nikonowiec Zobacz posta
    Sprawa w sądzie toczyć sie będzie ze trzy lata (to nie żart !) i bedzie ciągle odraczana aż się przedawni.
    Przedawni się dopiero po 70-ciu latach. Taki jest czas trwania autorskich praw majątkowych. Po za tym, nie wolno nikomu niczego publikować, jeśli nie ma pisemnej umowy lub zgody autora. Wszelkie wątpliwe zapisy w umowie sądy aktualnie interpretują na korzyść twórcy. Jeśli była zgoda, ale w formie ustnej, to jest tylko na niekorzyść publikującego. Jeśli ktoś nawet zapłaci za zdjęcia, to nie posiadając stosownej umowy licencyjnej, może je sobie oglądać jedynie w gronie rodzinnym.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 11-04-2008 o 09:31

  10. #30

    Domyślnie Odp: gdzie dochodzić odszkodowania za ukradzione zdjęcia ???

    Cytat Zamieszczone przez nikonowiec Zobacz posta
    Powiem Ci tak: dałeś ciała i musisz to ścierpieć, bo będziesz miał sprawę ciężką do wygrania..
    - Nie dalem ciala - wiele osób chcialoby byc teraz w mojej sytuacji - mam mozliwosc zarobienia pieniazkow.
    Przed rajdem ( bo o to tu chodzi ) zapytalem szefa tej firmy czy nie beda potrzebowali zdjec z radju - za ułamek kwoty ktora teraz chcę odzyskac - odpowiedzial "NIE - nie potrzebujemy placic za zdjęcia - bedziemy mieli swoje".


    Cytat Zamieszczone przez nikonowiec Zobacz posta
    Więc machnij nią już teraz i bądź na drugi raz mądrzejszy: jeśli dajesz foty to nie większe jak 450 pix w rozdzielczości 72 dpi na dodatek podpisane, najlepiej na czerwono i na środku zdjęcia..
    tak znajomym zawsze daje zdjecia w rozdzielczosci 450pix najlepiej przekreslone czerwoną wstega z napisem nie ogladac...p
    Inna sprawa to chec otrzymania pieniazkow z tych zdjec... jesli juz je sobie zapozyczyli ( gdybym wrzucil zdjecia w net na rozdzialce 450 z czerwonym paskiem z pewnoscia nikt by ich nie wciagnal ) - ale to juz inna sprawa, gdyz nie uwazam tego sposobu zarabiania za godny... - tym razem sie tak trafilo i chcę swoje pieniazki

    Cytat Zamieszczone przez nikonowiec Zobacz posta
    Więc moja rada: łazienka i kubeł zimnej wody. To wszystko...
    - nie mam zamiaru odpuszczać - tymbardziej, że zdjęcia ciagle wiszą i ciagle przynoszą mu zwiększoną oglądalność moim kosztem...



    Cytat Zamieszczone przez nikonowiec Zobacz posta
    Na drugi raz kieruj sie głową a nie pięknymi oczami koleżanki. Pozdrawiam. ..
    - obrazasz mnie w ten sposob - jak mozesz stwierdzic ze " Jej piekne oczy " mogly sprawic, że oddalem swoje zdjecia. Kobieta jest moja sasiadką, ktora absolutnie mnie nie pociaga - znam Jej zamilowanie do rajdów samochodowych, dlatego wypalilem Jej zdjecia.
    Tak czy siak uwazam, że szef tej firmy powinien najpierw poprosic o dowod wlasnosci tych zdjec, a nie kierowac sie slowem pracownicy. Nie chcial zaplacic wczesniej to bedzie musial teraz - duzo wiecej.


    o cholera napisalem Żadać przez RZ !!!! daczego nikt mnie nie poprawil ??

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •