Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 123

Wątek: 5D-(wydzielony)

  1. #1

    Domyślnie

    Dziś się zacząłem bawić trochę 5d na dworze. Istna rewelka jak dla mnie. Przykładowe zdjęcie na ISO 1000, 200mm + TC 2x, f 5.6 (przy 20d na tych parametrach niestety było mydło z telekonwerterem). Zdjęcie resizowane o połowę.

    http://www.negatyw.org/test/5d1000.jpg
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2

    Domyślnie

    No a teraz przydało by się żeby ktoś cyknął podobną fotkę D200+ podobny tandem. i też resize...
    Robiłem dzisiaj w pomieszczeniach iso nie schodziło poniżej 800... wahało się właśnie około 1000. I powiem wam że z d200 spokojnie pociągniesz równie dobre fotki... Po resize 50% też by było pięknie…

    Nie mam WWW swojego, nie znam się na tym bo bym podrzucił jakąś fotkę w EKSTREMALNYCH warunkach a nie ze środka dnia.

    [ Dodano: Czw 30 Mar, 2006 ]
    A jak balans bieli dobierał mmmmmmmmmm bajka bajka.

    Jedna rzecz mnie zaskoczyła... system błysku. Robiłem tym pierdzidełkiem wbudowanym(chociaż jeszcze tak mocnej lamy wbudowanej nie widziałem... to tak OT). I nie mogłem sobie poradzić… Działa to wszystko zupełnie inaczej niż w d70, bo już o f80 nie powiem.
    Druga lamelka strasznie dopala… musze pobawić się na spokojnie z nią i z Sabinką…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    aaa
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Mały update - fotka robiona już o zachodzie słońca, wiec dlatego taka czułość była, wystarczy spojrzeć na czas i ogniskową..

    A jeśli chodzi o pełne rozmiary to rzucę jutro, bo teraz już mi się oka kleją..
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #5

    Domyślnie

    Ciezko bedzie bo wywaliles Exif'a Jasno na tym zdjeciu jak w dzien. To co mnie sie nie podoba na tej focie to bokeh (pewnie przez konwerter) i miekkosc. Plastyka za to swietna.

  6. #6

    Domyślnie

    No telekonwerter robi swoje, ale i tak jest niebo lepiej niż mialem z Cropem. F5.6, 1/800, ISO 1000, 220mm, przed 18 godziną w pochmurny dzień..
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #7

    Domyślnie

    Jak na ISO 1000 to jest super, nawet po resize, choc z uwagi na walory zdjecia i pelna klatke trzeba bylo zejsc do ISO 640 i dac dluzszy nieco czas. 1/400 tez bys chyba utrzymal. Fajnie wyszedl ten pies w srodku

  8. #8

    Domyślnie

    Dopiero pierwszy raz wyprowadziłem nowy nabytek na spacer. Jutro w miarę pogody postaram się zrobić jakieś bardziej pokazowe zdjecia.

    No mam jeszcze jedno, widać leciuśki front focus, ale przy tej odległości, ogniskowej i przesłonie to pryszcz.

    100mm, f 2.0, ISO 50

    http://www.negatyw.org/test/5df2.jpg
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #9

    Domyślnie

    Tak, focusik podszedl za blisko do Ciebie, ale znowu plastyka powala. Zdjecia z Nikona sa, nie wiem jak to do konca nazwac, mocniejsze. Podoba mi sie to co widze na tym zdjeciu. Cos dziwnego dzieje sie z podlozem na pierwszym planie przy 1:1. Cala reszta na duzy plus. Na wojne D200 vs 5D chyba bym nie poszedl

  10. #10
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Aberracja na kostce brukowej jak z kita D50 tki

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •