Close

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 123

Wątek: 5D-(wydzielony)

  1. #11

    Domyślnie

    przyznam że ISO1000 robi wrażenie. Podobnie jak wspomniana przez Piotra plastyka.
    Ale Piotrze, jestem prawie przekonany, że to nie zasługa matrycy z 5D obróbki obrazu (chyba już na poziomie body). Wydaje mi się ze z dobrego materiału (nie bez znaczenia jest zastosowane szkiełko) spokojnie mógłbym taką plastykę uzyskać (dość szybko) z d200. Ale może się mylę ?

    [ Dodano: Pią Mar 31, 2006 1:13 am ]
    Cichy, gratuluję zakupu. Niech dobrze służy...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Duzo w tym racji. Nie mam dostepu do tak zacnych szkiel i ubolewam nad tym. W szumach z D200 nie jest irytujaca ich intensywnosc, a dziwne plamy wielokolorowe. Nie wiem czy w 5D mozna wplynac jakos na odszumianie czy tez dzieje sie to automatycznie ale wyglada to tak jakby kazda fota byla poddana odszumieniu (z bardzo dobrym algorytmem). Zdjecia z D200 zaczynaja to przypominac dopiero po wlaczeniu odszumiaczy. Bez nich na wysokich ISO swieconych na cienie jest papka.

  3. #13

    Domyślnie

    Aberracja zgodze się. Przecież 85 1.8 oraz 100 2.0 to chyba najbardziej aberrujące jasne szkła Canona jakie znam. No ale odpowiedniki w L-kach nie aberrujące wiadomo ile kosztują..

    [ Dodano: Pią Mar 31, 2006 1:41 am ]
    Cytat Zamieszczone przez admin
    Nie wiem czy w 5D mozna wplynac jakos na odszumianie czy tez dzieje sie to automatycznie ale wyglada to tak jakby kazda fota byla poddana odszumieniu (z bardzo dobrym algorytmem).
    Piotrze, w 5d jest opcja ukryta w Custom Function "auto noise reduction" oraz "long exp. nr". W moim aparacie żadna z tych funkcji nie jest włączona.

    [ Dodano: Pią Mar 31, 2006 1:43 am ]
    A jeśli chodzi o focus, to chyba jednak troszkę nas zmyliła kostka brukowa, która na poznańskim rynku "faluje" i jest złudzenie jakoby aparat ustawił blisko ostrość. Sznurek przy kapturze jednak pozwala stwierdzić, że ostrość jest tam, gdzie być powinna.

    [ Dodano: Pią Mar 31, 2006 1:46 am ]
    Widać, że pod odpowiednim kątem kostka jest jakby ostrzejsza..

    http://www.negatyw.org/test/fokus.jpg
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14

    Domyślnie

    Piotrze, w 5d jest opcja ukryta w Custom Function "auto noise reduction" oraz "long exp. nr". W moim aparacie żadna z tych funkcji nie jest włączona.
    W takim razie jest super. Z zazdroscia patrze na ten poziom szumow.

    A jeśli chodzi o focus, to chyba jednak troszkę nas zmyliła kostka brukowa, która na poznańskim rynku "faluje" i jest złudzenie jakoby aparat ustawił blisko ostrość. Sznurek przy kapturze jednak pozwala stwierdzić, że ostrość jest tam, gdzie być powinna.
    Tu pozwole sobie na polemike. Widac dosyc dokladnie linie focusa (najlepiej zmniejszyc troche fote, widac to lepiej). Ostrosc poszla o metr przed pare w centrum kadru. Zwroc uwage na te linie, ona dosyc dokladnie przebiega sporo przed nimi. Nie ma to znaczenia, w koncu to testy i spora ogniskowa. Zreszta na tej pierwszej focie tez nie masz ostrosci na twarzy chlopca przy samochodzie a na jego rekawie.

  5. #15

    Domyślnie

    Widać, że pod odpowiednim kątem kostka jest jakby ostrzejsza..
    Zgadzam sie, widac to na tym przykladzie, tylko zasada jest taka ze jesli sznurek jest faktycznie ostry, przy tej ogniskowej podloze pod postaciami powinno byc rownie ostre jak on. Nie ma o co toczyc boju. I tak jest dobrze.

  6. #16

    Domyślnie

    Pokazałem na rysunku, ze dalsza kostka pod innym kątem też wydaje się być ostra.. liczy się ostrość motywu chyba, nie ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17

    Domyślnie

    Spoko

  8. #18

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o chłopca, to ja właśnie na kurtce ostrzyłem, heh Jutro jak pogoda dopisze zrobię więcej i bez żadnych telekonwerterów, trzeba wycisnąć ze sprzętu siódme poty
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #19

    Domyślnie

    Jesli to ostrzone na kurtce to jest idealnie. Nie ma powodu do podejrzen FF'a. Zrob cos ladnego, posycimy wzrok i moze jakies porownania sensowne wreszcie zrobimy

  10. #20

    Domyślnie

    Tutaj takie średniawe Iso 1600

    http://www.negatyw.org/test/5d1600.jpg

    Ostrość na tc troszkę straciła, jak już wspomniałem jutro zrobię bez.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •