Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    witam! czy macie swoje sprawdzone, proste i skuteczne sposoby na zabezpieczenie (bo ubezpieczenie sprzetu w PL praktycznie nie istnieje) aparatu przed kradzieza i np. nie epatownie np. marka sprzetu. jak radzicie sobie w nocy, fotografujac np. uroczy ale ale pusty zaulek? i tak ogolnie jak oceniacie ryzyko kradziezy sprzetu w Polsce (niewielkie, srednie, wysokie?)
    pzdr
    Pozdrawiam A.

  2. #2

    Domyślnie Odp: zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    niby mówią, że nie jest tak strasznie w Polsce ale dla własnego bezpieczeństwa przyjmuję wersję, że ryzyko jest wysokie i proponuję nie zapuszczać się w takie "urocze zaułki" samotnie ...
    Pozdrawiam Paweł
    a D80 nadal robi zdjęcia ... | Forum Farmaceutyczne

  3. #3

    Domyślnie Odp: zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    nic nie robie poza normalnym zachowaniem. tak jak dbam o wlasny tylek tak dbam o sprzet.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie Odp: zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    Cytat Zamieszczone przez altezza Zobacz posta
    ...(bo ubezpieczenie sprzetu w PL praktycznie nie istnieje) ...
    Istnieje, istnieje... Użyj "szukajki"...

  5. #5

    Domyślnie Odp: zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    Cytat Zamieszczone przez Don_Pedro_123 Zobacz posta
    Istnieje, istnieje... Użyj "szukajki"...
    Swego czasu szukałem, ale nic nie znalazłem - przynajmniej dla osoby prywatnej.

    Napiszesz 3 słowa?
    Jeśli nie chcesz robić kryptoreklamy, to podaj choć nazwę firmy na PM.
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  6. #6

    Domyślnie Odp: zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    Były tu już wymienione różne firmy, więc chyba nic się nie stanie, jak je powtórzę.
    CONCORDIA oferuje ubezpieczenie "all risks" prywatnego sprzętu fotograficznego, w tym używanego również do celów zarobkowych. Przy zadeklarowanej wartości sprzętu 10000 zł składka roczna wynosi 200 zł - przynajmniej ja tyle wynegocjowałem .
    Była też dyskusja w wątku: tutaj
    Ostatnio edytowane przez Don_Pedro_123 ; 05-04-2008 o 13:20

  7. #7

    Domyślnie Odp: zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    Cytat Zamieszczone przez Don_Pedro_123 Zobacz posta
    CONCORDIA oferuje ubezpieczenie "all risks" prywatnego sprzętu fotograficznego, w tym używanego również do celów zarobkowych. Przy zadeklarowanej wartości sprzętu 10000 zł składka roczna wynosi 200 zł - przynajmniej ja tyle wynegocjowałem .
    Super.
    Co prawda teraz nie pracują, ale nie omieszkam do nich w poniedziałek zadzwonić.
    Kiedyś nawet myślałem nad ubezpieczeniem sprzętu, ale rodzime firmy nie miały żadnych propozycji.
    A tu - o dziwo
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  8. #8

    Domyślnie Odp: zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    Don_Pedro_123
    niezla opcja, ale nie wiesz jak dokladniej jak rozumieja to "all risks"? chodzi mi o to, ze wiekszosc firm nawet przy polisach miedzynarodowych i w ogole, nie uznaje utraty sprzetu w rejonach wojennych czy w ogole w wyniku jakiegos konfliktu zbrojnego, a jak to tam wyglada?

    edit: ok, z pdfow wynika ze moge o czyms takim zapomniec, chociaz i tak zadzwonie zapytac :/
    Ostatnio edytowane przez krystek ; 05-04-2008 o 15:04
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  9. #9

    Domyślnie Odp: zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    Opcja "all risks" oczywiście nie dotyczy zamieszek wojennych, zamieszek masowych (czyli coś koło 1000 ludzi), zamachów terrorystycznych, wybuchów jądrowych itp. Obejmuje za to: kradzież zarówno z domu jak i z samochodu (oczywiście nie z tylnego siedzenia a z zamkniętego bagażnika), rabunek, napad, dewastację (czyli np. upadek), działanie wody i wilgoci, błędy w obsłudze, pożar, przepięcia, przetężenia - czyli właściwie wszystko, bo łącznie z własną głupotą . Szczegóły w OWU.
    Moim zdaniem warto skorzystać z opcji "prywatny wykorzystywany do celów zarobkowych", bo bez tej opcji uszkodzenie podczas np. ślubu (w końcu może się zdarzyć - a to zarobek) nie będzie objęte ubezpieczeniem.

  10. #10

    Domyślnie Odp: zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza

    Cytat Zamieszczone przez Don_Pedro_123 Zobacz posta
    [...] zamieszek masowych (czyli coś koło 1000 ludzi) [...]
    Tego trochę szkoda, ale jako ze demonstracje robie baaardzo rzadko to przeżyję.
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •