Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie powazny wybor: 5d czy d2x

    no wlasnie. w przeciagu najblizszych tygodni bedzie wyekszy doplyw srebrnikow i tu problem. wiem, zesmy nikoniarze i bedzie tendencyjnie, ale wole pisac tu niz na CB.
    szczerze mowiac, gdyby nie FF i to, ze 5d jest tanszy o pare kawalkow, bralbym bez problemu d2x, ale te czynniki sa. w 5d znowu nieco razi mnie canonowska ergonimia (mialem w lapie bez gripu, wiec moze bedzie lepiej lezal) i tylko 3fps, a to akurat skladnia mnie powaznie do przemyslen.
    biorac pod uwage, to, ze zadowolony w 100% nie bede nigdy, doszedlem do wniosku przydatnosci, a wiec:
    nature taka mam, ze jak zaczyna sie gradobicie, to nie chowam sie do domu, tylko z niego wychodze. jezeli za oknem jest rewolta/walki szalikowcow zawsze musze gdzies wbiec. praktycznie co dzien laze po zawalonych fabrykach, scigam meneli.
    i tu wlasnie pytanie, ktora puszka lepiej sie sprawdzi w takich warunkach. wiem, ze d2x jest pancerny, tak przynajmniej mozna wywnioskowac nie tylko z dotyku, ale i z opowiesci. jak tutaj wypada 5d? czy nie bede musial sie z nim chowac do samochodu?
    oczywiscie to wstepne przemyslenia, ale i na nie musi byc czas. z systemu nikona nic mi juz nie zostalo, wiec to argumentem nie bedzie.
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  2. #2

    Domyślnie

    jesli tylko pancernosc bierzesz pod uwage to D2X bez dwoch zdan. 5D nie jest zabawka, ale nie ma uszczelnien srodowiskowych, ktore moga byc w tej sytuacji wazne.

    jakie zdjecia chcesz robic? bo to sa, na dobra sprawe, dosc rozne aparaty. i patrzylbym bardziej pod katem docelowych zastosowan niz samej tylko konstrukcji

  3. #3

    Domyślnie

    A dlaczego koniecznie potrzebujesz aż 12MP? Robisz b. duże powiększenia? Sprzedajesz do wysokojakościowych, kolorowych magazynów? Bo nie czarujmy się, 5D troszeńkę wydmuchowaty, a D2x tak sqrviale drogi, że rozpacz... Chyba, żeby używkę w Stanach upolować...
    A z panzerfaustów - możeby Canona 1D MkII? Albo nawet Nikona D2h?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja powiem ci tylko tyle od siebie...
    "gdzies wbiec. praktycznie co dzien laze po zawalonych fabrykach, scigam meneli."
    5D cholernie mało rzuca się w oczy... Gdy byłem na wystawie i nosiłem d200 z 17-35 lampoliło się mnóstwo ludzi... stoję patrzę a tu ktoś cyka koło mnie aparacikiem i widzę że chyba 50-ątka podpięta. Tak spojrzałem baczniej z czystej ciekawości czy to nie 5D i tak było. Podobają mi się „gabaryty” tego aparatu.
    D2X to kloc sam zresztą wiesz…
    „ze jak zaczyna sie gradobicie, to nie chowam sie do domu, tylko z niego wychodze. jezeli za oknem jest rewolta/walki szalikowcow”
    Nikon do reporterki jest tym czym gitara elektryczna dla rocka hihi. Toż ten D2X to cudo… zmień ty w locie w canonie sposób pomiaru ostrości ze stałego na ciągły brrrrr.
    Zależy też jakich szkieł chcesz używać…
    W canonie masz 35/1.4 24-105…

    A czemu d2x? d200 nie wystarczy?
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    dokladnie - jesli z opisu wynika ze reportaz, to wez D2Hs i troche porządnego szkla skoro sie wysprzedałeś. pancernośc podobna jak D2X a szybkośc jeszcze większa.
    kasa to jednak zawsze jest jakiś problem, bo skoro sie zastanawiasz nad tymi dwoma body to za canonem jest tylko cena. za 6 tys róznicy kupisz dobry obiektyw i lampę i to największy atut canona.
    D2X ma fajna funkcję - crop 2x, z fajnym szklem np 70-200 to daje 140-400 na F2.8 w całym zakresie ogniskowych z iloscia pikseli jak w D70. chciałem to sobie sprawić, ale ze względu na kasę odpuściłem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Dobrze sam na spokojnie się zastanów i koniecznie!!!!!!!!!!!!! Za wszelką cenę pobaw się tym i tym…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MzMarcin
    zmień ty w locie w canonie sposób pomiaru ostrości ze stałego na ciągły brrrrr.
    co to jest pomiar ostrosci staly w Nikonie? chodzi o Single-AF Canona, czyli bez sledzenia, a jednorazowe zablokowanie na wskazanym polu?

    bo w tej sytuacji jest w custom functions 5D (a nawet mojego leciwego 10D) mozliwosc podpiecia funkcji zatrzymania AF pod przycisk blokady ekspozycji. co w praktyce pozwala zrealizowac to samo o co wyzej chodzi (jesli dobrze rozumiem co masz na mysli). bez przelaczania zadnych guzikow

    a ze normalnie przelaczanie trybu AF w Canonach to przycisk + kolko... taki urok.

  8. #8

    Domyślnie

    no 5d wydal mi sie wlasnie niecco mniej agresywny, ale wolalem sie upewnic.

    Czornyj, szukam aparatu ktorego nie bede musial zmienic tak szybko. 12mpx to pewna rezerwa. zreszta sporo ludzi w tej dzialce to srednioformatowcy, a edytorzy strasznie sie czepiaja.

    MzMarcin, moze to i dziwne, ale d200 troche za delikatny na mnie jest ;]

    Jacek_Z, 70-200/2.8 to pewnie bylby kolejny krok gdybym wzial d2x, ale taki cropp to dla mnie strasznie duzo. zazwyczaj dzialam bardzo szerokimi i troche dluzszymi. wiecej jak 200 prawie nigdy nie wychodze
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  9. #9

    Domyślnie

    krystek - pogadaj sobie z iczkiem (http://www.foto-strefa.pl/member.php?u=14) - od niedawna uzywa 5D m.in. w podobnego rodzaju zdjeciach, ale jest czlekiem nawyklym do ergonomii Nikona i nieodzalowanym dezerterem do obozu Canona. prawdopodobnie bedzie jakos przekonywal Cie do 5D, bo z tego co wiem bardzo sobie chwali jakosc obrazu, ale jak wezmiesz poprawke na "stronniczosc" to przynajmniej sie czegos o ergonomii dowiesz i pracy tym sprzetem. z punktu widzenia swego rodzaju Nikoniarza

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystek
    MzMarcin, moze to i dziwne, ale d200 troche za delikatny na mnie jest ;]
    Noooo, skoro tak, to nie masz się co zastanawiać - bierz D2x. Skoro d200 jest dla ciebie za delikatny, to co dopiero nawet nieuszczelniany 5D... Toż ogólnie raczej aparat do studia, na ślubik jakiś czy coś, a nie do hardkoru...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •