Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    akustyk,
    thx, odezwe sie do niego.

    Czornyj, no szkoda, ze nieuszczelniany, szkoda.

    pewnie na weekendzie sie pobawie jeszcze 5d, zobaczymy, bo z tego co czytam, to jezelio teren chodzi, to puszka nie dla mnie.
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    krystek o czym ty piszesz:
    12mpx to pewna rezerwa. zreszta sporo ludzi w tej dzialce to srednioformatowcy, a edytorzy strasznie sie czepiaja.

    masz robić fotoreportaż srednim formatem by byl w super jakości? Jaka gazeta (czasopismo) wymaga plikow 12 MP z reportazu!?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Jacek_Z, np gazety skateboardingowe, ktore sa dla mnie pierwszym rynkiem zbytu. gdybym zostal w polsce, pewnie pytanie byloby 5d a d2hs, ale za kilka tygodni opuszcze ten kraj na kilka lat, a np http://www.skateboarding.com/skate/ klocili sie, ze dla nich 16mpx to malo.
    myslac tylko o pracy, pewnie dla spokoju wzialbym sredni format, ale jak pisalem wyzej, miewam dziwne pomysly w ktorych by sie raczej nie sprawdzil.
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  4. #14

    Domyślnie

    Mój ulubiony format to 6 x 6 = 36 cm2 razy około 0.7 mpx = 25mpx z jednej klatki analogu.
    Dla formatu analogu 24x 36 mm odpowiada w przybliżeniu 6 mpx.
    To 12 mpx to dopiero połowa sukcesu.

    Mam podobną naturę do krystka jak jest sztorm i wszyscy się chowają to wtedy wypływam. Im gorzej tym lepiej. Na „wojnę” tylko czołgiem D2X.
    x

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    krystek - ty masz już doświadczenie w fotografowaniu takich sportów?
    ja fotografowałem skatesurfing. małym obrazkiem (d70) - do dużej reklamy.

    jaki średni format? ja mam 6x7 i nie podjąłbym się zrobić tym poprawnego ujęcia. Wziąłbym na pewno mały obrazek z najlepszym mozliwym systemem AF i jak największa liczbą klatek na sekundę (średni format nie spełnia tych warunków absolutnie).
    Jesteś pewien tych wymagań? Może cie nie chcą wpuscić między siebie stawiając wymagania kórych sądza nie spełnisz.

    O stronie internetowej i wymaganiu megapikseli chyba nie rozmawiamy.
    Druk ofsetowy - w jakim formacie? Czasopismo jest większe niż A4?
    D70 nie kadrowane to jest A4 w offsecie.
    D200 - to A3 czyli rozłożone czasopismo. Nawet można ciut skadrować.
    Plakaty? Nawet na bilboardach też się umieszcza zdjęcia z małego obrazka - takie dynamiczne własnie. A to dlatego ze ogląda się je daleko.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Jacek_Z, tu nie chodzi tylko o mnie. rozmawialem z etatowymi z tws, ktorzy mieli wlasnie takie problemy przy przechodzeniu na cyfre. co do sredniego formatu.
    skateboarding to nie surfing, czy formula1. jezeli nie robi sie serii, to af jest zbedny (problem w tym, ze wiekszosc firm do reklam chce serie akurat, ale to mniej niz polowa rynku). pomijajac zawody, nie ma tak, ze kolezka sobie jezdzi, a Ty masz trafic.
    przychodzi sie wczesniej na spot, on sie rozgrzewa, w tym czasie sie rozstawiasz, robisz testowe i wtedy sie probuje. nikt nie klei trickow za pierwsza proba. sam nie raz przelezalem (doslownie) kilka godzin na schodach. af by w wiekszosci przypadkow od latajacej deski ( np http://progressive.stream.aol.com/ti...05/yoho_dl.mov ) zwariowal i gdyby nie duza go, to byloby nieciekawie.
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    ja te reklame skate też robiłem z człowiekiem, który wkółko na moje życzenie powtrzał manewr. Ale nie średni format. Krótki czas dla zamrożenia ruchu oznacza otwartą przysłonę, a to z kolei małą GO.
    GO dla średniego formatu jest znacznie mniejsza niż dla małego obrazka, zależy to bowiem od formatu klatki też. Fotografując z 4 metrów na otwartej przysłonie będzies miał głębie ze 30 cm. Na 30 klatek - to jest 3 rolki filmów będziesz miał jedną klatkę ostrą, ale nie tą fazę ruchu co być chciał. Często też będziesz miał obciętego człowieka. Na tym sie nie da pracować. W dodatku bez cyfry nie będziesz wiedział czy masz dobre ującie, dopiero po wywołaniu filmów. Odpuść sobie średni format.
    Nie wiem o co chodzi z tws. jaki problem?
    Jakiej wielkości powiększenia (wydruki) będa wykonywane z tych zdjęc - możesz odpisać?
    Aha - przez to ze 5D to FF to ma mniejszą głębię ostrości. Polecam już wtedy D2X.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Jacek_Z,
    sredniego nie kupuje. mowisz, ze sie nie da, ale zdecydowana wiekszosc ludzi w tej dziedzinie na nim dziala. co do go przy dlugich: kwestia praktyki. teraz praktycznie nie zdarza mi sie, zeby ktos mi wylecial z go. przy szerokich problemu nie ma: 30mmfish eye, f4 i ostrzysz prawie wszystko. lapanie w zlym momencie tez odpada - po kilku latach wszystko tutaj staje sie bardzo przewidywalne (a moze to dlatego, ze 16lat juz mam deske pod nogami, kto wie ;] ).
    krotki czas = mala przyslona? niekoniecznie. kiedy rozstawisz (a to jak chyba kazdy potwierdzi najwygodniejsza opcja) 2 flesze, problemu nie ma.
    druki w wiekszosci do a4, sporadycznie a3, ale to nie mi trzeba tlumaczyc, ze 4mpx wystarcza, tylko panom w redakcji.

    tak czy inaczej, dzieki wszystkim, widze, ze 5d moge sobie darowac (chociaz za to ff i wizjer bede sobie plul w brode jeszcze dlugo ;] ). zostaje poczekac chwile na gotowke, wziac jeszcze raz do reki d2x, pochodzc godzinke i kupic. nie omieszkam sie pochwalic jak dojdzie do tego ;]
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  9. #19

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    wszystko zależy od charakteru zdjęcia.
    co do rozstawienia dwóch lamp by mieć większą przysłonę - masz ją, ale wtedy gdy swiatłem dominującym staje sie błyskowe i wtedy możesz przysłonić, tylko że wtedy tło robi sie ciemniejsze, co ma taki plus że zawodnik bardziej wychodzi z tła, ale to daje jedną - dwie przysłony, potem zaczyna się robic jak zdjęcia niemal nocne.
    30 mm fisheye - tzn w srednim formacie ? ta maniera jest dobra w kilku zdjęciach, ale wszystko tak lecieć, nie lubie tego - może dlatego że lubie tele i stąd mój sceptycyzm.

    traktuję skate jak sport, a nie widziałem na transmisjach telewizyjnych z olimpiady nikogo ze srednim formatem. Tam tez linia startu czy mety, skocznia itp jest w jednym miejscu i mozna sie zasadzic na ujęcie ale nikt jakoś tego nie robi z dwóch powodów - po co - to raz (wydruk max A3) a niewygodne i cięzkie to dwa.
    4 MPX to jest A5, nie wystarczy do czasopisma kolorowego o wysokim poziomie edytorskim, jak pisałem A4 to 6 MP, A3 to 12 MP.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •