Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Rysa na Szkle!

  1. #1

    Domyślnie Rysa na Szkle!

    Powiedzcie mi moi drodzy jak bardzo milimetrowe zadrapanie przedniego szkiełka obiektywu wpłynie na jakość zdjęć? I czy w ogóle jest się czym przejmować
    FED-2 + Industar 26M f2.8/50mm, FED-5 + Industar 61 L/D f2.8/52mm, Zenit TTL + Helios-44m f2/50mm. Nikon jakiś też się znajdzie.

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    prawie w ogole. jesli to na przedniej soczewce.

  3. #3

    Domyślnie

    Wlaśnie spróbowałem - wydaje mi się, że tak jak Sailor.
    Ale na długość, czy na głębokość? Jeżeli to ma jakieś znaczenie?
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  4. #4
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    ma znaczenie .. jesli jest to deliaktna ryska mozna to pominac. jesli to wyrycie dlutem glebokosci np 2mm to efekty zobaczysz na fotach.

    ddmoon sprawdales nozez czy dlutem??

  5. #5

    Domyślnie

    rana jak najbardziej powierzchniowa. dzisiaj będę testował, podeślę próbkę do oceny.
    FED-2 + Industar 26M f2.8/50mm, FED-5 + Industar 61 L/D f2.8/52mm, Zenit TTL + Helios-44m f2/50mm. Nikon jakiś też się znajdzie.

  6. #6

    Domyślnie

    Nawet gdyby to byla szczerba na soczewce (przedniej) to nie bedzie dramatu, moga sie pojawiac bliki przy zdjeciach pod swiatlo i obiektyw bedzie minimalnie ciemniejszy, ale to na granicy pomijalnosci. Na tomieast nie bedzie znieksztalcen obrazu.
    Pozdrawiam Karol

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor
    ma znaczenie .. jesli jest to deliaktna ryska mozna to pominac. jesli to wyrycie dlutem glebokosci np 2mm to efekty zobaczysz na fotach.

    ddmoon sprawdales nozez czy dlutem??
    Przednim siekaczem
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  8. #8

    Domyślnie

    obiecana próbka:


    strzelałem tym obiektywem cały weekend i jestem pod wrażeniem. to nikorrowski 35-70D, ostrzy bajecznie, a ze względu na ryski kupiony za 900 zeta. chyba niezły deal mi się trafił.
    FED-2 + Industar 26M f2.8/50mm, FED-5 + Industar 61 L/D f2.8/52mm, Zenit TTL + Helios-44m f2/50mm. Nikon jakiś też się znajdzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •