Close

Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 306
  1. #21

    Domyślnie

    fotojacek, a nigdy nie powiedziales ze cos mozna zrobic na milion sposobów, albo że widziales jakis film 200 razy? nie rozumiem, jak mozna człowieka tak objechac za takie cos... masz jakies kompleksy?
    Ostatnio edytowane przez galu44 ; 25-03-2008 o 10:59
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  2. #22

    Domyślnie

    na lotnisku nic sie nie powinno stac
    jesli istnieje ryzyko to na opakowaniu dia bedzie stosowny napis.
    wolam w chorzowie na ul wolnosci - otrzymali kilka razy najwyzsza note w ocenie q lab kodaka.
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotojacek Zobacz posta
    chcesz zaistnieć przez nabijanie idiotychnych postów?
    Idiotyczny post to chyba ty napisałeś, bo wmawiasz mi między innymi coś co nie powiedziałem i że w Wawie nie ma dużych bloków - nie wierzysz to wpadnij, zapraszam do stolicy. Nie wiem czy byłeś kiedyś w Warszawie, ale tu są takiej i 10 piętrowe budynki, jeden jest nawet na przeciwko mnie. Nie napisałem też jakiej jakości był wyświetlany slajd (czy były szczegóły, czy tylko słabo widoczne zarysowanie postaci), więc nie nie wiem skąd domysł, że np. musiała być tam żarówka o takiej mocy że mi niby slajd miała stopić. Wysunąłeś zbyt pochopne wnioski, nie mając żadnych podstaw.

    Nie wierzysz wpadnij. Ale też nie obrażaj innych a nabijać postów nie mam po co. Z piaskownicy już dawno wyrosłem. Co najwyżej będę za jakiś czas zabierał tam syna. Póki co jeszcze ciut za młody.

    Jak mi się będzie kiedyś nudziło to zrobię zdjęcie specjalnie dla Ciebie

    Cytat Zamieszczone przez fotojacek Zobacz posta
    Odleglosc z jakiej musialbyś to wyswietlić to ......
    Ile? Prosta matematyka więc proszę wylicz.


    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    a gdzie wołacie slajdy?

    tzn wysyłkowo mi chodzi jak ktos na takim zadupiu jak ja mieszka
    W Rossmanie. I jest w Inowrocławiu.

    INOWROCLAW
    88-100 ul. Torunska 2
    052 354 90 35
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 25-03-2008 o 13:36
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #24

    Domyślnie

    Cóż, z mojego skromnego doświadczenia korzystając, Autorowi tematu musze potwierdzić powszechnie znana opinię, że slajdy sa makabrycznie czułe na błędy w naświetlaniu. Pomiar punktowy wykorzystuję, owszem, ale w takich samych wypadkach jak w przypadku zdjęć cyfrowych. Faktem jest, że jak robię np. człowieka pod słońce i mierzę mu światło na policzku, to w przypadku slajdów mierzę dłużej, powtarzam pomiar, bo bardziej się boję, że sknocę. Cyfrą poprawi się od razu, w slajdzie nie bardzo.
    Kupuj rolkę i strzelaj slajdy. Jak je rzucisz na ścianę nie bedziesz żałował. A jak będziesz żałował, zawsze można je rzucić o ścianę.
    Wujek dobra rada: jak zrobisz slajdę w pomieszczeniu, przy sztucznym świetle i bez lampy błyskowej, to będziesz miał piękny, żółto-czerwony obrazek jakby wyjęty prosto z czynnego kominka. Fetysze w rodzaju Nikkorów 1.4 niestety klatki nam nie przemalują. Można kombinować z niebieskim filtrem, ale efekty nie powalają na kolana.
    Ostatnio edytowane przez Piotreks ; 25-03-2008 o 14:41
    Nikon F100, D80, Nikkor 50/1.4, Nikkor 24mm f2.8, Nikkor 28-105 od 3.5, Nikkor 70-300 VR, Sigma syfrakowa 18-50 od 3.5, SB 800
    Kiev 60 MLU, Arsat 80mm/2.8 MC, Zeiss Flektogon 50mm/4 MC

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    no dobrze a teraz te slajdy chce zabrac do Afryki...
    Podejmujesz solidne ryzyko, nie mając doświadczenia w robieniu slajdów i zabierając je na "ważny wyjazd" do Afryki.
    Kiedy byłem w Tanzanii, zastanawiałem się długo czy wziąć slajd czy negatyw (jeszcze nie miałem cyfrówki) i w końcu zdecydowałem się na to drugie, właśnie po to, żeby zredukować ryzyko nieudanego zdjęcia przy trudnych warunkch oświetleniowych (a takich w Afryce jest dużo - choćby potworny kontrast pomiędzy światłem i cieniem).
    Inne wyjście, jak za dawnych dobrych czasów - zabrać dwa korpusy - w jednym negatyw, w drugim slajd (w trzecim cz-b).

    P.
    Ostatnio edytowane przez PaSkal ; 25-03-2008 o 15:11
    Fiat Lux

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaSkal Zobacz posta
    Podejmujesz solidne ryzyko, nie mając doświadczenia w robieniu slajdów i zabierając je na "ważny wyjazd" do Afryki.
    A ja bym tak bardzo nie straszył slajdami i ciężkim pomiarem światła...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #27

    Domyślnie

    nie pamietam jaka pucha ale jesli facet ma f80 lub f100 to jakie ryzyko??? z wlasnego doswiadczenia wiem ze te body naswietlaja dia w punkt.
    swoja droga dobrze by bylo jednak cos wiedziec a nie jechac z dia na zasadzie kaprysu bo dia jako takie i tak nic nie daja jak fotograf nie wie o co chodzi
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    A ja bym tak bardzo nie straszył
    OK, ale negatyw jeszcze podratujesz - usiądziesz w labie z człowiekiem, prześwietlisz, niedoświetlisz, kolory podkręcisz.
    Slajd to koniec. Nacisnąłeś i po zawodach.
    O kosztach powiedzmy nie wspominam.

    Jak napisałem - optymalnie zabrałbym dwa korpusy.

    @rabijki - nie wiem, co ma rycerz.
    Fiat Lux

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaSkal Zobacz posta
    O kosztach powiedzmy nie wspominam.
    Koszty moim zdaniem nie większe od negatywu + odbitki. Albo nie dużo większe. Już była o tym dyskusja. Ja za 20 zł mam wywołany film i zaramkowany.

    Jeśli dla jakiejś klatki źle naświetli slajd to ile tak może skopać, bez przesady. Choć fakt, że nie wiemy jaką kolega ma puchę. F80? F100? Czy Zenit ET?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #30

    Domyślnie

    Z tego co wiem ma F90x. Moim zdaniem ze slajdami ta puszka radzi sobie bardzo dobrze. W trudnych sytuacjach zawsze można użyć spota.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •