Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    rokita
    Gość

    Domyślnie Problem z CF 1 GB KINGSTONa

    karta nówka
    *pierwszy raz problem pojawił sie przy przegrywaniu pełnej karty, nie mozna było przegrać zdjęć za jednym razem, przerywał kopiowanie zdjęć po 10, 20 plikach
    *przy słabej baterii nie ma dostepu do zdjeć /około 400 zdjęć zniknęło/
    można włosy sobie wyrwać

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie

    Rozumiem, ze przegrywasz z aparatu, a nie czytnika. Ja uzywam tego drugiego sposobu i nigdy nic sie nie wydarzylo zlego (wprawdzie karta Sandisk, ale czasem tez inne). Czytniki sa coraz tansze (kilkadziesiat zl). Polecam.
    Na "znikniete" zdjecia jest tez metoda. Program (niewielki) RescuePRO dolaczany do kart Sandisk Ultra II. Ale pewnie do znalezienia tez w sieci. Odzyskuje zdjecia nawet ze sformatowanej karty! Chyba, ze karte sie nadpisze nowymi zdjeciami. Nie wiem czy Ci pomoglem...
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

  3. #3

    Domyślnie

    Napisz jaki masz protokol domyslny ustawiony w aparacie. Czy podczas zapisu zdjec umarl Ci akumulator? Byc moze nie dokonczyl operacji oprozniania bufora, stad brak dostepnosci do plikow. Daj wiecej danych, pomyslimy...

  4. #4
    rokita
    Gość

    Domyślnie problem z 1 GB kartą

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Napisz jaki masz protokol domyslny ustawiony w aparacie.
    * Mass Storage

    Czy podczas zapisu zdjec umarl Ci akumulator?
    * podczas robieniea zdjęć padł akumulator /niestety/

    Byc moze nie dokonczyl operacji oprozniania bufora, stad brak dostepnosci do plikow. Daj wiecej danych, pomyslimy...
    * probowałem różnych narzędzi do odzyskiwania danych
    Easy Recovery Proffessional
    RescurePRO
    i nic

  5. #5

    Domyślnie

    ja mialem problem z Kingstonem 512 elite pro. Skonczylo sie na tym, ze nie mozliwy byl odczyt karty i musialem oddac na gwarancje. Z nowa karta sytuacja sie powtorzyla i zrezygnowalem z Kingstona na czesc Lexara Dodam, ze problem pojawial sie po pstryknieciu ok. 400 klatki a moja karta nie byla jedyna na gwarancji, co tez daje do myslenia.
    ___pzdr_CyfraL____/

    D300s, D70, F50 (ciemnia wciąż żywa) ▓ trochę szkła i światła

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Niestety coraz częściej słyszy się tu i tam o dziwnych problemach z Kingstonami. Jestem właśnie na etapie zakupu karty i chyba Kinstona nie będę brał pod uwagę. Moim zdanie najlepsze pozycje na rynku w tej chwili to Sandisk Ultra i Lexar (mówię oczywiście o kartach w normalnych cenach).

  7. #7

    Domyślnie

    A może warto pomyśleć nad Microdrivem?
    Ja używam dwóch Microdrive'ów Hitachi 512MB i jednej karty Lexar 128MB (pozostałość po poprzednim aparacie).

    W większości przypadków wystarczy. Choć ostatnio na weselu musiałem w mędzyczasie zrzucić jedną 512 na laptopa.

    MaciejK
    D70 | Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G DX | Sigma 70-300 f/4-5.6 II | Nikkor 50 f/1.8 D | SB-600

  8. #8

    Domyślnie

    Ja juz dojrzalem do zakupu data banku. Do niedawna myslalem o zamianie MD 1GB na 4GB ale jednak dysk 40GB uniezaleznia mnie od wszelkich nosnikow i problemow z nimi.

  9. #9

    Domyślnie potwierdzenie problemów z Kingstone Elite Pro

    Kupiłem D70 razem z Kingstonem 512 elite pro. Problemy takie jak zgłaszane powyżej:
    * brak możliwości przegrania większej liczby plików przez USB aparatu (po max kilkudziesięciu MB zacina się, wyłączenie i włączenie aparatu pomaga - im dłużej wyłaczony, tym więcej można przegrać). Transmisja ok 900kb/s nagle się przerywa. Diodka na aparacie przez chwilę miga i gaśnie. Do czasu restartu aparatu nie można odczytać żadnego pliku.
    * raz nawet sam aparat nie był w stanie odczytać zawartości karty (komunikat mówiący, że zdjęcie nie zawiera danych, czy coś w tym rodzaju).
    * zapis pojedynczych zdjęć (nawet dość szybko) działa. Nie sprawdzałem zdjęć seryjnych.

    Akumulator jest naładowany, więc nie tu jest problem (chyba, że karta pobiera więcej niż powinna). Wygląda na to jakby karta przy pracy "rozgrzewała" się i po pewnym czasie coś się w niej psuło. Jak tylko chwilę "ochłonie", zaczyna ponownie działać. Dane nie znikają (na razie), ale dostęp do nich jest dość trudny.

    Zastanawiałem się, czy tak mają wszystkie te karty, czy tylko niektóre egzemplarze. W poniedziałek będę odsyłał kartę i mam do wyboru jej wymianę oraz całkowitą zrezygnację z zakupu tego typu karty. Wnosząc z powyższej dyskusji, najwyraźniej wybiorę drugą opcję.

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystko wiec na to wskazuje ze udalo sie nam odkryc problem wspolpracy Kingstona z D70. Co ciekawe, na zadnych innych forach nie spotkalem takiej informacji...

    oraz całkowitą zrezygnację z zakupu tego typu karty
    Nie zastanawiaj sie bo wyglada na to ze problem lezy wlasnie we wspolpracy. Szkoda dodatkowych emocji

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •