Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar PrzeMoon
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    Dziki zachód: Żagań
    Posty
    140

    Domyślnie MICRODRIVE czy CF w D70?

    Witam Wszystkich

    Przymierzam sie do kupienia CF lub MICRODRIVE 512MB i mam kilka pytan:

    - co lepsze CF czy MICRODRIVE?
    - jakie sa roznice w predkosci pomiedzy MICRODRIVE a CF (raczej tymi wolniejszymi w porownywalnej cenie)
    - jakie sa wasze opinie z uzytkowania MICRODRIVE

    Na Allegro jest do kupienia nowy MICRODRIVE 512MB firmy HITACHI za 339zł warto go kupic? czy raczej dolozyc i kupic CF?

    Pozdrawiam
    PrzeMoon
    Oj tam, oj tam

  2. #2

    Domyślnie

    Microdrive jest wolniejszy i moim zdaniem jest wieksza mozliwość awaryjności.
    pozdrawiam Sebastian

  3. #3

    Domyślnie

    Dyski z natury rzeczy sa wolniejsze w transferze od kart. Oczywiscie zdarzaja sie karty o transferze porownywalnym z dyskami ale jest ich na rynku niewiele i sa to najczesciej produkty "no name". Jesli stac Cie na szybka karte, nie zastanawiaj sie...

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie Re: MICRODRIVE czy CF w D70?

    Cytat Zamieszczone przez przemoon
    Na Allegro jest do kupienia nowy MICRODRIVE 512MB firmy HITACHI za 339zł warto go kupic? czy raczej dolozyc i kupic CF?
    O! Podrożał... Ja kupiłem 2 po 310. Jak do tej pory działają bez zarzutu.

    MaciejK
    D70 | Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G DX | Sigma 70-300 f/4-5.6 II | Nikkor 50 f/1.8 D | SB-600

  6. #6

    Domyślnie

    mkycler .. a powiedz jak sie spisuje Sigma??? bo jak kupie D70 to wlasnie nad nia sie chyba bede zastanawial

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez icemaster
    mkycler .. a powiedz jak sie spisuje Sigma???
    Jak do tej pory dobrze, choć na razie niewiele mogę powiedzieć, bo mam ją zaledwie od tygodnia. Zrobiłem kilka próbnych ujęć makro w domu i trochę zdjęć na ślubie kolegi.
    W stosunku do obiektywu "zestawowego" na minus przemawia trochę wolniejszy AF oraz brak możliwości ręcznej korekty ostrości po AF (trzeba przełączyć dźwigienkę AF/MF na aparacie).
    Tyle wstępnych obserwacji. Podczas wakacji wybieram się zapolować na ptaszki w rezerwacie na Wyspie Sobieszewskiej, więc po powrocię będę mógł powiedzieć coś więcej.

    MaciejK
    D70 | Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G DX | Sigma 70-300 f/4-5.6 II | Nikkor 50 f/1.8 D | SB-600

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem ten problem ale wybrałem CF - wyszło taniej bo 200 zł za 1Gb Knigstona - taaak wiem kingstony są beee ale dzięki bogu jak naracie oba jeżdżą pięknie
    ale o co chodzi?

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    15

    Domyślnie Re: MICRODRIVE czy CF w D70?

    Cytat Zamieszczone przez przemoon
    Na Allegro jest do kupienia nowy MICRODRIVE 512MB firmy HITACHI za 339zł warto go kupic? czy raczej dolozyc i kupic CF?
    poszukaj dobrze ja ostatnio kupiłem CF 1GB ultra II sandiska w tej cenie

    pozdr
    Jey
    D70 kit, F70 + pare dodatkow

  10. #10

    Domyślnie

    Jey - post przemoona jest sprzed prawie roku ....
    Ceny nośników spadają na szczęście.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •