Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    No tak czy inaczej kupujcie tylko nowe karty i na gwarancji
    zawsze można wymienić , gorzej jeśli straci się przy tym jakieś fotki
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  2. #42
    wojtuniu
    Gość

    Domyślnie

    Czytając to wszystko chyba jednak wybiore kingston'a 1Gb HS. Dlaczego tak ?? ile osób tyle opini a kingston jest w tym momencie najatrakcyjniejszy cenowo i do tego dajądługągwarancje w związku z czym zawsze można wymienić

    pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Witam Wszystkich serdecznie!
    Jako Nowy z pewną dozą nieśmiałości pozwolę sobie coś napisać nt. pamięci Kingstona.
    Są to dobre pamięci jeśli chodzi o komputery. W aparatach cyfrowych jak wynika z mojego doświadczenia i obserwacji zupełnie się nie sprawdzają. Nie mam zamiaru nikogo straszyć ale jeśli zależy Wam na zdjęciach to zmieńcie kartę jak najszybciej. Obecnie wg mnie najlepsze pamięci za bardzo dobrą cenę to kości PRETECA serii Cheetah (13MB/s to jest niezły wynik). Sam takiej używam. Jak już ktoś zauważył bardzo dobre są kości SANDisk.
    Pozdrawiam
    Zamiast krytykować - zrozum i postaraj się pomóc.

  4. #44

    Domyślnie

    Zastanawia mnie skąd biora się problemy z kingstonami. Mam juz od 2 lat 512 i żadnych problemów - a zdjęć juz zrobiłem dwoma cyfrówkami cakiem sporo. I nie wiem czym się różni specyfikacja zapisu w aparacie od sposobu zapisu w innym nośniku. Dlaczego więc jak wynika to z licznych głosów nie bardzo się sprawdzają przy współpracy z d70 ??? A co do wymiany - gdy karta nie bedzie własciwie współpracowała z d70, a serwis uzna ją za sprawną reklamacja nie bedzie uznana.
    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Zazwyczaj pady karty z D70 wyglądają tak ,że karty nie da się sformatować
    ani nic na niej zapisać , tak padły dwie moje Kingi i bez problemów reklamacje zostały uwzględnione.
    Co więcej o tych problemach wiedzą dobrze w hurtowniach np. Cybernetix ale zawsze przy pierwszej rozmowie
    mówią że wszystko jest cacy , przy zwrocie natomiast " tak ma Pan rację mieliśmy ostatnio parę takich przypadków"
    ale bez problemu wymieniają nawet na inne firmy tak więc
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sinner
    Zazwyczaj pady karty z D70 wyglądają tak ,że karty nie da się sformatować
    ani nic na niej zapisać , tak padły dwie moje Kingi i bez problemów reklamacje zostały uwzględnione.
    Co więcej o tych problemach wiedzą dobrze w hurtowniach np. Cybernetix ale zawsze przy pierwszej rozmowie
    mówią że wszystko jest cacy , przy zwrocie natomiast " tak ma Pan rację mieliśmy ostatnio parę takich przypadków"
    ale bez problemu wymieniają nawet na inne firmy tak więc
    Z pamięciami podobnie jak i z płytami CD lub DVD jest tak samo, niby ten sam producent np. Verbatim a okazuje się, że płytę wyprodukował ktoś inny. Idąc dalej tym tokiem -pamięci produkowane a właściwie układy montowane w pamięciach Kingstona mogły pochodzić od innego producenta niż te obecnie. Wiadomo oszczędności minimalizacj kosztów itd.
    Zamiast krytykować - zrozum i postaraj się pomóc.

  7. #47
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam.
    Polecam wszystkim test kart CF 512MB z Foto Kuriera 9/2004.
    Testowano śreni transfer przy zapisie na kartach:
    Kingston.............................2.90......... ......2.92
    Kingston Elite Pro HS...........3.16...............2.70
    Lexar 8x.............................1.31............... 1.13
    Lexar 12x...........................2.20...............2 .12
    Lexar 80x...........................3.11...............3 .15
    Pretec................................1.94........ ........1.79
    Pretec HS...........................1.34................1 .17
    Pretec Cheetah...................3.04................3.00
    SanDisk..............................1.95......... ......1.76
    SanDisk Ultra II...................3.01...............3.39
    Transcend ..........................3.03................2.83
    ----------------------------Olympus E-1---------D70

    Pliki zapisywane w TIFF na Olympusie i RAW na D70. Wartości w tabelce to MB/s. Nie było żadnych problemów we współpracy w/w kart z aparatami w teście. A brały w nim udział także Canon G5 - transfer na wszystkich kartach podobny i nie przekraczał 0.71 MB/s, Sony DSC-F828 - transfer na poziomie 1.9 MB/s

    Moje podsumowanie: nie wszystko złoto co się świeci Karty reklamowane jako HS, PRO, itp za kasę dużo większą od kart "zwykłych" niewiele przewyższają je osiągami. A ceny dużo wyższe !!!
    Osobiście używam Kingstona Elite Pro HS 1GB i jestem z niego zadowolony Nigdy mnie nie zawiódł !!!

  8. #48

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o transfer - tylko niezawodność. Z głosów jakie słyszałem na forum tym i nie tylko tym ludzie mają problemy z kartami i o dziwno jest to najczęsciej karta kingston. To że jest tańsza ma dla mnie drugorzędne znaczenie - nie chciałbym stracić zdjęć, których nie da sie już powtórzyć. Mam starego pomarańczowego kingstona i jest wszystko ok.
    Pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Ot co!
    O to wszak idzie aby chwile ukradzione życiu i zachowane w jednym krótkim "pstryknięciu" pozostały po wsze czasy nie tylko w pamięci ale i na nośniku.
    A tak już poza nośnikami, przecież prawdziwą wartość zdjęcia docenia się po czasie! (Hmm... ale się zrobiło poważnie!?)
    Zamiast krytykować - zrozum i postaraj się pomóc.

  10. #50
    sv
    Gość

    Domyślnie

    używam kingstonow od czterech lat; od 128 przez 256 (kilka). aktualnie uzywam kilku pomarańczowych gigowek i HS 4 G. nigdy zadnych problemów.
    Moze sprawa wyglada inaczej: moze to nie kingstony a D70?

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •