Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 77
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kris84ttl Zobacz posta
    Posiadam d90 i sb 700 ,chcialbym poprubowac sil w strobingu ,i dokupic jescze 2 -3 lampy ktore pracuja w ttl ,z tym ze na kolejne sabinki ktore pracuja w cls nie ma siana ,i pytania do was jezeli kupie np 3 x yn-465 ttl (przyklad) lub starsze wersje sb bez cls , tylko jak i czym te lampki wyzwolic?
    1. Do CLS/AWL musi być lampa zgodna z CLS/AWL (oczywista oczywistość).
    2. Można wyzwolić lampę iTTL za pomocą np. Pixeli obsługujących iTTL (modelu nie pomnę) ale co by to razem działało lampa musi być zgodna z iTTL (nie TTL jak stare SB).

    Wobec punktów 1 i 2 stare lampy (TTL) odpadają.

    Najtaniej, choć manualnie, to zwykłe radyjko i jakiekolwiek lampy z podziałem mocy w manualu. Jak ma być iTTL to niestety najtaniej to Di622 II, M44AF1 Digital no a potem od SB600/M48AF1 w górę.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #42
    kris84ttl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    1. Do CLS/AWL musi być lampa zgodna z CLS/AWL (oczywista oczywistość).
    2. Można wyzwolić lampę iTTL za pomocą np. Pixeli obsługujących iTTL (modelu nie pomnę) ale co by to razem działało lampa musi być zgodna z iTTL (nie TTL jak stare SB).

    Wobec punktów 1 i 2 stare lampy (TTL) odpadają.

    Najtaniej, choć manualnie, to zwykłe radyjko i jakiekolwiek lampy z podziałem mocy w manualu. Jak ma być iTTL to niestety najtaniej to Di622 II, M44AF1 Digital no a potem od SB600/M48AF1 w górę.
    Dzieki ,za szybka i konkretna odpowiedz ,
    ale dalej sie zastanawiam ,czy kupic takie yn460 II 2-3 lampy(nowa 65 euro) ,ktore wyzwole tez bezprzowodowo i bede je ustawial recznie ,troche bieganiny bedzie ,ale ittl tez za mnie wszystkiego nieustawi przeciez ....

    Druga opcja to 2x Di 622 II lub wyzej ,musze jeszcze poczytac ktora z nich jest godna uwagi .
    Jeszcze jakies propozycje spostrzezenia ?
    pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kris84ttl Zobacz posta
    Dzieki ,za szybka i konkretna odpowiedz ,
    ale dalej sie zastanawiam ,czy kupic takie yn460 II 2-3 lampy(nowa 65 euro) ,ktore wyzwole tez bezprzowodowo i bede je ustawial recznie ,troche bieganiny bedzie ,ale ittl tez za mnie wszystkiego nieustawi przeciez ....
    Nowa lampa w sklepie (w PL) z gwarancją to 226 PLN + wysyłka. Z wyzwalaczami to fajna broń do strobingu.
    Cytat Zamieszczone przez kris84ttl
    Druga opcja to 2x Di 622 II lub wyzej ,musze jeszcze poczytac ktora z nich jest godna uwagi .
    (...)
    Z Di622 II jest taki mały problem, że jest ograniczona do jednej grupy (A) i jednego kanału (1). Oznacza to, że wszystkie Di622 II muszą być w jednej grupie i będą tak samo błyskać. Z jedną nie stanowi to problemu, lecz z dwoma już może. Nie będzie również AutoFP, gdyż lampa nie obsługuje tego trybu.
    Poza tym tak korpus D90, jak i SB700 w trybie Master pozwalają zarządzać tylko 2 grupami.

    Generalnie się zastanów co wolisz - full manual, czy chcesz mieć też możliwość pracy zdalnej w iTTL (jak i mieć komfort obsługi zdalnej lamp). W cenie jednej Di622 II masz 2 YN460 II, lecz wypadałoby dokupić wyzwalacze radiowe, gdyż fotocela z natury nie zawsze działa
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  4. #44

    Domyślnie

    Witam,
    @adolfik9501
    Mam pytanie do Ciebie. TO ze sb700 z d5100 wiem ze bedzie wspolpracowac. Ale powiedz mi czy na tyle ze opcje w lampe jak zarowno w aparacie beda funkcjonowac w pelni?
    Czy np. lampa nie bedzie wykozystana w 100% i warto kupic cos innego? (sb900/910 - odpada)

    A przy okazji szukalem juz w instrukcji obslugi na szybko ale nie znalazlem moze ktos bedzie wiedzial czy da rady podczas zalaczonej lampy ustawic szybsza migawke jak 1/200 w d5100?

    Dzieki i pozdrawiam
    D5100, S17-50 f2.8, N70-200 f4, SB-700

  5. #45
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    173

    Domyślnie

    w menu aparatu musisz włączyć synchronizacje z krótkimi czasami lampy (nie mam D5100 więc nie powiem dokładnie gdzie to jest w menu) i będzie działać. Z D5100 w pełni wykorzystasz wszystkie opcje lampy, ale tylko jeśli będzie ona założona na body. Niestety sterowanie lampą na zewnątrz w CLS jest dostępne tylko od body D90 w górę
    JumboX
    D750, D90, N18-35G, N28-105D IF, N35 1.8G, N50 1.8G N851.8D, S150 2.8, T150-600, SB-900

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkris Zobacz posta

    A przy okazji szukalem juz w instrukcji obslugi na szybko ale nie znalazlem moze ktos bedzie wiedzial czy da rady podczas zalaczonej lampy ustawic szybsza migawke jak 1/200 w d5100?
    natomiast trzeba pamiętać, że dla tych czasów >1/200 to nie jest ten sam tryb pracy lampy co dla dłuższych.
    Nie jest to jeden silny błysk (mówię o tym głównym, roboczym) ale seria dobrana do ruchu lamelek migawki. Efektywnie słabsza, mogąca pozostawiać pasy itd.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkris Zobacz posta
    Witam,
    @adolfik9501
    Mam pytanie do Ciebie. TO ze sb700 z d5100 wiem ze bedzie wspolpracowac. Ale powiedz mi czy na tyle ze opcje w lampe jak zarowno w aparacie beda funkcjonowac w pelni?
    Czy np. lampa nie bedzie wykozystana w 100% i warto kupic cos innego? (sb900/910 - odpada)
    Nie będzie AutoFP/HSS (czyli synchronizacji z krótkimi czasami) oraz CLS/AWL.

    Cytat Zamieszczone przez mkris
    A przy okazji szukalem juz w instrukcji obslugi na szybko ale nie znalazlem moze ktos bedzie wiedzial czy da rady podczas zalaczonej lampy ustawic szybsza migawke jak 1/200 w d5100? (...)
    Się nie da (patrz wyżej).
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #48

    Domyślnie

    Hej. Witam wszystkich. Mam pytanie o kompatybilność SB28 DX z Body D3100? Wie ktoś może, czy to będzie współgrało ze sobą? Mam możliwość kupna tego modelu lampy za grosze, ale nie wiem czy warto, czy nie lepiej dołożyć i kupić czegoś znacznie lepszego. Odrazu mówię, że to będzie moja pierwsza lampa, bo od niedawna zacząłem pstrykać, więc nie mam do końca pojęcia o wszystkich parametrach lamp. Z góry dzięki.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcrobo Zobacz posta
    Hej. Witam wszystkich. Mam pytanie o kompatybilność SB28 DX z Body D3100? Wie ktoś może, czy to będzie współgrało ze sobą? Mam możliwość kupna tego modelu lampy za grosze, ale nie wiem czy warto, czy nie lepiej dołożyć i kupić czegoś znacznie lepszego. Odrazu mówię, że to będzie moja pierwsza lampa, bo od niedawna zacząłem pstrykać, więc nie mam do końca pojęcia o wszystkich parametrach lamp. Z góry dzięki.
    Kompatybilne będzie w ten sposób że będzie błyskać jak naciśniesz spust.
    Ale wszystko będziesz musiał ustawiać w manualu.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    Kompatybilne będzie w ten sposób że będzie błyskać jak naciśniesz spust.
    Ale wszystko będziesz musiał ustawiać w manualu.
    Jakieś tryby automatyki własnej lampy czyli "A" ona ma, ale ustawić trzeba świadomie i ręcznie. Dla wyjadacza nie będzie dużego problemu, ale na początku to owszem.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •