Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 77
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Jakieś tryby automatyki własnej lampy czyli "A" ona ma, ale ustawić trzeba świadomie i ręcznie. Dla wyjadacza nie będzie dużego problemu, ale na początku to owszem.
    tyle że A też częściowo bazuje na info z puszki. A tak będzie musiał co chwile zmieniać ISO/przysłonę/zoom na lampie.
    Jako lampa na puszce będzie słabo jako zewnętrzna (do strobingu) będzie lepiej
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    tyle że A też częściowo bazuje na info z puszki. A tak będzie musiał co chwile zmieniać ISO/przysłonę/zoom na lampie.
    Owszem, ale bez przesady. Używam "analogowego" Metza MZ na cyfrze od dawna.

    Jak zaczynam sesję z lampą czułość ustawiam raz do wieczora (zwykle 200), praca w sufit więc zoom też niezmienny (Metz MZ ustawia w momencie pochylenia reflektora) a przysłonę taką, żeby na zoomie o zmiennym świetle było ok (5.6 lub 4).
    Owszem, ustawić trzeba ale nie zmienia się tego ciągle. Jedyne info pomiędzy cyfrą i starsza lampą to to piorunek, że jest gotowość, i nie umarłem od tego przez setki zdjęć. Fakt, dla zielonego może być problem.

    Dopiero później dokupiłem F90 i mogłem zobaczyć tę współprace, choć po co taka ambitna współpraca w trybie "A", jak jest TTL.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #53

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc. Jednak nie kupiłem tej lampy. Jeśli mam się bawić non stop w manualu przed każdym zdjęciem, to wolę wstrzymać się jeszcze troszkę i kupić coś co na moje doświadczenie :P będzie odpowiednie. Mam jeszcze jedną lampę na oku YONGNUO YN460. Uboga w f-cje i wiem, że działa na d3100 ale nie wiem czy warto. Czy ktoś miał może już z taką lampką doświadczenie? Jeśli tak, to proszę o opinie. Dzięki

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcrobo Zobacz posta
    Dzięki wszystkim za pomoc. Jednak nie kupiłem tej lampy. Jeśli mam się bawić non stop w manualu przed każdym zdjęciem, to wolę wstrzymać się jeszcze troszkę i kupić coś co na moje doświadczenie :P będzie odpowiednie. Mam jeszcze jedną lampę na oku YONGNUO YN460. Uboga w f-cje i wiem, że działa na d3100 ale nie wiem czy warto. Czy ktoś miał może już z taką lampką doświadczenie? Jeśli tak, to proszę o opinie. Dzięki
    1. Odpuszczasz SB28 (za grosze), a myślisz o YN460... absurd.
    2. To nie wątek na zapytania jaką lampę kupić, tym bardziej jeśli mowa o lampach niesystemowych. Dla ułatwienia poszukiwań na forum podpowiem: Di622 II, lecz trza kaski dołożyć.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    1. Odpuszczasz SB28 (za grosze), a myślisz o YN460... absurd.
    W tym porównaniu w 100% się zgadzam. SB28 jest trudniejsza od lamp iTTL, ale nie od wyłącznie manualnej YN.

    Ja to mam wrażenie, że działa jakiś odruch grupowy, by nie powiedzieć stadny, wszyscy mają (te niższe modele) Yougno, więc trzeba mieć co wszyscy, a nie lepszy model za niską kwotę.
    Podobnie w optyce, wszyscy mają heliosy na przejściówkach, więc natywny bagnetowy obiektyw za podobne ŁĄCZNE koszty jest beee.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 29-03-2012 o 13:55
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #56

    Domyślnie

    Pytałem o tą YN, bo w opisie napisali, że jest w 100% kompatybilna z d3100 i że niby działa automat z body a tu kolega JacekCz napisał
    wyłącznie manualnej YN
    . Jeśli to prawda, że jest tylko w manualu, to sobie ją podaruje, bo szukam czegoś co będzie, jak dla nowicjusza, łatwą sprawą w robieniu fotek. A z czasem będę szukał coraz to lepszego wyposażenia. A co do SB28, to wiem, że jest dobrą lampą i porównywanie ją z YN, to jak porównanie Nikona z Olympusem , ale naprawdę myślałem, że YN jest na automacie, tak bynajmniej sprzedawca dał opis w sklepie. Może Wy koledzy polecicie mi jakieś kilka lamp godnych uwagi w rozsądnych cenach, aby miały A i M zgodne z body D3100?

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcrobo Zobacz posta
    Może Wy koledzy polecicie mi jakieś kilka lamp godnych uwagi w rozsądnych cenach, aby miały A i M zgodne z body D3100?
    Najlepiej dla ciebie pomiar przez obiektyw czyli iTTL, pomiar "A" to już jakby w zastępstwo.
    Ile to "rozsądna cena" ?

    Pomiar "A" a jest dużo takich lamp, ale jak nie ma gęsto a zwłaszcza nisko zestopniowane, to musisz użyć przysłony (na przykład) 5.6 lub 8 czyli kiszka z większości fajnych zdjęć. Lampy "A" z czasów analoga miały to dość wysoko zestopniowane, bo niska była czułość filmów. Chwała projektantom niektórych wyższym lamp, ze dali tak szerokie zakresy.

    Ten ma 2.8, 4 i 8 przy ISO 100. Brak jest 5.6 - taka dziura w zakresie jest dość częsta w niższej cenie. CHYBA ma podnoszony reflektor (fatalny opis) http://www.metz-lampy.pl/?/content/czytaj/metz_36c2

    Inne kryterium dla mnie bardzo ważne, obrót reflektora, w jednej osi czy w dwóch (czy wcale)
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #58

    Domyślnie

    Co do ceny, to taka aby nie była zbliżona do orginalnych z serii SB a była znacznie tańsza (choć cenowo, to po modelach z wyższej półki będę starał się szukać w używkach). A drugie kryterium, ważniejsze, to potrzeba mi lampy z wieloosiowym obrotem. Trzecie kryterium, równie ważne, zgodność i pełna funkcjonalność z D3100. Jak szukałem po necie, to właśnie funkcjonalność przy moim korpusie sprawiała mi największy problem. Jedne lampy były zgodne, miały mnóstwo f-cji ale przy moim body działało zaledwie 20% - 50% tych f-cji.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcrobo Zobacz posta
    zgodność i pełna funkcjonalność z D3100. Jak szukałem po necie, to właśnie funkcjonalność przy moim korpusie sprawiała mi największy problem. Jedne lampy były zgodne, miały mnóstwo f-cji ale przy moim body działało zaledwie 20% - 50% tych f-cji.
    Ale to już nie problem lampy, tylko nieco wykastrowanego przez księgowych korpusu. Jeśli się będziesz rozwijał, jest pewne że go kiedyś zmienisz.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  10. #60

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że pierwszy post tego wątku wyjaśnia wszelkie wątpliwości odnośnie kompatybilności lamp SB oraz D3100. IMO pozostałe dywagacje są w tym wątku nie na miejscu. Znowu się zrobi bajzel z postami nie na temat, jak w wielu innych.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •