Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: histogram

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Histogram? W trakcie robienia zdjęć? A po co? Wiem co chcę osiągnąć. Wiem jak. W czym miałby mi histogram pomóc?
    Co innego w trakcie obróbki
    Rozumiem, że w trakcie obróbki już nie wiesz co chcesz osiągnąć i nie wiesz jak :P

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Rozumiem, że w trakcie obróbki już nie wiesz co chcesz osiągnąć i nie wiesz jak :P
    Dokładnie !
    Naciśniecie spustu migawki to dopiero początek drogi...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Histogram? W trakcie robienia zdjęć? A po co? Wiem co chcę osiągnąć. Wiem jak. W czym miałby mi histogram pomóc?
    Co innego w trakcie obróbki
    No, to jest zaiste rewolucyjna teoryjka. Wynika z niej, że wszyscy producenci aparatów poszaleli i pchają do puszek (wszystkich puszek - z kompaktami i małpami włącznie) same niepotrzebne bajery. A może to tylko Ty jeszcze nie zrozumiałes do czego te histogramy są potrzebne? One są potrzene do tego, żeby podczas ustawiania parametrów w trybie LiveView lub zaraz po zrobieniu zdjęcia (jeśli LiveView nie ma), możliwa była ocena poprawności parametrów naświetlania i ewentualnych przepaleń. Najlepsze są histogramy RGB, bo można ocenić prawidłowość naświetlania każdej składowej koloru niezależnie i w konsekwencji uniknąć przepalenia każdej z tych składowych koloru. Jeśli się o takim przepaleniu dowiesz w czasie robienia zdjęć, to można czasem takie przepalone zdjęcia powtórzyć, poprawić. Jak taką składową koloru przepalisz i dowiesz się o tym kilka godzin później, przy komputerze, to obróbka już nic nie pomoże i masz zdjęcia do kosza. Moim zdaniem, histogramy to najbardziej przydatna informacja wyświetlana na LCD puszki, tylko trzeba wiedzieć co z tym histogramem zrobić.
    Jacek

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Histogram? W trakcie robienia zdjęć? A po co? Wiem co chcę osiągnąć. Wiem jak. W czym miałby mi histogram pomóc?
    Co innego w trakcie obróbki
    Biorąc pod uwagę dorobek kolegi, obstawiam, że to MEGAPODPUCHA !!! Bo jeżeli nie, to nie wiem o co chodzi. Taki sposób podejścia jest dla mnie marginalizacją fotografii na poziomie wykonania zdjęcia, zawsze potem można "poszaleć" w PSie i zrobić GIGAFOTKĘ - do mnie to nie przemawia.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  5. #25

    Domyślnie

    To nie podpucha. Człowiek focący naście lat analogiem, obeznany z pomiarem światła, doskonale poradzi sobie bez tego wynalazku. Co nie znaczy że jest zbędny w body.
    Ostatnio edytowane przez szymony ; 22-03-2008 o 20:48
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #26

    Domyślnie

    Kazdemu wg potrzeb...

    Czlowiek o duzej wprawie dobrze sobie poradzi W WIEKSZOSCI PRZYPADKOW (bez histogramu), ale...

    I wlasnie dla tego "ale" wartomiec taki wynalazek, wart wiecej, niz wiekszosc pozostalych fajerwerkow w puszce.

    Osobiscie uzywam bardzo czesto, lecz nie zawsze i nie do kazdej klatki.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •