Close

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 129
  1. #21

    Domyślnie

    I jaki rezultat?? :>
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  2. #22

    Domyślnie

    No wygrany, oczywiście
    Tyle że, sprawę wytoczyła redakcja.

    Ja chciałem odpuścić.
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  3. #23

    Domyślnie

    A długo się to ciągneło ?? ile czasu trwała sprawa ??
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  4. #24

    Domyślnie

    To było jakieś trzy lata temu, sprawa najpierw ciągła się z pół roku, a potem bardzo
    szybko się zakończyła sukcesem.
    Redakcja za jedno zdjęcie opublikowane tylko na stronach internetowych domagała się 3'500
    tys. zł. dla domu dziecka.
    Koniec końców kwota 2'800 tys. zł została przelana na konto domu dziecka w Łodzi.

    Co ciekawe, ja za te zdjęcie dostałem tylko 150zł.
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  5. #25

    Domyślnie

    phantomek, powodzenia koniecznie daj znac jak sprawa sie skonczyla..
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim
    Ale myślę, że w pierwszej kolejności powinieneś spróbować się dogadać. Koniecznie wyślij pismo polecone na adres sprawcy z wezwaniem do zaprzestania naruszania Twoich praw i żądaniem zapłaty za bezprawne wykorzystanie Twojego dzieła. To powinno być wezwanie przedsądowe ostateczne ze wskazaniem, że w razie braku reakcji skierujesz sprawę do sądu i zawiadomisz prokuraturę.
    Myślę, że na początek to najlepsza rada. Nie jest ważne czy odpiszą czy nie. Będziesz mieć doatdkowy dowód, że chiałeś to załatwić polubownie.
    Może sami zaproponują jakieś satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.

  7. #27

    Domyślnie

    A wlasnie... jezeli naprawde chcecz dokopac s...nom to zazadaj odszkodowania na rzecz domu dziecka albo innej tego typu instytucji. Ty nic nie dostaniesz ale ich to bedzie wiecej kosztowalo niz trzykrotna stawka za zdjecie. Sady bardzo przychylnie patrza na takie pozwania. Przerabialem te tamtyke na zajeciach z PAiPP.
    Powodzenia.
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli
    Cytat Zamieszczone przez Vadim
    Ale myślę, że w pierwszej kolejności powinieneś spróbować się dogadać. Koniecznie wyślij pismo polecone na adres sprawcy z wezwaniem do zaprzestania naruszania Twoich praw i żądaniem zapłaty za bezprawne wykorzystanie Twojego dzieła. To powinno być wezwanie przedsądowe ostateczne ze wskazaniem, że w razie braku reakcji skierujesz sprawę do sądu i zawiadomisz prokuraturę.
    Myślę, że na początek to najlepsza rada. Nie jest ważne czy odpiszą czy nie. Będziesz mieć doatdkowy dowód, że chiałeś to załatwić polubownie.
    Może sami zaproponują jakieś satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.
    To jest krok obowiązkowy! Nie możesz tego pominąć! W przeciwnym wypadku, gdy pozwany uzna żądanie pozwu przy pierwszej czynności procesowej- to Ty będziesz ponosił koszty sądowe. W sprawach cywilnych droga sądowa jest ostatecznością- stąd system kosztów sądowych, ugody przed mediatorem, sądownictwa polubowengo W razie jakby co służę pomocą- jestem świeżo po egzaminie z postępowania cywilnego

    pzdr.

  9. #29

    Domyślnie

    Dlaczego nikt nie zadal pytania, czy prawa osob ze zdjecia nei zostaly czasem naruszone?

    [ Dodano: Pon 20 Mar, 2006 ]
    Wymknal mi sie ten poprzedni post) Przepraszam. Chodzi mi jednak o to , ze z tym prawem autorskim i pokrewnymi to wcale nie tak prosto.
    Zdjecia przedstawiaja osoby- a co to za impreza? jaki miala charakter? Czy aby na pewno byla publiczna? Nie naruszasz czasem ich praw do ochrony wizerunku? Masz ich zgode na publikacje w sieci? A czy oprogramowanie na komputerze masz, aby calkowicie legalne? A wiesz ze w sadach to sie roznych rzeczy czepiaja i roznie ludzie sie bronia? takze atakujac. Przemysl czy warto ryzykowac. Baz ostrozny. Posluchaj tych ktorzy doradzaja ci sprawe zalatwic polubownie z tym co zgrabil twoje zdjecie - dogadaj sie 10 razy zanim raz wejdziesz na droge sadowa. To tyle podpowiedzi ode mnie. Pozdrawiam.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wampirek
    Dlaczego nikt nie zadal pytania, czy prawa osob ze zdjecia nei zostaly czasem naruszone?
    Ponieważ nie zrobiono tym osobom zdjęcia w warunkach naruszających ich dobra osobiste- w szczególności wizerunek. Są to osoby publiczne i zrobiono im zdjęcie w związku z pełnieniem tej funkcji. Proszę nie utożsamiać automatycznie "funkcji publicznej" z władzą publiczną...

    pzdr.

    [ Dodano: Pon 20 Mar, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez wampirek
    A czy oprogramowanie na komputerze masz, aby calkowicie legalne? A wiesz ze w sadach to sie roznych rzeczy czepiaja i roznie ludzie sie bronia?
    Że niby jak- pozwany będzie się bronił argumentem, że powód ma nielegalne oprogramowanie??? A co to niby sąd będzie interesować w tej konkretnej sprawie? Co więcej pozwany w tej sprawie nie ma nawet legitymacji procesowej do wytoczenia powództwa odnośnie legalności, bądź nie oprogramowania. Ba... nawet nie zawiadomi prokuratury o popełnieniu przestępstwa, gdyż jest to przestępstwo ścigane na wniosek pokrzywdzonego.

    pzdr.

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •