Close

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121

    Domyślnie

    idz do bardzo dobrego prawnika po poradę - sprawa jeśli masz "rawy" jest na 100% do wygrania i to jak napisał gall na ciężką kasę możesz ich pociągnąc - a za prawnika i tak oni będą musieli zapłacić - jedyny twój koszt to czas

  2. #122
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    gratuluje szybkiego przyplywu gotowki... bedize na nowe szkla

  3. #123

    Domyślnie

    Sprawa załatwiona w zeszłym tygodniu. Całe szczęście nie było niepotrzebnych dyskusji tylko pełne zrozumienie i odpowiednie przeprosiny.

    Jednak w piątek w innym miejscu kolejne 6 fotek pojawiło się bez mojej wiedzy i zgody w necie. Tym razem na portalu internetowym. Tak się składa, że jakiś czas temu miałem robiłem rozbieraną sesję dziewczynie, która teraz jest mniej lub bardziej znana. Pobrano sobie zdjęcia z mojej strony, obcięto dół z podpisem i wstawiono na stronę.
    Przy okazji ktoś dodał od siebie wyjątkowo wredny komentarz na temat tej dzieczyny.

    W sobote poszło do nich mailem wezwanie do zapłaty + żądanie usunięcia zdjęć. Coś czuję, że będą się tłumaczyli, że ktoś inny wstawił, ktoś podesłał, blablabla... Jeżeli w ogóle będzie odzew.

    6 fotek w necie - warto angażować w to prokuraturę? Jak myślicie?
    pozdrawiam
    Philipp Gmür Fotograf Poznań

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez philig Zobacz posta

    6 fotek w necie - warto angażować w to prokuraturę? Jak myślicie?
    zawsze warto
    pamiętaj, że zasądza się dziesięcio czasem dwudziestokrotną wartość zdjęcia z tabel ministra
    czyli nie mówimy o 6 a o 60 fotach

  5. #125

    Domyślnie

    Witam. Moze zostane zjechany za to ze pewnie gdzies w watku to jest... Problem, nie podpisalem umowy bo to kolezanka byla, teraz ona sie buzy i chce zeby usunac jej foty ze swojego portfolio... Akty... szukalem paragrafu ktory mowi o mozliwosci posiadania zdjecia swojego autorstwa w swoim portfolio bez zgody osoby fotografowanej w momencie gdy jej twarz jest zaslonieta wie ktos jaki to konkretnie punkt czy paragraf prawa autorskiego? Z gory dziekuje za odpowiedz.
    D700 ,24-70mm f 2.8 ,50mm f 1.8 ,Sb-900, D80 ,18-55mm kit ,tamron 55-200 3.6-5.6, 28-100 3.6-5.6
    !!!!!!!Focus meeeeen.... focus!!!!!!!

  6. #126

    Domyślnie

    1-ale ona już wyraziła zgodę na fotografowanie wtedy kiedy robiłeś jej zdjęcia.
    2- jeśli nie widać jej twarzy, w prawie jest to ujęte jako "rozpoznawalna" (chyba) to wcale nie ma problemu.

    a czy akt, czy coś innego to akurat nie ma znaczenia w świetle prawa.

    ja się nie znam na prawie, pisze tylko z głowy. jest tu mnostwo maniaków prawa więc pewnie ktoś da lepszą odpowiedź.

  7. #127

    Domyślnie

    Tak niby tak jest ze skoro dala sie fotografowac to sie zgodzila bo to zdjecia aktu w studiu i w dodatku moim wlasnym czyli zdjecia sa w 100% mojego autorstwa jednak bez umowy fotograf jest bez szans jesli chodzi o fotografie jednej osoby... , ale chodzi mi o dokladny paragraf co bym mial podkladke prawna, na zdjeciach rozmylem twarz w taki sposob ze nie widac ze to jest ona ale prosze o pomoc, poniewaz panna na maxmodels dala jednemu fotografowi wystawic swoja podobizne w akcie i nie ma z tym problemu... ;/
    D700 ,24-70mm f 2.8 ,50mm f 1.8 ,Sb-900, D80 ,18-55mm kit ,tamron 55-200 3.6-5.6, 28-100 3.6-5.6
    !!!!!!!Focus meeeeen.... focus!!!!!!!

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymanskil Zobacz posta
    Tak niby tak jest ze skoro dala sie fotografowac to sie zgodzila
    No tak, ale nie zgodziła się na rozpowszechnianie wizerunku.

    Z tym, że jeżeli nie widać jej twarzy to wydaje się, że jesteś dobrej sytuacji. Ja bym zostawił, ale wtedy stracisz koleżankę, chyba, że już tak się stało.

  9. #129

    Domyślnie

    gdyby nia byla to nie pisalbym na forum o paragrafach
    D700 ,24-70mm f 2.8 ,50mm f 1.8 ,Sb-900, D80 ,18-55mm kit ,tamron 55-200 3.6-5.6, 28-100 3.6-5.6
    !!!!!!!Focus meeeeen.... focus!!!!!!!

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •