Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Tair 135/2.8

  1. #1

    Domyślnie Tair 135/2.8

    Mam pytanie do znających to szkło. Jak ono się ma do Nikkora AI-S 135/2.8?

    Pytam, bo jest teraz na Alle... Ma 20-listkową przysłonę, co dobrze wróży rozmyciu tła (chociaż na samplach na tej aukcji kółka światła w tle są wyraźne).
    Jakie macie wrażenia z porównania optyki obydwu szkieł i uzyskiwane efekty?
    Dużo sprzętu, mało czasu

  2. #2

    Domyślnie

    Porównania nie mam ale mogę powiedzieć co nieco o samym Tairze: na 2.8 miękko, 3.5 już zupełnie ostro, spora podatność na flary, kiepskie oddanie kolorów (trzeba nadrabiać balansem bieli)... ale zrobiłem niejedno niezłe ujęcie nim, bokeh faktycznie jest bardzo OK. Zgaduję że prawdopodobnie Nikkor będzie na wszystkich płaszczyznach jednak lepszy...
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  3. #3

    Domyślnie

    Mam 135/2,8 i powiem, że jest ostro, nawet bardzo ostro i to od 2,8. Jak chcesz mogę coś wrzucić poglądowo. Co do Taira to trudno mi coś powiedzieć, bo jakoś tak się złożyło, że z radziecką optyką miałem coś doczynienia ostatnio z 10 lat temu gdy posiadałem jeszcze Zenita.

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  4. #4

    Domyślnie

    ulv dawaj! Chętnie popatrzę. Jakieś cropy też mile widziane. Może dyskusja się rozkręci
    Możesz też podesłać mi na maila wrrum@wp.pl
    Dużo sprzętu, mało czasu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulv Zobacz posta
    Mam 135/2,8 i powiem, że jest ostro, nawet bardzo ostro i to od 2,8. Jak chcesz mogę coś wrzucić poglądowo. Co do Taira to trudno mi coś powiedzieć, bo jakoś tak się złożyło, że z radziecką optyką miałem coś doczynienia ostatnio z 10 lat temu gdy posiadałem jeszcze Zenita.

    Pozdrawiam
    Ulv
    jeśli możesz, to wyślij też mi coś na PW
    Mamiya + Sony

  6. #6

    Domyślnie

    Wrzucam tutaj, to i inni sobie będą mogli obejrzeć co potrafi 135/2,8 AI.
    Set pierwszy, poglądówka i cropy:


    centrum

    brzeg

    Set drugi:


    centrum

    brzeg

    Zdjęcia z D2h wywołane C1 z wyłączonym odszumianiem i redukcją bandingu.

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  7. #7

    Domyślnie

    Te sample wyglądają bardzo dobrze - lepiej niż z Jupitera 135/3.5 w okolicach pełnej dziury

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki ulv.

    Czyli u Nikkora nie ma się raczej czego czepić.
    A może ktoś wrzucić jeszcze foty z TAIRa dla porównania?
    Dużo sprzętu, mało czasu

  9. #9

    Domyślnie

    Z Taira, znaczy z Jupitera ?

  10. #10

    Domyślnie

    Ciiiiicho, oficjalnie to Tair, a nie Jupiter.
    W sumie... co mi tam, dorzucę jedno szkło więcej do powrotnej walizki i w domku jutro pstryknę coś Tairem. Ale patrząc na jakość Nikkora to jednak ruski cud techniki wypada tak sobie.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •