Close

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 134 z 134
  1. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JanuszWaw Zobacz posta
    No i tu nie mogę się z Tobą zgodzić. Ze zrozumiałych względów nie będę podawał metod jak, ale według mnie (i nie tylko) w dużej mierze zależy to od ... przedsiębiorczości i przebiegłości "Kowalskiego" (z całym należytym szacunkiem dla wszystkich Kowalskich).
    masz racje i prawie każdy ma takie możliwości, ale to już nie podlega ustawie o ochronie danych osobowych gdyż to, że ktoś Ci takie informacje ujawni to jest przestępstwo. Czynnik ludzki w tym przypadku jest "najsłabszym" ogniwem.

    w ustawie chodzi o przypadki kiedy każdy oficjalnymi kanałami może ustalić właściciela danego samochodu i jeśli tak jest, to ustawa o ODO go chroni a jeśli nie ma takiej możliwości (tylko skorzystania z Twojego pomysłu) to już nie podlega tej ustawie
    Paweł

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Swoop Zobacz posta
    masz racje i prawie każdy ma takie możliwości,
    Racja... i dzięki za poparcie

    Cytat Zamieszczone przez Swoop
    ...to, że ktoś Ci takie informacje ujawni to jest przestępstwo...
    Wcale nie musi nim być. Ale to już zupełnie inna sprawa. Działania pozaprawne mnie nie interesują. Jeśli chcesz, możemy na ten temat pogaworzyć poprzez PW. Wszak jest to forum fotograficzne, a wątek prawny - jakkolwiek istotny - nie winien rozwijać się poza sensowne ramy. Przynajmniej ja nie chciałbym być przyczyną "rozterek duchowych" Admina, względnie modów.
    Pozdrawiam -
    Ostatnio edytowane przez JanuszWaw ; 15-03-2008 o 10:21 Powód: Koślawy szyk zdania :(
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  3. #133
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    ONTARIO-BIELSKO-BIAŁA
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Fotografie aut z widoczną tablicą rejestracyjną a prawo?

    Wątek bardzo ciekawy i wielce kontrwersyjny z jednej strony bulwersują nas buraki i chamy a zdrugiej zależy nam aby poprawić kulturę jazdy a co się z tym wiąże parkowanie. Jeżeli strach zwycięży to wszystko będzie jeszcze gorzej bo nic nie można zrobić.Mowa o lokalnych mafiozach i ew. ich zemście za publikacje zdjęcia ludzie, mafiozi nie rzucają się w oczy i unikają burakowstwa.Kwestia prawna jest taka że można umieścić taki portal na zagranicznym serwerze i jest się asekurowanym.Ochrona danych osobowych wyraźnie precyzuje w jakich okolicznościach można udostępnić dane osobowe w razie naruszenia prawa a tablica nie jest bespośrednim przekaźnikiem danych osobowych ustawa to precyzuje dokładnie(tekst jednolity).Dostałem już kilka ostrzeżeń że pozwią mnie do sądu za publikacje zdjęć aut źle zaparkowanych z art. kto działa na szkodę osoby szkalując jej dobra osobiste-bzdura totalna, jakie dobra osobiste naruszamy publikując jej zachowanie chyba to że policja na podstawie zdjęcia może skierować sprawę do sądu i tam zapłaci grzywne.Nie było takiej sprawy w sądzie i szanowana się kancelaria prawnicza wie że sprawa nie jest jednoznaczna.My mozemy powoływać się na dobro publiczne i znaczenie sprawy oraz pobudki jakie nami kierowały.
    Niedawno sprawa egzaminatora który nagrał kamerą egzaminacyjną popisy buraka sąd skazał go(buraka) na podstawie dowodu nagrań z kamery a przecież film jest wielokrotnością pojedyńczej fotografii.
    Czemu o tym tak piszę gdyż sam przez kilka miesięcy szukałem informacji na ten temat ponieważ drażnią mnie chamy i uruchomiłem galeri fotoburak
    [URL="http://www.mariuszpapa.com/photo"]
    Zainteresowanie w jednym tylko dniu przeszło moje oczekiwaniam ale są i groźby i pochwały jak to zawsze bywa ale zacząłem, serwer mam niemiecki ale jak będę miał jakieś problemy przeniose go na paragwajski czy tez chiński.
    Dla grovera ściągnij na PC-ta tekst jednolity ustawy o ochronie danych osobowych i uwa żnie go przestudiuj idź do prawnika i niech tobie powie jakie ewentualnie paragrafy można zastosować w sądzie .Ja odpowiedź już znam ale przekonaj się sam.
    W malezji i innych krajach takie portale są powszechne a i policja z nich korzysta co przyczynia się do poprawy kultury na drodze.
    Jak się obawiasz to i tak nie wiele zdziałasz gdyż strach przesłoni ci ideę tego co chcesz zrobić i osiągnąć.
    Wczytałem się w wątek i wielu jest teoretyków jak i co,jeszcze wielu wynajdujących przeszkody ale i pokazujących dobre i pozytywne aspekty twojej pracy.
    Więc do dzieła odwiedźcie mój link i powiedźcie co robię dobrze a co źle.
    Bardzo rzadko piszę na forum a tutaj widać że admini dbają o kulturę a i wypowiedzi są na odpowiednim poziomie.Pozdrawiam wszystkich Mariusz.

  4. #134

    Domyślnie Odp: Fotografie aut z widoczną tablicą rejestracyjną a prawo?

    Cytat Zamieszczone przez mariuszpapa Zobacz posta
    Pozdrawiam wszystkich Mariusz.
    Ciekawy jest twoj pomysl i uwazam ze Policja powinna korzystac z takich obywatelskich inicjatyw w celu scigania przestepcow.

    przeciez dostarczenie zdjecia ukazujacego wykroczenie badz przestepstwo mozna potrakotwac jako dpowiedz obywatela na apel Policji "Ktokolwiek ma informacje mogace pomoc w znalezieniu srawcy zdarzenia z dn tego i tego proismy o kontakt z najblizszym...."
    pozdrawiam,
    Krzysiek

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •