Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 134
  1. #11

    Domyślnie

    właśnie rozmawiałem z miłą Panią GiODO. Sprawa wygląda tak, iż w zasadzie jest możliwość publikacji zdjęć samochodów z tablica rejestracyjną gdyż dane widoczne na zdjęciu nie identyfikują w prosty sposób informacji o właścicielu auta.

    Z drugiej strony jednak właściciel auta może postawić się w stan oskarżenia z powództwa cywilnego... a wtedy interpretacja zależy od sądu czy miałeś prawo czy nie
    Paweł

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Swoop Zobacz posta
    właśnie rozmawiałem z miłą Panią GiODO. Sprawa wygląda tak, iż w zasadzie jest możliwość publikacji zdjęć samochodów z tablica rejestracyjną gdyż dane widoczne na zdjęciu nie identyfikują w prosty sposób informacji o właścicielu auta.

    Z drugiej strony jednak właściciel auta może postawić się w stan oskarżenia z powództwa cywilnego... a wtedy interpretacja zależy od sądu czy miałeś prawo czy nie
    No i super odpowiedź. Potwierdza się to co pisałem.
    Tzn gorzej dla mnie, gdyby jednak ktoś mnie pozwał... a gdybym tak jak wcześniej pisałem zamazywał 1 literkę w tablicy. A pod spodem dopisywał województwo...

    Ma ktoś dojście może do jakiegoś prawnika?
    D80/D700
    N24-70, N18-70, N50, N85, S10-20, S70-300
    SB-800

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Swoop Zobacz posta
    Z drugiej strony jednak właściciel auta może postawić się w stan oskarżenia z powództwa cywilnego... a wtedy interpretacja zależy od sądu czy miałeś prawo czy nie
    A niech się stawia w stan oskarżenia - samodzielnie.

    Kiedyś zrobiłem jawnie zdjęcie facetowi, który bezczelnie stanął na przejściu dla pieszych i burczał, gdy mu zwróciłem uwagę. Darł się, że właśnie dzwoni na policję i wyciągał już telefon. Żeby mu ułatwić sprawę - dałem mu wizytówkę. Cisza do tej pory - od dwóch lat chyba. Chyba jednak przemyślał, że nic nie wygra, a może stracić - bo jednak popełnił jedno z najcięższych wykroczeń.
    Niedawno była mowa o tym, że auta parkujące na miejscach przeznaczonych dla inwalidów będą obdarzane bardzo trudną do zdarcia naklejką na szybę, a ich kierowcy uszczęśliwiani mandatem (lub grzywną) w wysokości 800-1000 zł. Ciekawe, jak z realizacją tego? Nie mogę się doczekać.
    Ja w każdym razie, gdy mam możliwość, zawsze wygłaszam ironiczne i złośliwe uwagi pod adresem wysiadających (z zaparkowanego na miejscu dla inwalidów samochodu) buraków, najczęściej dobrze odżywionych. Czasem widać ślad kiełkującej myśli.
    Poza tym nie dajmy się zwariować - po to właśnie są tablice rejestracyjne, by można było łatwo identyfikować właściciela lub kierowcę (pojazdu), który popełnia wykroczenie czy przestępstwo. Jeśli ktoś jest na bakier z prawem, niech nie próbuje zasłaniać się ochroną danych osobowych, lecz lepiej niech nadstawi d... do bicia.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 14-03-2008 o 13:36
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #14
    Vodafone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grover Zobacz posta
    Czy umieszczanie w internecie zdjęć aut parkujących np na miejscach dla inwalidów (bez uprawnień), lub np na miejscach dla matki z dzieckiem (w hipermarketach, bez fotelika, dziecka), lub w jakiś totalnie bezsensowym miejscu, z widoczną, czytelną tablicą rejestracyjną jest łamaniem jakiś przepisów (ustawa o ochronie danych osobowych lub inne). Czy właściciel takiego auta może podać autora zdjęcia/strony do sądu? Ot takie pytanie poranne.
    Mam nadzieję, że ktoś pomoże
    Nudzi Ci się ??? Wierz mi to działa też w drugą stronę.... Mój kolega ma firmę i inwalidzi są najgorszymi klientami.Wredni,złośliwi,uważają z racji swojego kalectwa wszystko im sie należy nawet miejsce na parkingu strzeżonym (za darmo ! oczywiście ! )

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vodafone Zobacz posta
    Nudzi Ci się ???
    Ok, ale jak paniusia w szpileczkach parkuje wielkim Mercem na kopercie, bądź 4 chłopaczków na miejscu dla matki z dzieckiem pod samym wejściem w jakimś markecie to mnie strzela.
    D80/D700
    N24-70, N18-70, N50, N85, S10-20, S70-300
    SB-800

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vodafone Zobacz posta
    Nudzi Ci się ???
    A nawet jeśli?

    Cytat Zamieszczone przez Vodafone Zobacz posta
    Wierz mi to działa też w drugą stronę.... Mój kolega ma firmę i inwalidzi są najgorszymi klientami.Wredni,złośliwi,uważają z racji swojego kalectwa wszystko im sie należy nawet miejsce na parkingu strzeżonym (za darmo ! oczywiście ! )
    Zajebiś*ie generalizujesz, krzywdząc przy tym wielu "normalnych" inwalidów.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vodafone Zobacz posta
    Nudzi Ci się ??? Wierz mi to działa też w drugą stronę.... Mój kolega ma firmę i inwalidzi są najgorszymi klientami.Wredni,złośliwi,uważają z racji swojego kalectwa wszystko im sie należy nawet miejsce na parkingu strzeżonym (za darmo ! oczywiście ! )
    Powiedz, że żartujesz...?
    Zróbmy tak - ja na 5 minut opuszczę ten wątek, a potem wrócę i mam nadzieję, że coś z tym zrobisz, co napisałeś...
    Krzysztof Paszkiewicz

  8. #18
    Vodafone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grover Zobacz posta
    Ok, ale jak paniusia w szpileczkach parkuje wielkim Mercem na kopercie, bądź 4 chłopaczków na miejscu dla matki z dzieckiem pod samym wejściem w jakimś markecie to mnie strzela.
    Chcesz pomóc... to pomóż najsłabszym... pokaż biedę,dzieci głodne biegające po patologicznych dzielnicach,matki samotnie wychowujące dzieci którym cięzko powiązać koniec z koncem... to jest warte pomocy i pokazania ! Wierz mi inwalidzi nie mają zle... mają dotacje do samochodów i wiele innej pomocy.... Nawet gdy pracodawca zatrudnia inwalidów to tez ma bonus z tego... Więc,proszę Cię... chcesz pomóc ? zrób to mądrze !

    Inwalidzi nie są pozostawieni sami sobie... a dzieci i matki tak ! Tu jest dramat....

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vodafone Zobacz posta
    Chcesz pomóc... to pomóż najsłabszym...
    Inwalidzi nie są pozostawieni sami sobie... a dzieci i matki tak !
    Ok, no dobra, to czytamy co pisałem.
    Matka z małym dzieckiem jedzie do takiego centrum handlowego, są wydzielone miejsca dla matki z dzieckiem... już prawie dojeżdża do takiego miejsca, gdy wjeżdża na takie miejsce BMW z 3 ABSami... musi teraz jechać na 2 koniec parkingu i szukać miejsca, potem z dzieckiem iść przez ruchliwy parking.

    Chcę jej pomóc, chcę żeby taki kierowca zobaczył swoje zdjęcie w necie i żeby jego matka go za to potępiła, policja wkleiła mandat, a sąsiedzi pokazywali palcami.
    Chcę, żeby tam już nigdy nie zaparkował, żeby to miejsce czekało na taką matkę z dzieckiem i żeby miała łatwiej w życiu... pasuje?
    D80/D700
    N24-70, N18-70, N50, N85, S10-20, S70-300
    SB-800

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vodafone Zobacz posta

    Inwalidzi nie są pozostawieni sami sobie... a dzieci i matki tak ! Tu jest dramat....
    swoją drogą ciekawe czy bys to samo napisał, jak był byś inwalidą, czego nikomu nie życzę
    Paweł

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •